Kapitoną gelbės remdamiesi "ankstesne patirtimi"

Kapitoną gelbės remdamiesi "ankstesne patirtimi"

Iki šiol tylėjusi, vakar AB "Limarko" laivininkystės kompanija oficialiai patvirtino, kad prie Afrikos krantų buvo užpultas bendrovės motorlaivis "Argo" ir pagrobtas šio laivo kapitonas Dmitrijus Baškirovas. Tiesa, iki vakar vakaro apie jį nebuvo teikiama jokių žinių.

"Limarko" pranešime spaudai teigiama, kad gegužės 16 d. 23.55 val. vietos laiku (Lietuvos laiku - 2 val.), laivui "Argo" stovint Kamerūno Doualos uosto reide, jis buvo užpultas.

Prieš įvykstant incidentui, laivo "Argo" budėtojas pastebėjo besiartinančias dvi motorines valtis, tad tuojau buvęs duotas aliarmo signalas, laivo antstato durys užrakintos. Bendrovės pranešime spaudai teigiama, kad pavojaus signalas buvo perduotas ir į Lietuvos karinių jūrų pajėgų Lietuvos jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą.

Pagalba po 20 minučių

Įgula pagalbos kreipėsi ir į Doualos uosto valdžią. Tačiau ginkluoti užpuolikai užlipo ant denio ir po 10-15 minučių išlaužė antstato duris. Jie išplėšė laivo seifą, paėmė į nelaisvę kapitoną Dmitrijų Baškirovą ir išgabeno jį nežinoma kryptimi.

Po užpuolimo praėjus 20 minučių, iš Doualos uosto į įvykio vietą atplaukė karinis kateris. Jis saugojo laivą "Argo" iki tol, kol jis buvo įvestas į Doualos uostą.

"Limarko" laivininkystės kompanijos atstovas Mindaugas Petrauskas pranešė, kad šiuo metu laivas yra saugus minėtame uoste, iš jo yra iškraunamas krovinys.

Teigiama, jog daugiau nė vienas kitas "Argo" įgulos narys laive nenukentėjo. Kapitono išvadavimo klausimą laivo savininkė sprendžia bendradarbiaudama su valstybės institucijomis. Daugiau apie įvykį kompanijos vadovybė atsisako komentuoti, kad tai nepakenktų organizuojamiems išlaisvinimo darbams. Ar pagrobėjai jau susisiekė ir kokios išpirkos prašo, - neskelbiama.

Beje, tame pačiame Kamerūno uosto reide buvo užpultas ir laivas "Nord Spirit", plaukiojantis su San Vincento vėliava. Jo įgulą sudarė 10 Rusijos ir 6 Ukrainos piliečiai. Skirtumas tarp abiejų užpuolimų - tik keliolika minučių. Šis laivas buvo dar labiau apiplėštas nei Lietuvos, sugadinta jo aparatūra, be kapitono, į nelaisvę paimti dar du įgulos nariai.

Tėvams - šokas

Klaipėdos žiniasklaidos atstovai, užvakar taip ir nesulaukę "Limarko" laivininkystės kompanijos vadovų komentarų, vakar iš pat ryto jau buvo sužinoję kapitono pavardę ir bandė pasikalbėti su kapitono broliu, žmona. Šie bendrauti atsisakė, nes jiems buvo patarta taip elgtis. Tuomet žurnalistai susirado Dmitrijaus Baškirovo tėvą, taip pat buvusį ilgametį kapitoną, Vasilijų Baškirovą. Deja, paaiškėjo, jog D. Baškirovo tėvai apie įvykį nebuvo informuoti, apie tai jie išgirdo tik vakar rytą iš žurnalistų, nors Užsienio reikalų ministerija buvo paskelbusi, kad artimieji apie įvykį informuoti.

D. Baškirovas - vienas jauniausių "Limarko" laivininkystės kompanijos kapitonų, kuriam neseniai sukako 47 metai. Tačiau jo darbo patirtis jūrose ir vandenynuose jau viršija 20 metų. Pastarąjį kartą namo jis skambino prieš pusantros savaitės.

Klausimą svarsto IMO

Premjeras Andrius Kubilius vakar pareiškė esąs įsitikinęs, kad išlaisvinti prie Vakarų Afrikos krantų pagrobtą lietuvį padės ankstesnė patirtis ir tarptautinė praktika. Jis taip pat informavo, kad yra sudaryta darbo grupė, kuriai vadovauja užsienio reikalų ministras.

Tuo metu jūrinėje visuomenėje diskutuojama, kodėl taip atsitiko. Galbūt todėl, kad pernai rugpjūtį, kai prie Nigerijos krantų buvo užpultas tos pačios "Limarko" laivininkystės kompanijos laivas "Saturnas" ir pagrobti 5 įgulos nariai, buvusi sumokėta išpirka. Gal tada derybose buvę padaryta kokių nors klaidų?.. Žinia, "Limarko" laivininkystės kompanijos vadovas Vytautas Lygnugaris viešai yra pareiškęs, kad išpirka nebuvo mokėta.

Beje, šiomis dienomis Londone kaip tik vyksta Tarptautinės jūrų organizacijos (IMO) Jūrų saugumo komiteto 87-oji sesija. Lietuvai joje atstovauja Lietuvos saugios laivybos administracijos direktoriaus Evaldo Zacharevičiaus vadovaujama delegacija.

Sesijoje svarstomi ir piratavimo bei laivų ginkluotų užpuolimų klausimai, pasiūlymai, kaip turėtų būti tobulinama IMO kovos su piratavimu ir laivų ginkluotais užpuolimais politika. Joje ketinta pateikti siūlymą parengti rūpinimosi jūrininkais, nukentėjusiais per piratų išpuolius, vadovą bei aptarti priemones, skirtas pažaboti piratavimą ir piratavimo sukeltus padarinius.

Piratavimas, Nigerijoje, Kamerūne yra labai senas reiškinys, turintis labai senas tradicijas, tik pastaruoju metu pagal mastą į pirmaujančiųjų gretas išsiveržė Somalio piratai, siautėjantys Adeno įlankoje. Tačiau jūrininkai, vardindami pavojingus plaukiojimo rajonus, visada įvardija ir vakarinę Afrikos pakrantę.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder