LAJM ir VILNIUS TECH sinergija – Klaipėda taps jūrų transporto ir logistikos inovacijų centru

(9)

Birželio 30 d. Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) atstovai atvyko į Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VILNIUS TECH) aptarti bendrus mokslo ir studijų projektus.

Dar praėjusių metų rudenį abi aukštosios mokyklos nusprendė iš esmės pakeisti transporto ir logistikos mokslo bei studijų situaciją šalyje ir paspartinti pažangą transporto sektoriuje.

Veikdamos kartu LAJM ir VILNIUS TECH apjungia visas transporto rūšis – sausumos, oro, vandens (jūrų ir vidaus vandenų).

Susitikimo metu aptartas glaudus bendradarbiavimas vykdant mokslinius tyrimus, nubrėžti inovatyvių bendrų mokslo projektų kontūrai, pavyzdžiui, buvo kalbama apie dirbtinio intelekto technologijų taikymą ne tik automobilių kelių, geležinkelių, vamzdynų ir oro, bet ir jūrų transporto srityje, pasitelkiant darnaus transporto sprendimus.

Atstovus iš Klaipėdos sutiko VILNIUS TECH vadovybė. Kreipdamasis į svečius, universiteto rektorius prof. Romualdas Kliukas pažymėjo, kad tai visai šaliai naudinga partnerystė.

„Abiejų aukštųjų mokyklų mokslinis ir technologinis potencialas sudarys sąlygas Klaipėdai tapti jūrų transporto ir logistikos inovacijų centru, o tai sukurs aukštą pridėtinę vertę ne tik Vakarų Lietuvos regionui, bet ir visai šaliai“, – sakė VILNIUS TECH rektorius.

LAJM direktoriaus pavaduotojos akademinei veiklai Rimos Mickienės teigimu, LAJM jau dabar yra lyderis Baltijos šalyse, parengiantis daugiau specialistų nei Latvijos ar Estijos jūrų akademijos, o bendradarbiavimas su VILNIUS TECH, įvairiapusiu inžinerijos ir technologijos mokslų universitetu, sustiprins aukštąją mokyklą.

Planuojama Klaipėdoje vykdyti ne tik profesinio bakalauro, bet ir pažangias magistrantūros studijas – perduoti žinias studentams į uostamiestį atvyks tarptautiniu mastu pripažinti VILNIUS TECH Transporto inžinerijos (TIF), Elektronikos (EF), Mechanikos (MF) ir kitų fakultetų dėstytojai.

Tai leis parengti globalioje rinkoje konkurencingus aukštos kvalifikacijos specialistus. Susitikimo metu buvo kalbama ir apie įvairiapusį Lietuvos kariuomenės karininkų parengimą, gebančių veikti tiek sausumoje, tiek ore, tiek jūroje.

„Bendra aukštųjų mokyklų veikla leis praplėsti mokslinius tyrimus ir studijas naujomis tematikomis, apimančiomis visas transporto rūšis (sausumos, oro ir vandens).

Vykdysime pažangius tyrimus naujomis kryptimis, susijusioms su transporto inžinerija, krovinių gabenimo technologijomis ir saugumu, uosto kaip mikrologistikos sistemos kūrimu ir valdymu, transporto intermodalumu ar žaliąją logistika.

Šios tematikos tyrimų rezultatai bus naudingi ne tik laivybos pramonei ar jūrų uostui, bet ir visai šalies transporto sistemai“, – teigė Rima Mickienė.

Pasak LAJM atstovės, šis bendradarbiavimas padidins studijų žinomumą ir pritrauks daugiau talentų į Klaipėdą.

Uostamiesčio aukštųjų mokyklų absolventams jau dabar atsiveria naujos galimybės – šiuo metu jie gali tęsti magistrantūros studijas platesnį spektrą kompetencijų apimančioje Transporto inžinerijos magistrantūros studijų programoje (nuo pavasario veikia nauja šios programos specializacija – Jūrų transporto inžinerija ir logistika).

TIF dekanas prof. Olegas Prentkovskis susitikimo metu paminėjo, kad ir fakulteto studentai ėmė aktyviai domėtis galimybe studijuoti Klaipėdoje ir plėsti savo žinias jūrų transporto srityje.

Tikimasi, kad šis bendradarbiavimas padės į Klaipėdą pritraukti ir daugiau talentų iš užsienio, nes VILNIUS TECH vardas žinomas visame pasaulyje – universitetas patenka tarp 2 proc. geriausių pasaulio universitetų pagal tarptautinį „QS World University Rankings“ reitingą.

Tai padidins Klaipėdos konkurencingumą tarptautinėje erdvėje.

„Jau kelis dešimtmečius vykdome Transporto inžinerijos magistrantūros studijas, siejamas su sausumos transportu, taip pat vykdome Transporto inžinerinės ekonomikos ir logistikos magistrantūros studijas – jose dėmesys skiriamas intermodalumui, kuris apima visas transporto rūšis.

Ilgai svarstėme ir šįmet pagaliau inžinerinėje studijų programoje sukūrėme naują Jūrų transporto inžinerijos ir logistikos specializaciją.

Ji skirta visiems, bet visų pirma orientuojamės į studentus, baigusius „jūrines“ profesinio bakalauro studijų programas Lietuvos pajūryje esančiose aukštosiose mokyklose.

Specializaciją vykdysime nuotoliniu būdu, kad ją pasirinkę asmenys galėtų lengvai derinti studijas ir darbą (dažniausiai jūroje) toliau gyvendami pajūryje ar bet kurioje kitoje šalies vietovėje, arba užsienyje“, – sakė TIF dekanas prof. Olegas Prentkovskis.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder