„Šiuo metu kaip tik ieškome papildomų finansavimo galimybių, kurios mums leistų patiems įsigyti bepiločių orlaivių sistemą. Ji būtų naudinga ne tik nuotoliniam laivų vedimui, esant ekstremalioms oro sąlygoms, tačiau ir įgyvendinant aplinkosaugines priemones Klaipėdos uoste.
Tikimės, kad dalyvavimas šiame projekte mums leis susipažinti su dronų galimybėmis iš arti ir suprasti, kas, žengiant darnumo su aplinka keliu, gali pasitarnauti efektyviausiai“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
Tris mėnesius dronas skraidys virš Klaipėdos uosto, Kuršių marių ir Baltijos jūros.
Jis padės užtikrinti aplinkos apsaugos įstatymų vykdymą, ypač laivų išmetamųjų dujų matavimą, taip pat galimų vandens taršos atvejų naftos produktais bei atliekomis stebėseną ir laivų saugios laivybos vertinimą.
Bepilotis orlaivis taip pat padės vykdyti nelaimių stebėjimą įvykus ekstremalioms situacijoms Baltijos jūroje ar Kuršių mariose.
Drono misiją suteikia Europos jūrų saugos agentūra (EMSA), o ją vykdo operatorius ALTUS S.A. Pačiai misijai vadovauja nacionalinės institucijos, įskaitant Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją, Žuvininkystės tarnybą prie Žemės ūkio ministerijos, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą ir Lietuvos jūrų muziejų.
Rašyti komentarą