Atsinaujinanti Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla kuria naujas tradicijas

(8)

Unikali Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) profesionalius jūrininkus ruošia daugiau nei 7 dešimtmečius, o mokyklos absolventai dirba laivuose ir jūrinėse kompanijose visame pasaulyje. Nuolat besikeičianti ir atsinaujinanti LAJM kviečia atrasti ir pamilti jūrą ne tik visos Lietuvos, bet užsienio jaunimą, kartu puoselėti senąsias ir kurti naujas tradicijas bei gausinti jūrinę bendruomenę.

Aktyvi LAJM bendruomenė matoma miesto gyvenime - miestui ji prisistatė penktadienį vykusioje didžiojoje Jūros šventės eisenoje, o šeštadienį kvietė besidominčius jūrine kultūra į svečius.

Šalia mokyklos vyko diskusija apie Lietuvos jūrų laivyno ištakas ir tradicijas, joje savo požiūrį išsakė LAJM lektorius Ričardas Malkus, į diskusiją įsitraukė svečiai.

Taip pat šeštadienį LAJM jau antrą kartą vyko jūrininkų ir aukštosios mokyklos absolventų susitikimas. Šis jūrinės bendruomenės - LAJM, Lietuvos jūrininkų sąjungos, Jūros veteranų asociacijos ir Jūros kapitonų asociacijos - organizuojamas susitikimas auga ir, tikimasi, taps gražia Jūros šventės tradicija.

Gražus akcentas

LAJM vadovas Vaclavas Stankevičius „Vakarų ekspresui“ sakė, kad reikia pripažinti, jog jūrininkai iki šiol neturėjo progos kartu susiburti, nepaisant to, kokia yra jų profesija - kapitonas, mechanikas ar paprastas jūrininkas.

„Esame Lietuvos jūrinė sostinė ir kilo idėja, kad mes, vienintelė tokia Lietuvoje aukštoji mokykla, kuri ruošia jūrininkus, kvalifikuotus studentus jūriniam sektoriui, turime puikias sąlygas sukviesti jūrininkus pabūti, pabendrauti.

Su Jūrų kapitonų asociacija, Jūros veteranų asociacija, Jūrininkų sąjunga sutarėme, kad stengsimės tokį susitikimą rengti kasmet. Kviečiame visus, kurie laiko save jūrininkais, nesvarbu, ar jie vyr. mechanikai, ar kapitonai, ar bocmanai“, - pasakojo V. Stankevičius.

Pasak LAJM vadovo, šis susitikimas vyksta Jūros šventės metu ir puikiai papildo jos programą. „Tai labai gražus akcentas ir esu tikras, kad tai taps tradicija“, - su šypsena kalbėjo V. Stankevičius.

Susitikimo dalyvius sveikino miesto meras Vytautas Grubliauskas, Jūros veteranų asociacijos pirmininkas Vytautas Petrulis, Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža, Jūrų kapitonų asociacijos pirmininkas Juozas Liepuonius, Klaipėdos uosto kapitonas Vladas Motiejūnas.

Susitikimo metu buvo įteikti Veteranų ženklai įspūdingą darbo stažą jūroje turintiems jūrininkams. Apdovanoti Pranas Visogurskis, laivuose išdirbęs 35 metus (bendras darbo stažas 40 metų), Antanas Viskontas, laivuose išdirbęs 40 metų (bendras stažas 41 metai), Jurij Tureckij, laivuose dirbęs 38 metus (bendras stažas taip pat 38 metai), Ivan Saskov, laivuose dirbęs 35 metus (bendras stažas 43 metai).

INICIATYVA. Jau antrą kartą LAJM vyko jūrininkų ir aukštosios mokyklos absolventų susitikimas, pagerbti veteranai.

Lietuvos jūrininkai - paklausūs

P. Bekėža, pats LAJM baigęs prieš daugiau nei penkis dešimtmečius, pripažino, kad šiemet daugiau renginio dalyvių buvo vyresni jūrininkai, tačiau dėl to organizatoriai nenusiminė.

„Dauguma jaunesnių jūrininkų yra jūrose, dirba, galbūt švenčia Jūros šventę, tačiau, kai bus laisvesni, neabejoju, prisijungs ir jaunimas. Svarbiausia, kad pradžia padaryta, ir labai tikiuosi, kad šis susitikimas taps tradicinis. Jūrininkams svarbu susitikti, pasidalinti patirtimi, įspūdžiais, skleisti žinią apie jūrines profesijas“, - sakė P. Bekėža.

Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas P. Bekėža ragina jaunimą stoti į šiuolaikišką, modernia įranga aprūpintą, konkurencingą jūreivystės mokyklą, kad kuo daugiau LAJM absolventų plaukiotų ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio laivuose.

„Mūsų jūrininkai turi didelę paklausą, nes čia rengiami tikrai geri specialistai, kurie dar besimokydami įgauna daug patirties ir gali dirbti bet kokiame laive, konkuruoti su kitų šalių jūrininkais“, - gerų žodžių LAJM negailėjo Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas.

Pažintis su jūra - nuo pirmų dienų

LAJM vadovas V. Stankevičius sakė, kad buvo pakoreguotos studijų programos ir mokykla nuo pat pirmųjų studijų dienų sudaro sąlygas pažinti jūrą. Anksčiau praktika jūroje būdavo tik po antrojo ar trečiojo kurso.

„Darome viską, kad nuo pirmų dienų studentai taptų jūrininkais, susipažintų su vėju, jūra, bangomis.vaclavasJau rugsėjo pirmomis dienomis studentai, kurie įstoja į jūrines katedras, irkluoja, buriuoja Kuršių mariose, plaukia į Baltijos jūrą, turime savo mokomuosius laivus. Po antrojo kurso studentai turi praktiką vandenynuose plaukiojančiuose laivuose. Matome, kad studentams ši naujovė labai patinka, nes jie iškart gali pažinti jūrą“, - pasakojo V. Stankevičius (kairėje).

Virginijos KESMINĖS nuotr.

Be aukšto lygio mokymo bazės, mokykla nuolat atnaujina ir studentų gyvenamąją aplinką.

Šiais metais pirmakursiai įsikels į naujai suremontuotus kambarius.

Su jūra susipažįsta jaunimas iš visos Lietuvos ir užsienio. Praėjusiais mokslo metais LAJM pirmą kartą surinko trisdešimties studentų grupę iš užsienio. Taip mokykla išėjo į tarptautinį lygmenį ir nežada sustoti.

„Tikiuosi, kad šiais metais užsienio studentų grupė bus dar gausesnė, nes susidomėjimas yra nemažas, gauname daug užklausų dėl galimybės studijuoti pas mus. Studentai yra ne tik iš Europos, bet ir iš toliau - Marokas, Kamerūnas, Nigerija, Pakistanas, Latvija, Baltarusija, Ukraina, Rusija... Taip pat užsieniečiai mokosi ir lietuvių kalbos. Kai kurie jau antro kurso pabaigoje ar trečio pabaigoje pradeda kalbėti lietuviškai“, - džiaugėsi LAJM direktorius.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder