Ką tik baigusiems šturmanams praverstų kapitonų pagalba

Ką tik baigusiems šturmanams praverstų kapitonų pagalba

Klaipėdietis kapitonas Ivanas Šaškovas sako susidūręs su tokiu dalyku, kad laivo šturmanas parengiamas per 1 metus ir 4 mėnesius, ir žada išsiaiškinti, kas vyksta. Be to, jis ketina susitikti su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos vadovybe ir išsakyti Norvegijos kompanijos laivų kapitonų pageidavimus dėl jūrininkų rengimo.

36 metus plaukiojęs jūromis ir vandenynais kapitonas Ivanas Šaškovas dabar dirba krante, Norvegijos kompanijoje "Marine Superintendent". Jo žmona sakanti, kad, kai jis plaukė į jūrą, namuose būdavo dažniau.

Kompanija "Marine Superintendent" šiuo metu turi 18 laivų. Kai I. Šaškovas pradėjo joje dirbti, laivų buvo tik 3, o dabar kompanija plečiasi, artimiausiu metu ji planuoja įsigyti dar 6 laivus. Kompanijos laivai daugiausia dirba Baltijos jūros rajone, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje.

Beveik tris mėnesius kapitonas turėjo daug rūpesčių, nes penkiuose laivuose buvo keičiama Gibraltaro vėliava į Kipro vėliavą. Beje, tiek viena, tiek kita vėliava priklauso vadinamosioms patogioms vėliavoms, bet, pasak I. Šaškovo, jūrininkams tai į gera.

Laivai buvo sertifikuojami, tikrinami, ar atitinka ISPS saugumo kodekso ir tarptautinės MSC konvencijos reikalavimus ir t. t. I. Šaškovas toje kompanijoje yra atsakingas už tai, kad jos laivuose būtų laikomasi naujų konvencinių reikalavimų. Anot jo, tie nauji reikalavimai yra ir jūrininkų galvos skausmas, ne visi dar susigaudo, ko iš jų norima.

Kapitonas sako, kad darbo reikalais su mašina nuvažiavęs per kelis mėnesius apie 10 tūkst. kilometrų. Šiaip jam toks darbas patinka, bet yra per daug įvairiausių biurokratinių dalykų. "Jau trejus metus dirbu šioje srityje, bet prie to niekaip negaliu priprasti", - prisipažino I. Šaškovas.

Minėtos norvegų kompanijos laivuose dirba jūrininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos. Pasak kapitono, kompanijos laivuose maždaug 50 proc. jaunų karininkų sudaro vaikinai iš Klaipėdos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventai.

I. Šaškovas sako, jog jis stengiasi padėti klaipėdiečiams studentams atlikti praktiką ir pradėti dirbti naujiems karininkams. "Šiais laikais ne taip paprasta pradėti darbo karjerą. Visi nori turėti jaunus, bet jau kvalifikuotus darbuotojus", - sako jis.

Kapitono teigimu, visi Lietuvos uostamiesčio antrieji ir tretieji kapitonų padėjėjai demonstruoja neblogą profesinį lygį. Tačiau neretai kapitonai būna nepatenkinti pradedančiaisiais šturmanais, nori, kad jie būtų visiškai paruošti darbui.

"Mano kompanijos laivų kapitonai prašė manęs atkreipti dėmesį į kai kuriuos momentus ir trūkumus, kurie susiję su mūsų specialistų rengimu. Manau, susitiksime su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriumi Viktoru Senčila ir tai aptarsime. Norėtųsi, kad Lietuvos mokyklos absolventai galėtų dar geriau konkuruoti su kitų mokymo įstaigų auklėtiniais. Palyginti su kai kuriomis Rusijos mokyklomis, mes kai kuriais momentais šiek tiek atsiliekame", - sakė kapitonas.

I. Šaškovas buvo šokiruotas, susidūręs su tokiu reiškiniu, kad šturmanu galima tapti pasimokius tik šiek tiek daugiau kaip metus. Kaliningrade buvo susitikęs ir kalbėjosi su trim tokiais šturmanais. Kapitonas ketina išsiaiškinti, iš kur atsirado pagreitinto laivų karininkų rengimo mokykla ir ar įmanoma juos parengti per 1 metus ir 4 mėnesius.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder