Karinės jūrų pajėgos dalyvauja pratybose Baltijos jūroje

Karinės jūrų pajėgos dalyvauja pratybose Baltijos jūroje

Balandžio 30 dieną Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras ir patrulinis laivas P32 „Sėlis“ bei karinių oro pajėgų sraigtasparnis MI 8 dalyvauja planiniuose paieškos ir gelbėjimo mokymuose DYNAMIC MERCY 13.

Mokymai vyksta centrinėje Baltijos jūros dalyje. Mokymus koordinuoja Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras. Juose taip pat dalyvaus Latvijos, Lietuvos Estijos, Švedijos jūrų jūrų, oro ir jungtiniai gelbėjimo centrai bei 5 orlaiviai ir 7 laivai iš minėtų šalių bei Prancūzijos.

Iš anksto suplanuotas pratybų scenarijus numato koordinuotą tarptautinių gelbėjimo pajėgų veikimą didelio mąsto žmonių paieškos gelbėjimo ir pagalbos suteikimo nelaimės ištiktiems laivams ir jų keleiviams atvejais. Pagal pratybų scenarijų bus ieškoma jūroje dingusių žmonių, bei vykdomi žmonių evakavimo iš degančio kelto, medicininės pagalbos suteikimo nukentėjusiems keleiviams ir degančio kelto gesinimo darbai. Tam kad pratybos būtų artimesnės tikrovei, jų metu bus naudojamos žmones jūroje imituojantys plūdrus muliažai, bei paskirtas nelaimės ištiktą keltą imituojantis laivas.

Pratybos vykdomos sutinkamai su 1947 m. Čikagos konvencija bei 1979 m. tarptautine paieškos ir gelbėjimo jūroje konvencija, vadovaujantis standartais ir procedūromis numatytais tarptautiniame paieškos ir gelbėjimo iš oro ir jūroje (IAMSAR - International aeronautical and maritime search and rescue manual) vadove.

DYNAMIC MERCY 13 yra NATO paieškos ir gelbėjimo pratybos vykdomos Atlanto vandenyne arba Baltijos jūroje, kurias organizuoja NATO jūrų komponento štabas (Northwood’as , JK).

Šių pratybų tikslas yra vykdyti ir vystyti tarpregioninį bendradarbiavimą ir didelio mąsto paieškos ir gelbėjimo operacijų koordinavimą tarp NATO ir partnerių šalių Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrų susisiekiančiuose paieškos ir gelbėjimo rajonuose.

Nuo 2009 metų vadovaujantis LR Saugios laivybos įstatymu Žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus paieškos ir gelbėjimo rajone organizuoja, koordinuoja ir jiems vadovauja Lietuvos kariuomenė per Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą. Žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus paieškos ir gelbėjimo rajone, išskyrus jūrų uostų akvatorijas ir Kuršių marias, vykdo Lietuvos kariuomenė pasitelkdama Karinių jūrų pajėgų laivus ir Karinių oro pajėgų sraigtasparnius.

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras ir laivai bei Karinių oro pajėgų sraigtasparniai tarptautinės paieškos ir gelbėjimo pratybose dalyvauja keletą kartų per metus.

Pranešimą parengė Karinių jūrų pajėgų civilių ir karių bendradarbiavimo karininkas kpt. ltn. Antanas Brencius.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder