Finalininkai aiškūs
Dėl patekimo į Kazimiero Budrio taurės šeimų krepšinio turnyro finalinį etapą varžėsi beveik trys dešimtys šeimų iš visos Lietuvos. Didžiuosiuose šalies miestuose ir miesteliuose surengti septyni atrankos turnyrai.
Teisė paskutinį gegužės savaitgalį (25-27 d.) uostamiestyje kovoti dėl K.Budrio taurės suteikta tik pačioms stipriausioms komandoms - tai Stoniai (Švėkšna), Pupiai (Kaunas), Venskai (Plungė), Kiūpeliai (Klaipėda), Kibildžiai (Druskininkai), Giedraičiai (Vilnius) ir Kačerauskai (Šiauliai).
Iš viso finaliniame turnyro etape jų bus aštuonios. Prie septynių savo atrankos grupėse varžovus nugalėjusių ekipų prisidės praėjusių metų turnyro nugalėtoja Kasparavičių šeima iš Platelių. Kasparavičiai K.Budrio taurę jau yra laimėję šešis kartus. Penkerius metus jie tai darė iš eilės.
Pernai vykusiame jubiliejiniame 35-ajame turnyre plateliškiai pasiekė istorinę pergalę, krepšinio aikštelėje įveikę legendinio Arvydo Sabonio šeimą ir taip apkartinę ilgai lauktą jos debiutą šeimų varžybose. Po šio pralaimėjimo Saboniai turėjo tenkintis tik trečiąja vieta.
„Labai smagu, kad atrankos turnyruose dalyvavo daug naujų komandų. Dvi iš jų net tapo nugalėtojomis ir pateko į finalą“, - „Sporto žmonėms“ sakė K.Budrys.
Nauja pavardė - Giedraičiai
Šiais metais turnyro finale išvysime ir praeityje garsaus krepšininko Andriaus Giedraičio šeimą. 2000-ųjų Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas, Lietuvos krepšinio lygos ir Belgijos čempionas, Lenkijos krepšinio lygos prizininkas pergalingai debiutavo Vilniuje surengtame priešpaskutiniame atrankos turnyre.
Giedraičiai aikštelėje įveikė tokius turnyro senbuvius, kaip Zaikauskai ir Šliogeriai. Praeityje ne kartą varžovus į neviltį taikliais tritaškiais variusiam A.Giedraičiui puikiai talkino du broliai su atžalomis. O geriausiu atrankos turnyro žaidėju pripažintas jo 14-metis sūnus Dovydas.
Pasak turnyro organizatoriaus K.Budrio, jau kitais metais prie A.Giedraičio gali prisidėti ir daugiau ne taip seniai krepšinio aikštelėse žibėjusių ir dar tebežibančių krepšininkų.
„Šiauliuose vykusių atrankinių kovų pasižiūrėti atėjo ne tik žinomas treneris Antanas Sireika, bet ir krepšininkai Mindaugas Žukauskas ir Robertas Giedraitis. Pastariesiems mintis suburti savo šeimos komandą taip patiko, kad pažadėjo su savo artimaisiais būtinai dalyvauti mūsų turnyre“, - džiaugėsi K.Budrys.
Pagarba išėjusiesiems
Šių metų K.Budrio taurės šeimų krepšinio turnyras skirtas ne tik Lietuvos krepšinio 90-mečiui paminėti. Jo metu prisiminti ir pagerbti šiai sporto šakai nusipelnę, tačiau jau anapus išėję žmonės.
Kiekvienas atrankos turnyras dedikuojamas konkrečiam asmeniui, dažnai nepelnytai primirštam ar net visai užmirštam. Švėkšnoje pagerbtas Sigitas Urmulevičius, Plungėje - Vitas Klimas, Kaune - Petras Buzelis, Klaipėdoje - Vladas Knašius, Panevėžyje - Vidmantas Paškauskas, Šiauliuose - Rimas Imenavičius, Vilniuje - Rimas Girskis.
„Tai žmonės, kurie krepšiniui ir apskritai sportui atidavė visą savo gyvenimą. Sunku ir pasakyti, koks jausmas apima, kai matai jų artimųjų džiaugsmą ir net ašaras, kad jiems brangus žmogus prisimenamas ir gražiai pagerbiamas“, - sakė K.Budrys.
Kiekvienam atrankos turnyrui išleistos specialios programėlės, kuriose trumpai priminti minėtų asmenų laimėjimai bei nuopelnai. Komandos aplankė jų kapus, padėjo gėlių,i uždegė žvakutes.
Mintys apie Pasaulio lietuvių žaidynes
Nors iki turnyro finalo liko tik mėnuo ir jo organizavimu užsiimančiam K.Budriui darbo netrūksta, klaipėdietis randa laiko ir ateities planams. O jie sukasi apie kitais metais Klaipėdoje vyksiančias devintąsias Pasaulio lietuvių sporto žaidynes.
„Planuojame, kad vienas atrankinis turnyras vyks Jungtinėse Amerikos Valstijose. Greičiausiai Čikagoje, kurioje daug sportuojančių lietuvių. Jame geriausiai pasirodžiusios kelios komandos atvyktų žaisti į Lietuvą. Jau žinome, kad Klaipėdoje vyksiančiame turnyro finale tikrai dalyvaus viena komanda iš Anglijos. Būtų puiku, jei pavyktų suburti ir pakviesti nors trumpam grįžti į Tėvynę po visą pasaulį išsibarsčiusias lietuvių šeimas, neabejingas krepšiniui“, - tvirtino K.Budrys.
Šeima - pati brangiausia
Visame pasaulyje analogų neturinčias varžybas kovo viduryje 76-ąjį gimtadienį atšventęs K.Budrys pradėjo rengti 1977 m. Po pirmųjų rungtynių uostamiestyje turnyras greitai tapo respublikinis, vėliau Pabaltijo ir buvusios Sovietų Sąjungos. Šeimų dvikovos taip išpopuliarėjo, kad išplaukė ir tarptautinius vandenis.
„Šeima yra pats brangiausias turtas ir didžiausia vertybė, ją privalo puoselėti kiekvienas. Dabar pas mus apie tai tik šnekama ir nieko nedaroma. Juk kuo daugiau darnių ir sveikų šeimų gyvens valstybėje, tuo ji bus stipresnė. Viso to galima pasiekti per krepšinį, kuris Lietuvoje taip pat yra vertybė. Jį žaisdamos šeimos tvirtėja, auga jų kolektyviškumas ir pagaliau didėja gimstamumas, ko mums Lietuvoje trūksta. Smagu žiūrėti, kaip mažiausi vaikai krepšinio aikštelėje laksto kartu su vyresniais broliais, seserimis, tėvais, dėdėmis ir net seneliais. O dabar mūsų šeimos dažniausiai susiburia tik per laidotuves“, - kodėl kilo mintis rengti būtent šeimų varžybas, atskleidė K.Budrys.
K.Budriui pavyko įgyvendinti dar vieną savo sumanymą ir įkurti Lietuvos šeimų krepšinio lygą. Prie šios idėjos įgyvendinimo aktyviai prisidėjo ir olimpinis čempionas Modestas Paulauskas.
„Kiek galėjome, garsinome šį turnyrą. Jame sklando olimpinė dvasia, o ją kaip niekas kitas, patikėkite, esu patyręs olimpinėse žaidynėse. Turėjome puikią progą varžytis su kitomis šeimų komandomis, būdami aikštelėje su savo broliais, seserimis ir vaikais. Tai yra nuostabu ir unikalu. Tai puikus pavyzdys kitiems“, - neabejojo M.Paulauskas.
Legendinio krepšininko šeima K.Budrio taurę į viršų kėlė net aštuonerius metus iš eilės ir niekam iki šiol nepavyko pagerinti šio rezultato.
Rašyti komentarą