Jūrininkams norisi daugiau cigarečių

Jūrininkams norisi daugiau cigarečių

Pasak Lietuvos laivybos maklerių ir agentų asociacijos prezidento Vytauto Šileikos, jūrininkai diskriminuojami leidžiamo įsivežti neapmokestinamo cigarečių kiekio atžvilgiu. Klaipėdos teritorinės muitinės atstovai tikina, kad normas sugalvojo ne jie - tokį sprendimą yra priėmusi Vyriausybė.

V. Šileika sako, kad nesvarbu, iš kokios šalies atvyksta laivas į Klaipėdos uostą, jūrininkui leidžiama įsivežti tik 40 cigarečių, o toje pačioje Lietuvoje lėktuvu atskridęs žmogus gali turėti net 200 cigarečių, t. y. vadinamąjį bloką. Tiesa, cigarečių galima turėti ir daugiau, tačiau papildomas jų kiekis būtų apmokestinamas

"Nežinau, kodėl Klaipėdoje muitininkai kelia būtent tokius reikalavimus jūrininkams. Kaimyninėse šalyse tikrai nėra taip griežtai kontroliuojama. Nesuprantu, kodėl žmogus, atskridęs lėktuvu, gali turėti bloką, o jūreivis, atplaukęs laivu, - tik 40 cigarečių. Jeigu laivas stovi uoste bent savaitę, tai sudaro įgulai tam tikrų nepatogumų. Kapitonai stebisi dėl tokių reikalavimų. Pavyzdžiui, Latvijoje tokių dalykų nėra. Mes turime visą laiką informuoti kapitonus, kad jūrininkas Lietuvoje gali turėti tik 40 cigarečių. Tai, žinoma, smulkmena, bet tos smulkmenos kuria visą įvaizdį. Bandysime kaip nors spręsti šį klausimą", - sako V. Šileika.

Klaipėdos teritorinės muitinės Kontrolės organizavimo skyriaus viršininkės Rasos Rentauskienės teigimu, lėktuvo keleivis gali įsivežti bloką cigarečių, bet lėktuvo ekipažo narys - ne. Ir lėktuvo, kaip ir laivo įgulos narys, gali įsivežti be mokesčių tik 40 cigarečių, t. y. 2 pakelius. Taigi jūrininkai šiuo požiūriu nėra diskriminuojami.

Pasak muitinės atstovės, kalbame tik apie laivų, kurie priklauso trečiosioms šalims, jūrininkus. Dažniausiai jų jūrininkų cigaretės būna be banderolių. Pareigūnės teigimu, laivuose iš Europos Sąjungos šalių neapmokestinamų cigarečių kiekis yra daug didesnis.

Tai reglamentuoja ir Vyriausybės nutarimas. Pasak muitinės atstovės, nors buvo įvairių šio nutarimo pakeitimų, tačiau esmė, kiek leidžiama be mokesčių įsivežti cigarečių, nėra pasikeitusi ir sąlygos taip pat: lėktuvo keleivis gali daugiau be mokesčių gabenti cigarečių, o kitų transporto priemonių - mažiau.

"Tokią normą nustatė Vyriausybė, o mums pavesta kontroliuoti, kad būtų laikomasi Lietuvos teisės aktų, tad mes šiuo atveju niekuo negalime padėti. Tikrai ne Klaipėdos teritorinė muitinė sugalvojo tokias normas. Kiek leidžiama turėti neapmokestintų cigarečių kitose šalyse, sprendžia jos pačios. Kiekviena šalis yra suinteresuota apsaugoti savo šalies tabako gamintojus", - sakė R. Rentauskienė.

Pasitaiko atvejų, kad deklaracijoje nurodoma mažiau cigarečių, o kitos yra slepiamos laive. Jeigu tikrinantys pareigūnai atranda daugiau cigarečių nei nurodyta įgulos asmeninių daiktų deklaracijoje, tai traktuojama kaip pažeidimas ir tada rašomas protokolas. Muitinės pareigūnai sako, kad daugelio laivų jūrininkai žino, kokie Lietuvoje yra reikalavimai, nors piktinasi, kad normos yra tokios mažos.

Pasak R. Rentauskienės, visuose trijuose jūriniuose postuose, esančiuose Klaipėdos uoste, cigarečių problema buvo kur kas didesnė pernai. Šiemet tokios problemos muitinės pareigūnai nefiksuoja ir protokolų surašyta visai nedaug.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder