Seime veiklą pradeda Jūrinių reikalų komisija

Seime pradeda veiklą ketvirtadienį sudaryta Jūrinių reikalų komisija.

"Jūrinių reikalų komisija bus tas vedlys, apjungiantis jūrinės kultūros organizacijas ir bendruomenę, valdantis jūrinės strategijos planavimo ir rengimo eigą, tas arbitras, kuris suteiks galimybę visiems jūrinio sektoriaus atstovams, sugebantis pažvelgti iš šalies, bet kartu suprantantis poreikius, žinantis, kuo gyvena jūrinė bendruomenė, nes pastaroji ir būtų nacionalinės jūrinės strategijos kūrėja,“- sako komisijos atkūrimo iniciatorius Seimo narys  Valdas Rakutis.

Beje, praeitose Seimo kadencijose veikė Jūrinių reikalų ir žuvininkystės komisija.

Anot V. Rakučio, nuolatinė Jūrinių reikalų komisija tęs veikusios Seimo Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisijos darbus, papildomai apimdama šiomis dienomis ypač svarbius gynybos ir saugumo klausimus ir rengs šios srities teisės aktus.

„Akivaizdu, kad šiomis dienomis centrinėse valdžios institucijose trūksta supratimo ir dėmesio Lietuvos jūrinei kultūrai, jūriniam švietimui, bendrai visam jūriniam sektoriui, manant, kad tai specifinis klaipėdiečių reikalas.

Reikia žvelgti plačiau – pasaulinis geopolitinis kontekstas mums diktuoja strategiškai svarbius jūrinių reikalų klausimus, kurie apima gynybos ir saugumo, jūrinės energetikos, jūrinių technologijų, krovinių gabenimo vandeniu ir kitas svarbias sritis.

Šių sričių įvaldymas gali prisidėti prie Lietuvos valstybės progreso gerokai labiau, nei yra įprasta manyti“, – teigia komisijos sudarymo iniciatorius V. Rakutis.

Jis atkreipia  dėmesį  ir į šiomis dienomis ypač aktualią gynybos ir saugumo strateginę liniją, kuri „privalo atrasti jūrinę Lietuvos gynybos ir saugumo sistemos dedamąją, turinčią tinkamai įvertinti jūros teikiamą trūkstamą strateginį gylį, Baltijos jūros kaip ES ir NATO vidaus ežero ir potencialaus jūrinio transporto reikšmės augimo faktorių“.

„Pasaulinė ekonomika yra pastatyta ant jūrinio verslo pamato, nes 90 proc. pasaulinių krovinių pervežami jūra.

Manoma, kad artimiausioje ateityje pasaulinis pervežamų krovinių mastas patrigubės, taigi jūrinis gynybos ir saugumo faktorius taps strategiškai svarbus – svarbesnis nei Suvalkų koridorius šiandien, ypač atsižvelgiant į besikeičiantį NATO plėtros žemėlapį ir tiesioginius kontaktus su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, Jungtine Karalyste ir kitomis valstybėmis, su Lietuva susietomis tik jūriniais keliais“,- sako V. Rakutis.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Jūrinių reikalų komisijoje dirbs 12 įvairioms frakcijoms atstovaujančių Seimo narių: Valdas Rakutis, Arvydas Pocius, Andrius Petrošius, Mindaugas Skritulskas, Aušrinė Norkienė, Ligita Girskienė, Valentinas Bukauskas, Gintautas Paluckas, Remigijus Žemaitaitis, Ieva Pakarklytė, Laima Nagienė, Eugenijus Gentvilas.

Artimiausiu metu  bus renkamas komisijos pirmininkas ir jo pavaduotojas.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Sidebar placeholder