Aptartas mažųjų laivų plaukiojimo saugumas

Aptartas mažųjų laivų plaukiojimo saugumas

Gegužės 17 dieną Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų štabe vyko bendras paieškos ir gelbėjimo darbuose dalyvaujančių institucijų atstovų pasitarimas, pranešė Karinės jūrų pajėgos (KJP).

Jame dalyvavo KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro (JGKC), Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Lietuvos saugios laivybos administracijos, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, Vidaus vandenų kelių direkcijos atstovai, taip pat Lietuvos buriuotojų sąjungos ir kitų pramoginių laivų organizacijų atstovai.

Pagrindinis pasitarimo tikslas – prieš prasidedant navigacijos sezonui apžvelgti mažųjų, pramoginių ir burinių laivų plaukiojimo saugumo ir pagalbos suteikimo šiems laivams aktualijas.

Pasitarimo metu KJP JGKC atstovai pristatė 2011 m. paieškos ir gelbėjimo darbų statistiką, akcentuodami, kad daugiau nei ketvirtadalis visų JGKC koordinuotų gelbėjimo darbų buvo susiję su pramoginiais būriniais laivais. Buvo paminėta, kad šių laivų įgulos dažnai neturi asmeninių gelbėjimosi liemenių, laivuose nėra privalomos gelbėjimosi įrangos rinkinių, neretai paieškos ir gelbėjimo operacijų poreikį sąlygoja neblaivi pramoginių laivų kapitonų ir laivų įgulos narių būklė, taip pat buvo apžvelgtas ryšių priemonių pramoginiuose laivuose naudojimo procedūrų nesilaikymas bei nelaimės pranešimų perdavimo tvarka per bendrą pagalbos centrą (tel. 112).

Taip pat buvo akcentuota, kad žmonių paieškos ir gelbėjimo operacijų metu yra gelbėjami tik nelaimės ištikti žmonės, o turto (valčių, jachtų) gelbėjimo operacijas apibrėžia komerciniai santykiai.

Pasitarimo dalyviai patvirtino, kad šio navigacijos sezono metu bus skiriamas didelis dėmesys kontrolei dėl saugumo taisyklių ant vandens ir navigacijos taisyklių laikymosi, o nesilaikantieji bus baudžiami. Taip pat buvo susitarta dėl informacijos apie tokius incidentus pasikeitimo tvarkos, siekiant rengti apibendrintą informaciją ir tolesnių veiksmų dėl situacijos gerinimo derinimą. Taip pat buvo pritarta bendrų paieškos ir gelbėjimo tarnybų ir Lietuvos buriuotojų sąjungos bendroms pratyboms buriavimo regatų metu, siekiant pagerinti organizacijų sąveiką esant realių paieškos ir gelbėjimo operacijų poreikiui, taip pat plėsti burinių laivų įgulų supratimą apie nustatytų taisyklių laikymosi būtinybę ir gelbėjimo tarnybų galimybes bei apribojimus įvairiomis sąlygomis.

Tokius pasitarimus Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras organizuoja savo iniciatyva, siekdamas pagerinti sąveiką tarp paieškos ir gelbėjimo darbuose dalyvaujančių institucijų bei kitų su konkrečia paieškos ir gelbėjimo tema susijusių organizacijų, taip siekdamas užtikrinti nelaimių prevenciją ir efektyvų darbą esant paieškos ir gelbėjimo operacijų poreikiui.

Šių metų pradžioje panašus pasitarimas buvo rengtas dėl žmonių gelbėjimo nuo Kuršių marių ledo, po kurio ženkliai pagerėjo sąveika tarp institucijų lėmusi faktą, kad buvo išgelbėti visi ant nestabilaus Kuršių marių ledo nelaimėn patekę asmenys.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder