Trečią rezultatą parodžiusi Kotryna Teterevkova pateko į pasaulio čempionato pusfinalį

(1)

„World Aquatics“ pasaulio plaukimo čempionate Kataro sostinėje Dohoje ketvirtadienio varžybose startavo keturi Lietuvos plaukikai – Smiltė Plytnykaitė, Erikas Grigaitis, Kotryna Teterevkova ir Andrius Šidlauskas.

Puikiai moterų 200 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje pasirodė K. Teterevkova. Ji finišavo per 2 min. 25,09 sek. ir užtikrintai pateko į pusfinalį. Tarp 29 atrankoje dalyvavusių dalyvių jos laikas yra trečias.

Greičiau už lietuvę plaukė amerikietė Kate Douglass (2.24,15) ir airė Mona Mc Sharry (2.24,82).

Šios rungties pusfinalis vyks ketvirtadienio vakarą.

Primename, kad perpus trumpesniame nuotolyje K. Teterevkova užėmė ketvirtąją vietą.

Pirmoji iš lietuvių rytines ketvirtadienio varžybas pradėjo šalies rekordininkė S. Plytnykaitė (Sostinės sporto centras). 17-metė moterų 100 m laisvu stiliumi rungties atrankoje užėmė 25-ą vietą ir į pusfinalį nepateko. Čempionato debiutantė savo atrankos plaukime finišavo devinta, distanciją įveikusi per 56,34 sek.

S. Plytnykaitei priklausantis Lietuvos moterų rekordas – 54,74 sek. Su tokiu rezultatu lietuvė šįryt būtų užėmusi 12-ą vietą. Vietą tarp 16-os pusfinalio dalyvių garantavo 55,21 sek.

Atrankoje greičiausiai plaukė australė Shayna Jack (53,50 sek.), o pasaulio rekordininkė švedė Sarah Sjostrom starte nepasirodė.

Vyrų 200 m plaukimo nugara kvalifikacijoje lietuvis Erikas Grigaitis (2.01,32) užėmė 21-ąją vietą. Iki pusfinalio jam pritrūko 2,05 sek.

Greičiausias buvo graikas Apostolos Siskos (1.56,64).

Vyrų 200 m plaukimo krūtine atrankos lietuvis Andrius Šidlauskas užėmė 19-ąją vietą. Jo rezultatas – 2 min. 14,28 sek. Iki vietą pusfinalyje garantavusios 16-os pozicijos jam pristigo 1,56 sek.

Geriausią rezultatą atrankoje užfiksavo suomis Mattis Mattssonas (2.09,15).