Pavyzdžiui, vienas iš projektų, prie kurio dalinai prisideda E. Valinčienė, yra Šv. Jono bažnyčios atstatymas. Ji sako, kad tai būtų visų miesto gyventojų katedra.
„Klaipėdos miesto širdies katedra (...) Visi supranta, kad liuteronams vieniems patiems tokios didelės bažnyčios tikrai nereikia. Tai bus viso miesto katedra – kaip aš įsivaizduoju – kurioje vyks koncertai, santuokos, turizmo objektas“, – kalbėjo E. Valinčienė.
Moteris teigia, kad liuteronybė yra neatsiejama nuo Klaipėdos istorijos, per kurią galima suvokti ir tapatybę.
„Žmogus, kuris myli savo miestą, myli ir savo istoriją – aš taip manyčiau, deja, mus lydėjo 50 metų okupacijos ir per tą laiką daug buvo ištrinta tos istorijos (...) Tai yra miesto istorija, tai yra miesto šaknys, o nežinant savo šaknų galbūt ir nežinai, kas tu toks esi (...) Klaipėdos miesto istorija yra neatsiejama nuo liuteroniškos kultūros“, – teigė E. Valinčienė.
Anot jos, Klaipėdos gyventojai yra skirtingi ne dėl to, kad gyvena prie jūros, o būtent dėl to, kad šio miesto kultūra skyrėsi nuo kitų Lietuvos miestų.
„Būna, kad žmonės nesupranta – o kas čia kitaip? Kodėl tas miestas kitoks, tie žmonės kitokie? Suverčia viską jūrai – jūra jiems prapučia protą, mintis ir taip toliau. Ne, kraštas kitoks, nes jis nuo seno buvo kitoks, visada buvo kitoks (...) jis ilgą laiką nebuvo lietuviškas, dėl to jis ir kitoks, čia buvo truputėlį kitokia kultūra“, – kalbėjo E. Valinčienė.
Šią, kaip ir ateityje sukurtas tinklalaides bus galima rasti „Vakarų ekspreso“ kanale „Youtube“, o norintiems nepraleisti įrašų patariame tapti kanalo prenumeratoriais – jie apie kiekvieną naują įrašą informuojami specialiais pranešimais.
Rašyti komentarą