Uostamiestyje ŽVVG konkuruos dėl ES paramos
Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Žuvininkystės skyriaus patarėjas Tomas Keršys, kuruojantis VVG veiklą, teigia, kad jau į visus EK klausimus atsakyta, į visas gautas pastabas atsižvelgta.
ŽŪM atstovo teigimu, Lietuvos ŽVVG strategijoms numatoma skirti apie 13 mln. eurų. Tie milijonai bus paskirstyti, planuojama, 10-12 grupių. Jos turės pasirengti savo strategijas, kurios turės būti patvirtintos. Kai taisyklės bus patvirtintos, parama ŽVVG turės būti paskirstyta per metus.
„Šiuo metu susiduriame su daugybe iššūkių dėl sudėtingos ekonominės situacijos. Kai kurių projektų atsisakoma, bet tikimės, kad didelių pokyčių skiriant paramą ŽVVG neįvyks“, - „Vakarų ekspresui“ sakė T. Keršys.
Tačiau kol nepatvirtinta veiksmų programa, nepatvirtintos ir naujo finansinio laikotarpio taisyklės ir sąlygos. Oficialiai ŽŪM dar nieko negali daryti, bet jau gautos ekspertų rekomendacijos, kokiomis sumomis galėtų būti skirstoma parama.
Senajai Klaipėdos ŽVVG buvusiu finansiniu laikotarpiu nepasisekė panaudoti europinių lėšų, išskyrus du projektus. Nacionalinei mokėjimo agentūrai nutraukus su ja sutartį, uostamiestis neteko apie 2 milijonų eurų. Iš jos narių išstojo Klaipėdos savivaldybė. ŽŪM tuos pinigus perskirstė kitoms gerai dirbusioms grupėms. Dabar senoji Klaipėdos ŽVVG turi naują pirmininką ir vėl pretenduos gauti paramą.
Uostamiestyje yra įsteigta asociacija „Naujoji Klaipėdos žuvininkystės vietos veiklos grupė“. T. Keršio žiniomis, uostamiestyje jau yra kelios ŽVVG, tačiau parama bus skirta tik vienai jų. „Regione bus remiama tik viena strategija, viena grupė, kitaip elgtis neleidžia reglamentas. Manau, konkurencija bus tik į naudą, - sakė T. Keršys. - Klaipėdos grupė vienintelė taip pasielgė, kad parama buvo nutraukta. O kai kurios Lietuvos ŽVVG dirbo taip gerai, kad gavo ir papildomą paramą iš rezervo.“
Pamokos išmoktos
„Blogoji patirtis Klaipėdoje mums davė gerų pamokų. Bandysime taikyti tam tikras prevencijas, kad nepasikartotų negeri dalykai ir įgyvendinant taisykles, ir atliekant atranką, bus keičiamas ir valdybos sudarymo mechanizmas“, - sakė ŽŪM atstovas.
Paklaustas, ar tiesa, kad esą nebus reikalaujama, kad ŽVVG būtų ir savivaldybių atstovai, T. Keršys atsakė: "Kol kas tokio pakeitimo nėra. Matydami įvairias rizikas, sąlygą, kad savivaldybės atstovas yra privalomas, palikome. Tik jį galės deleguoti ne tik miesto tarybos nariai, bet ir meras.
Kol kas mes tik depolitizavome valdžios atstovus, t. y. šioje veikloje negali dalyvauti politikai, politinio pasitikėjimo asmenys. Užtat dabar didesnis valdžios institucijų, galinčių dalyvauti šioje veikloje, sąrašas. Padarėme daugiau erdvės. Kol nepatvirtinta veiksmų programa dar negalime pateikti ir taisyklių, galimas daiktas, jos dar pasikeis. Bet tikrai bus tokios, kad kokia nors žmonių grupė negalėtų daryti įtakos sprendimams."
Rašyti komentarą