Nevaldoma agresija

Nevaldoma agresija

Lietuvos krepšinio lygos rungtynės Utenoje, kur Vilniaus „Lietuvos ryto“ gerbėjai sukėlė muštynes, vėl patvirtino, kad kai kuriems aistruoliais save vadinantiems asmenims labiau rūpi smurtas, o ne sportas. Incidentų krepšinio rungtynėse kyla kasmet. Jie gali atsirūgti patiems aistruoliams. Pasak LKL direktoriaus Romualdo Brazausko, gali būti svarstoma galimybė neduoti svečių sirgaliams nemokamų bilietų į rungtynes.

Mačą su Utenos „Juventus“ vilniečiai laimėjo 78:70, tačiau kova buvo atkakli, ypač pirmus du kėlinius. Atvykėliai iš sostinės per pertrauką nutarė perkelti kovą už aikštelės ribų. Jie ant laiptų užpuolė „Juventus“ sirgalius ir pasitraukė tik įsikišus apsaugos darbuotojams. Šį sezoną tai buvo antras incidentas LKL salėse. Lapkritį Klaipėdos „Neptūno“ gerbėjai vos nesukėlė gaisro Mažeikių arenoje.

„Problema nėra masinė, bet turime atkreipti į tai dėmesį, - pripažino R.Brazauskas. - Šį incidentą mes svarstysime artimiausiame posėdyje, nes gavome ir raštą iš Utenos klubo. Jis priėmė sprendimą daugiau neįsileisti „Lietuvos ryto“ sirgalių. Šis sprendimas kertasi su mūsų nuostatais, nes kiekvienas klubas privalo skirti 20 nemokamų bilietų varžovų aistruoliams. Tačiau mes suprantame susirūpinimą, nes tai - jau ne pirmas kartas.“

LKL direktorius neslėpė, kad dažniausiai į akiratį patenka problemiškas Vilniaus klubo sirgalių elgesys. „Tiksliau, kai kurių sirgalių. Nenoriu mesti kaltinimų visiems aistruoliams, nes dauguma jų yra kultūringi“, - sakė R. Brazauskas. Tradiciškai daugiausiai rūpesčių sukeldavo „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ gerbėjų susidūrimai. Jų būta ir pastaraisiais metais. Vilniaus ir Kauno sirgaliai mušėsi 2013 m. gruodį, praėjusių metų gegužę. 2012 m. vilniečiai pasižymėjo Šiauliuose. Konfliktas kilo, kai svečiai bandė prasibrauti prie šeimininkų tribūnos. Nenusileisti agresyvumu bando ir „Neptūno“ aistruoliai. Užpernai jie susimušė su apsaugos darbuotojais Utenoje, pernai Panevėžyje susirėmė su „Žalgirio“ gerbėjais.

Laimei, Lietuvoje siautėjimas neišauga iki tokio masto, koks yra Graikijoje ar Turkijoje. R.Brazausko nuomone, incidentai kyla ne dėl karštos varžybų atmosferos ir jie nėra masiniai: „Kalta tam tikra grupė žmonių, kuriems svarbu ne krepšinis, o smurtiniai veiksmai. Darosi kažkas panašaus į kitas sporto šakas.“ Užsienyje daugiausiai neramumų sukelia futbolo sirgaliai, o Lietuvoje pastaraisiais metais - krepšinio. „Galiu tai paaiškinti tik tuo, kad krepšinis Lietuvoje yra populiariausia sporto šaka ir sulaukia daugiausiai dėmesio. Antra vertus, manau, kad šiuo atveju klubas turėtų skirti didesnį dėmesį bendravimui su savo sirgaliais“, - svarstė R.Brazauskas.

Vargu ar incidento kaltininkai gailisi dėl savo elgesio. „Per didžiąją pertrauką keliolika rytų aistruolių davė aiškų signalą „velniams“, kad nebūtina važiuoti į Vilnių, nes jie laisvai pasiekiami ir savame mieste“, - išdidžiai skelbiama Vilniaus klubo sirgalių paskyroje socialiniame tinklalapyje. „Raudonaisiais velniais“ save vadina „Juventus“ gerbėjai.

Sukelti muštynes labiausiai apsimoka ne savoje arenoje, o svečiuose. „Mūsų nuostatuose numatyta, kad už tvarką atsako rungtynes organizuojantis klubas, šeimininkai. Jie turi pasirūpinti saugumu. Nėra lengva tai padaryti ir manau, kad grįšime prie šio klausimo svarstydami, ar ateityje verta palikti tuos nemokamus bilietus varžovų aistruoliams“, - teigė R.Brazauskas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder