Vakar užsienio žinių agentūros pranešė, kad pagaliau Nigerijos piratai anksti rytą paleido užgrobto vokiečių tanklaivio, plaukiojusio su vadinamąja patogia Maršalo salų vėlia, įgulą. Informuojama, kad visi įgulos nariai sveiki, sužeistų nėra, kapitonas pareiškęs, jog medikų pagalbos jiems nereikia.
Spalio 8 d. rytą prie Nigerijos krantų, už 70 jūrmylių nuo Lagoso, piratai užgrobė kompanijai "Columbia Shipmangenet" priklausantį tanklaivį "Cape Bird", kurio operatorė - "Columbia Deutschland", iš Roterdamo į Nigeriją gabenusį apie 35 tūkst. tonų benzino.
Laive buvo 19-20 įgulos narių. Daugiausia iš jų - net 12, įskaitant ir laivo kapitoną, buvo Gruzijos piliečiai, kiti - Rusijos, 3 jūrininkai iš Novorosijsko. Agentūra ITAR-TASS informuoja, kad Gruzijos jūrininkai po 5 dienų turėtų grįžti namo.
Kai kurios agentūros skelbė, kad be Gruzijos, Ukrainos ir Latvijos piliečių, užgrobtame tanklaivyje buvo ir vienas jūrininkas iš Lietuvos. Vakar Lietuvos užsienių reikalų ministerijos Spaudos ir viešųjų ryšių skyriaus atstovas "Vakarų ekspresui" teigė, kad ministerija buvo užklaususi tanklaivio savininką, ar jame nėra Lietuvos piliečio, tačiau iki šiol atsakymo negavo. Savininko atstovai nei patvirtino to dalyko, nei paneigė. Suprantama, jiems pirmiausia rūpėjo laivo išlaisvinimas. Derybos su piratais buvo pradėtos spalio 10 d.
Rusijos žiniasklaida praneša, kad piratai sutiko paleisti įgulą mainais į krovinį, kurį plukdė tanklaivis.
Piratams užgrobus "Cape Bird" buvo išjungti varikliai ir jis dreifavo. Kai tanklaivis atsidūrė toliau nuo laivybos kelių, tik tada buvo pranešta apie reikalavimus, tačiau nebuvo nurodoma, į kokį uostą bus plukdomas laivas, kad būtų išpumpuotas kuras.
Prie Nigerijos krantų, ir ypač Lagoso rajone, laivai užpuolami gana dažnai. Palyginti su Somalio piratais, kurie dažniausiai užgrobtų laivų jūrininkus ima įkaitais ir reikalauja už juos išpirkos, nigeriečių piratai paprastai plėšia laivus. Tad galima sakyti, kad "Cape Bird" atžvilgiu jie elgėsi gana netradiciškai.
Rašyti komentarą