Atlyginimai "Laivininkystės" darbuotojams - tik pardavus turtą

Atlyginimai "Laivininkystės" darbuotojams - tik pardavus turtą

Vakar atleisti visi AB "Lietuvos jūrų laivininkystė" darbuotojai, įskaitant ir jūrininkus. Bankroto administratoriaus Daliaus Volskio teigimu, visi kreditoriniai reikalavimai turi būti pateikti įmonei iki vasario 12 d. Jis patikino, kad ir tarptautinės jūrinės konvencijos garantuoja darbuotojams pirmenybę atgauti skolas. Tačiau jos bus pradėtos grąžinti ne anksčiau nei balandį.

Sigitas Dobilinskas iš AB "Lietuvos jūrų laivininkystė" (LJL) generalinio direktoriaus pareigų buvo atleistas dar sausio 15-ąją. Iš esmės beveik viskas, įskaitant ir bendrovės turtą, yra perduota bankroto administratoriui, kuris dirbti pradėjo pernai gruodžio 29 d. S. Dobilinskas dar nedirba kitame darbe ir kol kas savo planų neatskleidžia.

D. Volskis - pagal išsilavinimą inžinierius. Jis - ne jūrininkas, kaip pats juokauja, yra sausumos administratorius, su laivais iki šiol neturėjęs nieko bendro. Buvo šiaulietis, dabar vilnietis, 80 proc. savo laiko praleidžiantis Klaipėdoje. Eiti LJL bankroto administratoriaus pareigas jį parinko kompiuterinė programa iš asmenų, turinčių Lietuvoje licencijas atlikti bankroto procedūras, sąrašo.

SUDĖTINGA. Šią savaitę sunkiausias administratoriaus darbas buvo sureguliuoti įgulų narių keitimą "Laivininkystės" laivuose. PixeOpa (marinetraffic.com) nuotr.

LJL laivai "Raguva", "Romuva" ir "Voruta" tebėra areštuoti užsienio uostuose - Gibraltare, Kretoje ir Gran Kanarijoje. "Deltuva" ir "Venta" stovi savo uoste. Klaipėdos apygardos teismas panaikino jų areštą.

D. Volskio teigimu, visi laivai yra viskuo aprūpinti. Tiek SEB bankas, tiek AB "Lietuvos geležinkeliai" pateikė rašytinius sutikimus skirti tam lėšų ir skiria.

Bankroto administratorius sako, kad bus siekiama panaikinti ir laivų užsienyje areštą, jie bus ruošiami parduoti iš varžytynių. Atsakyti į klausimą, ar visi jie turės būti parplukdyti į Klaipėdą, ar juos bus galima parduoti ir užsienyje, administratorius dar negalėjo. Pasak jo, tokius klausimus sprendžia teisininkai. D. Volskis neslėpė, kad dar yra daug klausimų, į kuriuos atsakymų šiandien dar nežinoma.

Pasak D. Volskio, tie jūreiviai, kurie sutiko, bus vėl įdarbinti ir dirbs bankroto proceso metu. Šią savaitę sunkiausias administratoriaus darbas buvo sureguliuoti įgulų narių keitimą laivuose. Dalis jūrininkų lieka laivuose, o dalis bus grąžinta namo. Pinigų įguloms keisti skyrė bankas.

D. Volskis sakė, kad bankroto procesui bus reikalingi ir kai kurie kranto darbuotojai.

Bankroto administratoriaus teigimu, visi LJL darbuotojai, kaip ir visi kiti kreditoriai, iki vasario 12 d. turi pateikti įmonei savo reikalavimus, kitaip sakant, nurodyti pinigines sumas, kurias įmonė jiems yra skolinga. Jos bus tikrinamos ir pateiktos teismui patvirtinti. Tada bus aišku, kiek įmonė turi skolų.

"Atlyginimai jūrininkams ir kitiems darbuotojams bus mokami tik pardavus turtą. Yra dar ir garantinis fondas, iš kurio pinigų bus gauta greičiau, tačiau tai vyks kokį balandį", - sakė D. Volskis.

Kada bus baigta LJL bankroto procedūra, administratorius prognozuoti nesiryžo.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder