"Klaipėdos miesto savivaldybė galėtų skirti dotaciją bent 70-80 procentų baseinų bilietų kainoms padengti. Reiktų atkreipti dėmesį, kad pasaulyje yra ne viena šalis, kurioje baseinams išlaikyti yra skiriama dotacija iš savivaldybių", - rašoma pranešime spaudai.
Pabrėžiama, kad Lietuvos gyventojų fizinio aktyvumo tyrimų duomenys rodo, kad mūsų šalies gyventojų bendrasis fizinis aktyvumas yra tik patenkinamas ir atsilieka nuo Europos Sąjungos šalių vidurkio.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Remigijus Zumeras, remdamasis užsienio šalių literatūra, leidinyje "Bendrosios fizinio aktyvumo rekomendacijos 3 amžiaus grupėms" tarp pagrindinių problemų, dėl kurių dalis gyventojų vis dar išlieka fiziškai neaktyvūs, išskiria tai, kad Lietuvoje vis dar trūksta fiziniam aktyvumui palankios aplinkos.
"Plaukimas ypač svarbus Klaipėdos miesto ir aplinkinių gyvenviečių gyventojams, kadangi gyvename šalia jūros. Esant šiltajam sezonui plaukimas galimas jūroje, tačiau atėjus šaltajam sezonui gyventojai plaukimu užsiima baseinuose. Gyvename tokioje klimato juostoje, kurioje šiltasis sezonas trunka tik kelis mėnesius, taigi mums ypač aktualus vidinis baseinas. Baseinu gyventojai naudojasi ne tik dėl sveikatos, tačiau ir dėl galimybės mokytis plaukti. Tai ypač aktualu tiems, kurie turi vaikų. Esant galimybei mokytis plaukti užkertamas kelias galimai nelaimei - nuskendimui. Taigi, tai yra kartu ir prevencinė priemonė", - sakė šią iniciatyvą parodę klaipėdiečiai.
Anot jų, plaukimas - viena efektyviausių sporto šakų, kuri stiprina žmogaus organizmą, padeda atsipalaiduoti ir kovoti su neigiamomis emocijomis.
"Sportuojantis žmogus yra kur kas žvalesnis, energingesnis, pozityvesnis, darbingesnis ir, žinoma, sveikesnis. Reguliari fizinė veikla stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, teigiamai veikia kvėpavimo sistemą, virškinimo sistemos darbą, pagerina medžiagų apykaitą raumenų ląstelėse, judėjimo - atramos aparato struktūrą ir funkcijas, pagerina sąnarių sandarą ir funkciją, stiprina širdies raumenį, teigiamai veikia kraujospūdį ir t. t. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijose siūloma būtina kasdieninė bent jau vidutinio intensyvumo fizinė veikla, kuriai nereikėtų ypatingų sąlygų ar didelių pastangų (suaugusiems - ne mažiau kaip 30 min. vidutinio intensyvumo fizinio krūvio 5 kartus per savaitę ir ne mažiau nei 2 kartus per savaitę jėgos ugdymo pratimų; vaikams - ne mažiau kaip 60 min. vidutinio arba didelio intensyvumo fizinio krūvio kasdien bei ne mažiau nei 3 kartus per savaitę jėgos ugdymo pratimų)", - rašoma pranešime spaudai.
Baseino bilietas rinkoje šiandien yra apie 10 Eur (suaugusiam), o abonemento kaina prasideda nuo 49 Eur. Nors atrodytų, kad kaina nedidelė, tačiau daugeliui šeimų tai per brangu. Patys baseinų valdytojai mažinti kainų neišgali, kadangi baseinų kaštai (elektra, vanduo, darbuotojai, reikalinga valymo įranga ir panašiai) yra gana dideli. Taigi, norint sumažinti kainas, reikalinga Savivaldybės dotacija.
Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras, gavęs Klaipėdos miesto savivaldybės dotaciją, jau teikia panašią nemokamą paslaugą, bet visų norinčiųjų poreikių negali užtikrinti, yra skirta tik 396 abonementai. Tai rodo, kad miestiečiams tokio finansavimo išties reikia. Bet to tikrai yra maža ir nepatenkina visų norinčiųjų poreikių.
Palaikančiuosius šią idėją ir norinčius, kad miestiečiams būtų dotuojami sveikatinimo abonementai, prašome atvykti į baseiną, sporto klubą Naujojo Sodo g. 1 iki 2019 metų gruodžio 15 dienos ir pasirašyti po prašymu, kuris bus įteiks Klaipėdos savivaldybei svarstyti.
Rašyti komentarą