90-ąjį gimtadienį paminėjęs Algimantas Knašas: „Atsiprašau, bet laiko lėkimo nejaučiu“

(2)

Istorinio dviračių žygio Klaipėda-Vladivostokas, kurio metu dvirate transporto priemone buvo įveikta beveik 11 tūkstančių kilometrų, dalyvis klaipėdietis Algimantas Knašas vėl patyrė gausybę emocijų ir prisiminimų. 

Klaipėdos sportininkų namuose 90-ojo gimtadienio proga buvo pademonstruotas autentiškas 1960 metų žygio videoįrašas ir pristatyta istorinio žygio nuotraukų ekspozicija.

Pagerbti jubiliato atvyko Klaipėdos vicemerė Lina Šukytė-Korsakė, Savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė, Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Darius Levickis, olimpietis dviratininkas Ramūnas Navardauskas su būreliu savo auklėtinių, taip pat A. Knašo artimieji, draugai ir buvę ugdytiniai bei šio žygio sumanytojo šviesaus atminimo Liudo Alseikos artimieji, būrys Klaipėdos žurnalistų.

A. Šukytė-Korsakė kartu su R. Rumšiene įteikė Klaipėdos miesto mero Arvydo Vaitkaus padėkos raštą ir dovanas. 

A. Knašas papasakojo 1960 metų dviračių žygio Klaipėda-Vladivostokas įsimintiniausias akimirkas, pasidalijo įspūdžiais kaip jam sekėsi su bendražygiais dvirate transporto priemone įveikti net 11 tūkstančių kilometrų.

Tais laikais tai prilygo tikram žygdarbiui.

Vakarą vedęs Klaipėdos sportininkų namų istorikas Algirdas Vaicekauskas apie žygį papasakojo dar negirdėtų istorinių faktų ir įvairių įdomybių.

"Vakarų ekspresui" pasiteiravus A. Knašo, ar jis jaučia laiko lėkimą, šis nesusimąstęs su šypsena veide atsakė: "Atsiprašau, bet nejaučiu".

Jis teigė, kad dviračiu jau nebevažinnėja, tačiau per gyvenimą juo įveikė keliasdešimt, o gal net ir kelis šimtus tūkstančių kilometrų.

"Atvirai pasakius, niekada neskaičiavau. Reikės kada pabandyti. Amksčiau, kai Plikiuose dirbau mokytoju, kasdien iš Klaipėdos dviračiu vykdavau į darbą, po darbo - vėl į Klaipėdą. Manau, kad kilometrų susidarytų išties daug. Dviračiu keliavau ir po Vidurio Aziją, buvau ii Magadane, Sibire, Amino kalnuose. Be to, dviračiu esu išmaišęs Žemaitiją, taip pat keliauta ir po Dzūkiją, Aukštaitiją. Patirta daug įspūdžių", - prisiminimais dalijosi A. Knašas. 

Apie istorinį žygį

Žygio Klaipėda-Vladivostokas startas buvo duotas 1960 metų gegužės 1 dieną Klaipėdoje.

Sėkmingai nuvažiavus apie tris su puse tūkstančio kilometrų, įvyko tragiška nelaimė: eismo įvykyje žuvo 73 metų grupės vadovas Liudas Alseika.

Sugaišę keletą dienų, žygio dalyviai ryžosi tęsti kelionę, grupę pavadinę L. Alseikos vardu. Vadovauti ėmėsi patyręs turistas A. Knašas.

Prausiami lietaus, kaitinami karštos saulės, klampodami per purvynus, kęsdami Sibiro taigos uodų antpuolius, brisdami per patvinusias upes, keliautojai atsigaudavo bendraudami su vietiniais gyventojais.

Apie šią kelionę buvo plačiai rašoma vietinėje spaudoje visur, kur tik teko lankytis keliautojams. Pravažiavus Baikalą, ilgokai teko kratytis per bėgius geležinkelio sankasa, nes kito kelio nebuvo. Pagaliau pasiektas kelionės tikslas - Vladivostokas.

Stebint daugybei žurnalistų ir reporterių, į Ramųjį vandenyną buvo iškilmingai išpiltas Baltijos jūros vanduo.

A. Knašas yra vienintelis likęs gyvas iš minėto žygio dalyvių.

Taigi, tikrai turi ką papasakoti ir pasidalinti istorinėmis žygio akimirkomis. Dviračių sporto entuziastai kviečiami ketvirtadienį atvykti į Sportininkų namus ir pasveikinti šį nusipelniusį klaipėdietį.

A. Knašas yra vienas sportinio dviračių turizmo pradininkų Lietuvoje. 9 kartus tapo Lietuvos sportinio turizmo čempionu: Komijoje (1966 m.), Baltarusijoje (1968 m.), Pavolgyje (1969 m.), Urale (1970 m.), Užbaikalėje (1972 m.), Altajuje (1974 m.), Jakutijoje (1978 m.), Tolimuosiuose Rytuose (1982 m.), Dagestane (1984 m.). 1972 m. - SSRS dviračių turizmo čempionas (Užbaikalė).

Parašė knygas "Kelionių vadovas" (1970 m.) ir "Turisto žinynas" (1978 m.).

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder