Ar turėsime Danės uostą?

Ar turėsime Danės uostą?

Vakar Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai svarstė, kokį Danės upės valdymo modelį reikėtų pasirinkti. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, paklaustas, ar gali būti, kad mes pagaliau turėsime ir municipalinį Danės upės uostą, atsakė: "Kodėl gi ne." Tačiau šiuo klausimu dar nieko konkrečiai nenuspręsta. Jis dar tik aktyviai svarstomas.

Savivaldybės atstovams buvo pristatyta išsami studija, kuriuo keliu būtų galima eiti. Aptarta praktika Švedijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, kituose užsienio uostuose, Lietuvos uosteliuose Neringoje, Šilutės rajone.

"Renkantis valdymo modelį aišku, kad Savivaldybė tikrai turi jame dalyvauti. Kita vertus, be valstybinių institucijų, tokių kaip Vidaus vandenų kelių direkcija, Susisiekimo ministerija, palaiminimo ką nors padaryti būtų labai sunku. Viena Savivaldybė negalės patempti visų vandens keliui reikalingos priežiūros kaštų. Mūsų samdyti operatoriai ne visada sugeba sutvarkyti gatves, o vandens keliui irgi reikalinga visa priežiūros infrastruktūra", - sakė Klaipėdos meras.

NEPATEMPS. Klaipėdos meras Vytautas Gubliauskas mano, kad viena Klaipėdos savivaldybė negalėtų pakelti visų kaštų, kurie reikalingi Danės vandens keliui prižiūrėti.

Virginijos KESMINĖS nuotr.

Jo manymu, tikėtis, kad viską galėtų padaryti bendrovė "Klaipėdos paplūdimiai", būtų nerealu. Kalbėti apie tai, kad viską padarys Vilnius be mūsų, - taip pat.

"Kad ir kokį modelį pasirinksime, galima jį pavadinti ir municipalinio uosto valdymo modeliu, jis turėtų padėti spręsti ir Danės įveiklinimo klausimą. Dabar tam tikruose procesuose dalyvauja Danės upės krantinių koncesininkas, kai kuriuos darbus atlieka "Klaipėdos paplūdimiai". Šis tas yra daroma, bet norimas įveiklinimo lygis nepasiekiamas, todėl reikia kalbėti apie struktūrą, kuri galėtų įgyvendinti ambicingus siekius", - mano V. Grubliauskas.

Reikia vieno operatoriaus

Svarstyti šie variantai: Danės upės valdymas galėtų būti perduotas Savivaldybės įmonei arba padaliniui, tuo galėtų užsiimti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija arba Vidaus vandenų kelių direkcija, esanti Kaune.

"Kiekvienas iš minėtų valdymo modelių yra svarstytinas, bet reikia žiūrėti realiai. Vidaus vandenų kelių direkcija užsiima tik vidaus vandenų keliais. Iš studijoje pasiūlytų pavyzdžių visi uostai buvo pavaldūs savivaldybei. Pas mus situacija kiek kitokia. Uosto direkcija yra mūsų partnerė, daug mums padeda, bet ar ji sutiktų to imtis? Aš manau, kad upei reikalingas vienas operatorius, kuris rūpintųsi ne tik vandens keliu, bet ir šalia esančia infrastruktūra ir dar galvotų apie strateginį šito kelio vystymą. Turi būti viena institucija arba vienas juridinis asmuo, kuruojantis visą veiklą", - sakė "Klaipėdos paplūdimių" vadovas Olegas Mariničius.

Paklaustas, ar "Klaipėdos paplūdimiai" negalėtų būti tas Danės upės operatorius, O. Mariničius atsakė: "Mes turime savo nuostatus, kuriuose labai aiškiai pasakyta, ką turime daryti. Mes esame atsakingi už vandens kelio infrastruktūros palaikymą, priežiūrą, rūpinamės batimetriniais matavimais, jūrlapių sudarymu. Jeigu yra poreikis, turėtume teikti net locmano paslaugas. Mūsų funkcijos gana ribotos, bet mes pagal išgales bandome jas vykdyti. Apie Danės upės įveiklinimą kalbėjome ir 2018 metais. Džiugu, kad šis klausimas iki šiol yra dėmesio centre."

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder