Visas konkurentes už nugaros palikusi Meilutytė finale gins pasaulio čempionės titulą

Pasaulio plaukimo čempionate Dohoje Rūta Meilutytė įrodė, kad turi jėgų ir noro apginti planetos čempionės titulą 50 m krūtine rungtyje.

Trenerio Tado Duškino auklėtinė pusfinalyje pasiekė geriausią rezultatą, praneša Sportas24.lt.

26-erių kaunietė pasirodė antrajame pusfinalio plaukime. Lietuvė distanciją įveikė per 29,42 sek. ir net 0,49 sek. aplenkė atrankos lyderę italę Benedettą Pilato.

Antrą vietą tarp visų pusfinalio dalyvių užėmė dukart per dieną Azijos žemyno rekordą pagerinusi kinė Qianting Tang (29,80 sek.)

Į pusfinalį lietuvė pateko trečiu rezultatu (30,05 sek.).

R. Meilutytei priklauso ir šios rungties pasaulio rekordas (29,16 sek.), kurį ji pasiekė pernai triumfavusi planetos čempionate Fukuokoje (Japonija). Praėjusiais metais lietuvė iškovojo auksą ir 100 m distancijoje krūtine tačiau šiemet Kataro sostinėje jai nepavyko patekti į šios rungties pusfinalį.

Rytoj, paskutinę čempionato dieną 9.31 val. Lietuvos laiku 4 x 100 m kombinuotoje estafetėje startuos Lietuvos moterų komanda. O 18.09 val. 50 m krūtine finale kovos R. Meilutytė