Kurį kapitono namą nupirko žinomas verslininkas?

Kurį kapitono namą nupirko žinomas verslininkas?

Redakciją pasiekė kalbos, esą žinomas uostamiesčio verslininkas Martinas Gusiatinas nupirko vadinamąjį kapitono Liudviko Stulpino namą. Namas iš tikrųjų nupirktas, bet ne tas.

Kapitono L. Stulpino namu dažniausiai vadinamas pastatas Sankryžos g. 7. Nuo 2011 metų šiame name, kuriame dirbo pirmasis Lietuvos uosto kapitonas L. Stulpinas, buvo įsikūrusi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Uosto kapitono valdyba. 2013-aisiais jame "apsigyveno" Valstybinės augalininkystės tarnybos Klaipėdos regioniniosskyrius. Jo vedėja Irena Baltuonienė apie kokį nors namo pardavimą nieko negirdėjo. "Jis neparduotas, per Turto fondą perduotas valstybės įstaigai. Netrukus prasidės remontai. Jau paskelbtas konkursas, parinksime rangovą, atliksiantį tuos darbus. Nudažysime pastatą iš išorės, pagražinsime namą, sutvarkysime. Per šią vasarą planuojame tai padaryti. Šalia mūsų, palei "Klasco" tvorą, yra sutvarkytas buvęs apleistas sklypas, jis buvo parduodamas, gal todėl pasklido kalbos", - aiškino I. Baltuonienė.

Nupirkta bendrovė, kuriai priklauso namas

M. Gusiatiną klaipėdiečiai prisimena kaip buvusį AB "Klaipėdos nafta", AB "Klaipėdos Smeltė" vadovą. Jo šeimai priklausančios UAB "Stemma Group", valdančios jos turimą turtą ir išvystytus verslus, samdoma direktorė Janina Kerpaitė paaiškino, kad sklypas kartu su vadinamuoju kapitono namu Gegužės g. 8 priklausė vienai bendrovei, kurią nupirko "Stemma Group". Pastaroji valdo keletą įmonių, kurios vysto nekilnojamojo turto projektus Klaipėdos mieste.

"Žinoma, mes ten ką nors darysime. Tai nebus purvina apleista aikštelė, atsiras koks nors pastatas. Kol kas negalėčiau pasakyti, kokios paskirties jis bus. Klaipėdiečių kapitono namu vadinamas pastatas bus restauruotas laikantis paveldosaugos reikalavimų. Kadangi tai dar labai švieži įvykiai, detaliau paaiškinti negalėčiau. Dar nežinau, ar mums reikės keisti detalųjį planą, ar jis bus geras toks, koks yra. Šiuo metu nagrinėjame visas teisines galimybes. Ten ką nors padarysime gal per trejus, dvejus, o gal ir per metus. Žinoma, nelaukdami esminių sprendimų, teritoriją apšluosime, aptvarkysime ir krūmus su kiečiais. Tokios apleistos, kokia yra dabar, nelaikysime, juo labiau kad balandis - švaros mėnuo. Ana įmonė tiesiog neturėjo veiklos, resursų, kad galėtų palaikyti normalią tvarką", - pasakojo "Stemma Group" vadovė.

NUPIRKTAS. Naujieji šio pastato savininkai šiuo metu aiškinasi visas teisines galimybes, o teritoriją žada aptvarkyti jau dabar.

Pasak J. Kerpaitės, jokia įmonė tame name nėra įsikūrusi. Yra vienintelė įmonė, kuriai tas namas priklauso kartu su kitų gretimų sklypų nuomos teisėmis, ir dabar ji nupirkta. Jokios veiklos ji nevykdė, išskyrus nuosavybės - pastato ir teisių į gretimus sklypus turėjimą. "Prie minėto namo įsivaizduojame biurų centrą. Dabar analizuojame situaciją, kas ten yra leidžiama daryti. Norime papuošti miestą. Visi mūsų vystomi objektai, be to, kad duoda pajamų savininkams, dar ir puošia miestą", - sakė M. Gusiatino vadybininkė.

Sąsajos su kapitonu?

Su paveldosaugininkais ir istorikais bandėme aiškintis, kodėl namas Gegužės g. 8 vadinamas kapitono namu. Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vyriausiasis valstybinis inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas patvirtino, kad tai valstybės saugomas pastatas. Jis pastatytas XX a. pradžioje ir jame buvo įsikūrę Matų ir saikų rūmai. Paveldosaugininkų duomenys kuklūs, kokių nors pavardžių, kas jame gyveno, koks kapitonas, jie neturi.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus istoriko Dainius Elerto, dabartinė Gegužės gatvė yra buvusi Našlių Prieglaudos gatvė. Minėtas namas pastatytas 1912 metais kaip karališkoji akcizų įstaiga. Prieš tai tas sklypas priklausė kapitonų našlių prieglaudai, kuri buvo įsikūrusi kitame, ne tame name, ir buvo savotiškas žiemos uosto priklausinys. Vėliau dalį sklypo įsigijo valstybė ir pastatė akcizų namą. Pasak istoriko, natūralu, kad tokia įstaiga įsisteigė prie uosto.

D. Elerto manymu, tas namas yra architekto Klėmano projektas. Kodėl jis vadinamas kapitono namu, istorikas negalėjo pasakyti. Galbūt sovietmečiu nugirdus apie netoliese buvusią kapitonų našlių prieglaudą atsirado toks pavadinimas, galbūt pokario laikotarpiu, kurio jis nenagrinėjo, kurį laiką tame name gyveno koks nors kapitonas, nors, kiek jam žinoma, jame įsikurdavo įstaigos. Pasak D. Elerto, apie patį pastatą yra išlikę daug įvairios medžiagos - ir planų, ir brėžinių, ir nuotraukų.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder