Vadybos ir verslo administravimo profesinio bakalauro diplomai vos ne žiemos vidury Uosto ir laivybos valdymo studijų programos absolventams teikiami todėl, kad studijos dieniniame skyriuje trunka 3,5 metų. Specialistai pagal šią programą mokykloje pradėti rengti nuo 2000 metų.
Jau trečius metus šioje mokykloje renkami geriausiai parengti ir apginti baigiamieji darbai. Vakar šventės metu apdovanotas baigiamųjų darbų vertinimo komisijos pripažinto geriausiu jūrinės logistikos darbo "Ro-ro krovinių srauto formavimas Klaipėdos uoste" autorius Gytautas Rimkus (darbo vadovas - dr. doc. Valdas Lukauskas). Įdomus Darjos Kožuščenko darbas "AB "DFDS Seways" mikroklimato raiškos tyrimas" (vadovė - Genutė Kalvaitienė).
Uosto ekonomikos ir vadybos katedros vedėja Rima Mickienė sako, kad grupė LA-4-11 išsiskyrė artistitiškumu ir meniškumu. Pasak mokyklos direktoriaus padėjėjos Genutės Kalvaitienės, kai kurie šios grupės absolventai jau yra įsidarbinę, tiesa, vienas dirbs ne jūrinėje sferoje, o draudimo agentu, šeši neseniai ėjo į pokalbius dėl darbo. Direktoriaus padėjėjos teigimu, paprastai po pusmečio tie absolventai, kurie nori, integruojasi į darbo rinką.
Baigiamųjų darbų vertinimo komisijos pirmininkas, Lietuvos laivų savininkų asociacijos vykdantysis direktorius Gintautas Kutka pastebėjo, kad pravartu savęs paklausti, ar esu vertas to diplomo. Jis palinkėjo mokslus baigusiems jauniems žmonėms nesistengti išplasnoti iš Lietuvos, nepasitenkinti laimėjimais, kurie jiems patiems svarbūs, bet siekti kur kas daugiau.
Absolventas Mindaugas Kavaliauskas studijų metais pagal mainų programą buvo išvykęs į Suomiją ir ten pasimokė metus, įgavo labai geros patirties ir anglų kalbos įgūdžių. Tik grįžęs iš užsienio, jis įsidarbino ekspeditoriumi kompanijoje "Transocean Lietuva" ir tuo yra labai patenkintas. Mindaugas sako tokią specialybę pasirinkęs todėl, kad tikįs uosto perspektyvumu.
Tarp šiemet gavusiųjų diplomą yra ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos dėstytojo, vadinamo treniruoklių tėvu, Ričardo Zažeckio anūkė Ieva Zažeckytė. Mergina juokavo, kad jai kito kelio nebuvo, nes ir tėvas, ir senelis - jūrininkai. Ji norėtų dirbti Klaipėdos uoste. Sako, yra numačiusi kelis variantus pati ir jau gavusi kelis pasiūlymus.
O Eglė Ašmontaitė ir Tomas Katutis, atvykę mokytis į Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą iš Šilalės rajono Kvėdarnos gimnazijos, darbo dar ieškosis ir abu norėtų jį rasti uosto įmonėje. Eglė sako praktiką atlikusi LKAB "Klaipėdos Smeltė", bet neužsikabinusi, mat nors ir didelė šį kompanija, tačiau visų joje atliekančių praktiką dirbti priimti negali.
Tomas prisipažino visada galvojęs apie vadybą, o tais metais, kai reikėjo stoti, apie Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą išgirdęs pirmą kartą. Jam vadyba uosto srityje pasirodė esanti išskirtinė.
Rašyti komentarą