Jachtų uostas Smiltynėje jau laukia lankytojų

Jachtų uostas Smiltynėje jau laukia lankytojų

Pagaliau po penkerių metų pertraukos šiemet liepos 10 d. vėl duris atvėrė jachtklubas Smiltynėje. Naujieji jo operatoriai tikisi ne tik susigrąžinti senus klientus, bet ir pritraukti naujų, be to, padaryti patrauklią erdvę klaipėdiečiams, kurioje ir jie, ne tik buriuotojai, galėtų pailsėti nuo miesto šurmulio, papramogauti su šeima ar draugais.

Marinos Smiltynėje (jachtų uostelio) operatorius yra UAB "Smiltynės jachtų uosto operatorius", kuriai vadovauja Gediminas Meškauskas. Sutartis tarp VšĮ "Klaipėdos jachtklubas" ir UAB "Smiltynės jachtų uosto operatorius" (tuomet bendrovė dar vadinosi UAB "Solarstreet") pasirašyta šiemet balandį.

Perėmusio uostelį operatoriaus laukė daugybė darbų - nuo pontonų jachtoms nuleidimo ten, kur įrengtas vandens ir elektros tiekimas, veikia nuotekų ir tepalų išsiurbimo kolonėlės, iki tualetų ir dušų sutvarkymo.

Įregistruoti uostą - nelengva misija

Naujasis "Klaipėdos jachtklubo" direktorius Edgaras Statkus sako, kad marina buvo iškart atidaryta po to, kai, gavus Lietuvos saugios laivybos administracijos leidimą, ji buvo įregistruota.

Anot jo, sudėtingiausia buvo operatyviai registruoti uostą. "Norėčiau padėkoti Kuršių nerijos nacionaliniam parkui, Klaipėdos miesto savivaldybei, ypač merui Vytautui Grubliauskui ir administracijos direktoriaus pavaduotojai Alinai Velykienei, Saugios laivybos administracijos vyr. specialistui Antanui Vaičiuliui, Susisiekimo ministerijai ir ministrui Rimantui Sinkevičiui, kancleriui Tomui Karpavičiui, Vandens transporto skyriaus l. e. p. vedėjui Artūrui Kungiui, taip pat visai Vyriausybei už geranoriškumą ir operatyvumą, nes uosto atidarymo procedūra yra išties sudėtinga", - kalbėjo E. Statkus.

Smiltynės jachtų uostas įsikūręs unikalios Kuršių nerijos gamtos apsuptyje, nacionalinio parko teritorijoje, toliau nuo miesto šurmulio. Tad ši marina labiau vilioja buriuotojus, mėgstančius ramybę. "Atidarę uostą nesulaukėme tokio klientų antplūdžio, kokio galbūt tikėjomės, žinodami problematišką laivų laikymo situaciją Klaipėdoje. Kita vertus, besidominčiųjų mumis išties daug, nors mes vos prieš kelias savaites atsidarėme ir informacijos sklaidą dar tik pradedame", - sakė G. Meškauskas.

Operatoriaus planai

"Visus darbus planuojame atlikti prioritetą rinkdamiesi pagal tai, ko šiandien labiausiai reikia mūsų pagrindiniams klientams - buriuotojams, jachtų, katerių ir kitų laivelių savininkams. Iki rudens sutvarkysime sandėliukus, nes, tokia paslauga išties reikalinga, ir būsime vieninteliai, galintys ją teikti. Iki žiemos planuojame sutvarkyti ir didžiuosius elingus, kad laivus būtų galima laikyti uždarose patalpose", - pasakojo G. Meškauskas.

Anot jo, planų turima daug. Norima sukurti pirmaujantį ne tik įvaizdžiu, bet ir paslaugų kokybe uostą, patrauklų ne tik buriuotojams. Bus siekiama, kad jis taptų visuomenės traukos centru, čia bus sukurta patogi, įvairiapusė, tinkama renginiams erdvė.

"Mūsų strategija - atnaujinti ir išplėsti veiklą palaipsniui. Kitą sezoną planuojame restauruoti viešbutį, įkurti jachtų remonto dirbtuves, pastatyti sezoninius namelius, kavinę, pirtį. Norėtume įsteigti savotišką laivų "parodomąją aikštelę", kur pardavimui paliktus laivus galėtų apžiūrėti pageidaujantieji juos įsigyti", - sakė bendrovės vadovas.

Potencialus verslas

39 metų finansų specialisto išsilavinimą turinčio G. Meškausko paklausėme, kodėl jis šiemet birželio pradžioje ėmėsi vadovauti bendrovei "Smiltynės jachtų uosto operatorius". "Man teko dirbti plėtojant bei valdant komercinius projektus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Bendrovė palyginti dar jauna ir jos veikla susijusi, bent jau šiuo metu, išskirtinai su Smiltynės uostu. Pasiūlymas sudomino, nes verslas įdomus, nestandartinis ir labai potencialus, kadangi turi daug neišnaudotų galimybių bei ateities perspektyvų operatoriaus veiklos plėtrai. Beveik visas "Smiltynės jachtų uosto operatoriaus" darbuotojų kolektyvas yra susijęs su buriavimu, su laivyba. O mane visada traukė jūra ir bangos, tad, matyt, atėjo laikas ir atsirado galimybė išplėsti savo gebėjimus", - sakė jis.

Paklaustas, koks dabar yra didžiausias jo rūpestis, G. Meškauskas atsakė: "Susigrąžinti buvusius šio uosto klientus ir pritraukti naujų. Taip pat užmegzti bendradarbiavimą su Lietuvos buriuotojų sąjunga, kitais Baltijos šalių mažaisiais uostais. Esame atviri pasiūlymams, kaip padaryti Smiltynės uostą patogesnį, įdomesnį laivų savininkams."

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder