Laivų agentams patariama daryti namų darbus

Laivų agentams patariama daryti namų darbus

Lietuvos laivybos maklerių ir agentų bei Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos sunerimusios, nes esą šiemet nuo sausio 1 d. pasieniečiai kažkodėl ėmėsi sustiprintos asmenų kontrolės. Pastarieji sako, kad pasienio kontrolė ne pailgėjo, o kaip tik sutrumpėjo, o daugiau šiemet niekas nepasikeitė, jokie sugriežtinti reikalavimai netaikomi.

Lietuvos laivybos maklerių ir agentų asociacijos prezidento Vytauto Šileikos teigimu, pradėti skenuoti visi asmenų dokumentai, o ne visada pasieniečių aparatai gerai veikia, tad laivo atvykimo ir išvykimo forminimas pradėjo užtrukti ilgiau, tuo pradėjo skųstis laivų agentai.

Anot jo, pas kaimynus lenkus, latvius, estus tokia patikra nesugriežtėjo. Pavyzdžiui, pas latvius kartais tikrinamos įgulos iš trečiųjų šalių ir beveik niekada netikrinamos iš Europos Sąjungos atvykstančių laivų įgulos.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Uosto pasienio užkardos vadas Ričardas Ūba sako, kad laivų agentai keldami tokią problemą šiek tiek perdeda.

Visi laivai, atplaukiantys į Klaipėdos uostą, kerta išorės sieną, todėl juose pasienio kontrolė privaloma. Tai reglamentuoja Šengeno kodeksas ir kiti norminiai dokumentai.

Maždaug 60 proc. iš apie 7 tūkst. į Klaipėdą per metus atplaukiančių laivų pasieniečiai tikrina nevykdami į laivus, t. y. taiko administracinį tikrinimą. Rizikos faktorių, kurių pagrindu pareigūnai priima sprendimą vykti į laivą, ar ne - daug.

Pasienio kontrolę laive atlieka vadinamoji komisija. R. Ūbos teigimu, tikrinimas trunka daugiausia pusę valandos, o neretai tik 15 minučių. Pavyzdžiui, kovo 13 d. pasieniečių kontrolė laive truko 16 minučių. Pasak jo, po Naujųjų metų niekas nepasikeitė, jokie reikalavimai nėra sugriežtinti. Kontrolės trukmė priklauso nuo laivo dydžio, šalies, iš kurios jis atvyko.

"Pusvalandis - yra optimalus variantas. Jeigu keliama problema,gal pasienio kontrolei priskiriamas ir laivo trapo nuleidimo laikas? Pasienio kontrolė prasideda tada, kai į laivą atvyksta pareigūnas, paima reikalingus dokumentus ir pradeda asmenų tapatybės patikrą. Kontrolės laikas gali užsitęsti, jeigu laivų agentai nepadaro namų darbų. Tai yra nei įgula, nei dokumentai nebūna parengti kontrolei. Turi būti paruošti įgulų sąrašai, pažadinti žmonės ir t. t. Jeigu pasienietis turi laukti 10 ar daugiau minučių, kol viskas bus paruošta kontrolei, kas tada dėl to kaltas? Mes nesame suinteresuoti tempti laiko. Gal pasitaikė kokie nors vienetiniai atvejai, kuriuos reikėtų atskirai nagrinėti. Manau, kad nacionalinis ir Europos Sąjungos saugumas ir patikrinimas yra svarbiau už kai kurių asmenų interesus", - sako R. Ūba.

Užkardos vado teigimu, pastaruoju metu pasienio kontrolė yra netgi sutrumpėjusi, nes viskas daroma profesionaliau ir stengiamasi netrukdyti laivui pasiruošti krovai. R. Ūba neneigė, kad kartais įranga neveikia, nebūna ryšio ir t. t., tačiau, pasako jo, tai nedaro įtakos laivo paruošiamiesiems darbams.

"Manyčiau, kad problemų galėtų kilti tik dėl agentų ir pareigūnų bendravimo stokos", - sakė užkardos vadas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder