Patarimai pasiryžusiems bėgioti

(1)

Artėja vasara ir vis dažniau už lango pasirodo saulutė, tad šiltuoju metų laiku norisi išlįsti į lauką, pabūti gamtoje ar prie jūros. Kad laisvalaikis būtų ne tik malonus, bet dar ir naudingas - išnaudokite puikius orus, bėgiodami ir sportuodami lauke.

Šįkart „Sporto patarimų“ rubrikos svečias - daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių bėgimo čempionas, rekordininkas, pasaulio ir Europos čempionatų dalyvis ir 2013 metų jaunimo olimpinio festivalio nugalėtojas Benediktas Mickus.

Jis per savo sportinę karjerą yra iškovojęs daugiau nei 200 medalių ir apie 30 taurių. Be to, ne tik pats profesionaliai sportuoja, bet ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje (LAM) treniruoja jaunąją bėgikų kartą.

B. Mickus 2020 metais Klaipėdos universitete baigė kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijas ir derina profesionalų sportą bei trenerio-sporto instruktoriaus darbą.

„Noriu savo sukauptą patirtį perteikti jaunajai kartai. Džiugu, kad visa mano veikla dėliojasi pagal išsilavinimą ir gyvenimo būdą - be sporto savo gyvenimo neįsivaizduoju“, - sakė B. Mickus.

Jis jau į savo treniruotes subūrė dvi 7-12 metų berniukų ir mergaičių grupes ir dabar renka vyresnių langvaatlečių - 12-15 metų grupę.

„Kad ir kur dalyvaučiau, kad ir ką gyvenime daryčiau, visur mano tikslai - tik aukščiausi. Tuo pačiu principu vadovausiuosi ir trenerio darbe“, - akcentavo B. Mickus.

24-erių profesionalus sportininkas ir treneris su „Savaitės ekspreso“ skaitytojais sutiko pasidalinti savo pastebėjimais ir patarimais.

„Jei per karantiną užsisėdėjote namuose ir mažai judėjote, pradžioje siūlyčiau tiesiog išeiti į mišką ar netoli namų esantį stadioną pasivaikščioti. Pamažu didinkite ėjimo tempą, o tik vėliau pradėkite ir bėgioti. Svarbu nepersistengti - iš pradžių įveikite kelis šimtus metrų, o vėliau po truputį atstumus didinkite“, - sakė B. Mickus.

8 Benedikto Mickaus patarimai norintiems pradėti bėgioti: 1. Jei yra galimybė, rinktis kuo minkštesnį reljefą (miško takeliai, pajūris). 2. Prieš bėgimą sušildyti kūno raumenis atliekant įvairius mėgstamus pratimus ar mankštą. 3. Bėgant asfaltuotu keliu naudoti minkštus bėgimo batelius. 4. Bėgti lėtai savo malonumui apie 20 min., o su kiekviena diena didinti tempą ir bėgimo laiką. 5. Bėgant nepamiršti rankų darbo bei kvėpavimo. 6. Po bėgimo daryti mankštą, kojų mostus ir tempimo pratimus. 7. Norint tapti greitesniu, į treniruotes įtraukti greitėjimus ir tempinius bėgimus. 8. Stiprinti savo kūną, atliekant bendro fizinio pasirengimo pratimus.

B. Mickaus siūlomų 10 bėgimo pratimų (atlikti 20 m atstumu): 1. Aukštai keliant kelius. 2. Kojų metimas atgal. 3. Tiesių kojų metimas į priekį. 4. Kryžminis bėgimas dešiniu ir kairiu šonu. 5. Pristatomi šuoliukai dešiniu ir kairiu šonu. 6. Įtūpstai dešine ir kaire koja. 8. Bėgimas ant pirštų galų. 9. Šuoliukai dešine ir kaire koja vietoje (10 šuoliukų) bei greitėjimas 20 m. 10. Greitėjimas 50 m.

Pratimai laiptukais: 1. Aukštai keliant kelius. 2. Aukštai keliant kelius šonu (po 1 kartą viena puse). 3. Šuoliukai viena koja. 4. Varlytės (10 šuolių). 5. Įtūpstai (10 kartų). 6. Greitas bėgimas į viršų

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder