Be to, baseino vadovas neslepia, jog įkurtuvės bus gana liūdnos - būtinam inventoriui įsigyti lėšų nėra skirta.
Keitė stogą
Pagal pirminius Klaipėdos savivaldybės planus, "Gintaro" baseino rekonstrukcija turėjo prasidėti 2010-ųjų pradžioje, tačiau 2009 m. gruodį iškilo nesklandumų - tuometinė Klaipėdos apskrities viršininko administracija neišdavė statybų leidimo. Visi reikiami dokumentai buvo gauti tik per porą mėnesių.
Klaipėdos savivaldybės ir statybų rangovės UAB "Rekosta" sutartyje buvo numatyta, kad objektas turi būti baigtas šių metų vasario 28-ąją, tačiau vėliau terminas nutęstas dar beveik pusmečiui - iki rugpjūčio 15 d. Darbų eigą pakoregavo pasenusios stogo konstrukcijos. Statybininkai išreiškė nuogąstavimus dėl jų susidėvėjimo, tad buvo atliekama ekspertizė. Kol statybininkai laukė ekspertų išvadų, negalėjo vykti kiti darbai.
Šių metų sausio 10 d. gautos ekspertų išvados buvo nepalankios: dėl baseino nepalankios aplinkos (chloridų, drėgmės) vietomis stogo plokščių armatūra rūdija, vietomis - visiškai surūdijusi. Buvo nuspręsta keisti stogo konstrukcijas. Atlikti konstrukcijų remontą būtų užtrukę ilgiau ir net brangiau. Be to, po kelerių metų jos vėl keltų grėsmę.
Atidarys rugsėjį?
Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjo Irenijaus Zaleckio, dabar darbai baseine jau juda į pabaigą: sumontuota visa įranga, pastarosiomis dienomis vyksta tik apdailos ir valymo darbai, dokumentų tvarkymai.
Anot I. Zaleckio, rekonstrukcija vėluoja dėl statybininkams nenuspėjamų veiksnių - atsirado papildomų techninių kliūčių.
"Iš pradžių buvo manoma, kad reikės tik pakeisti baseino plyteles, tačiau jas nuėmus paaiškėjo, kad yra įtrūkimų. Teko ardyti, betonuoti. Buvo įvairių smulkių problemų dėl elektros. Reikėjo gauti papildomus leidimus, keitėsi statybų techninės sąlygos. Reikėjo papildomų pinigų", - teigė pokalbininkas.
Pagal pirminę sutartį "Gintaro" baseino rekonstrukcija turėjo atsieiti 3,5 mln. litų, tačiau kaina šoktelėjo iki 3,9 mln. litų. Iš jų maždaug milijoną litų padengs Europos Sąjunga, o kiti pinigai - iš savivaldybės biudžeto.
"Kai bus baigti visi darbai, dar reikės pripilti pilną baseiną vandens, išbandyti visus įrenginius. Nebus taip, kaip su "Švyturio" arena - objektą norime atiduoti vertinti valstybinei statybų komisijai. "Gintaro" baseinas pradės veikti tik tuomet, kai ji pripažins objektą tinkamu naudoti", - pabrėžė pokalbininkas.
Pasak jo, visi darbai turėtų būti atlikti iki rugsėjo 1-osios. Tačiau neoficialiai "Gintaro" sporto centro darbuotojams teigiama, kad naujose patalpose jie galės įsikurti geriausiu atveju rugsėjo 15 d.
Dėl užsitęsusių statybų Klaipėdos plaukikai, dalyvaujantys Lietuvos ir užsienio šalių čempionatuose, buvo priversti treniruotis susigrūdę nuomojamame Klaipėdos valstybinei kolegijai priklausančiame vadinamajame "Dinamo" (Gulbių g. 8) baseine.
"Gintaro" sporto centro atstovai šeimininkams dešimt mėnesių (nuo rugsėjo iki birželio pabaigos) mokėjo po maždaug 39-44 tūkst. Lt (kaina priklausė nuo mėnesio dienų). Per tą laiką vien baseino nuomai buvo išeikvota 389 tūkst. litų.
Pritaikytas neįgaliesiems
Jei neiškils papildomų kliūčių, rugsėjo mėnesį Klaipėdos "Gintaro" baseinas duris atvers gerokai atsinaujinęs.
Baseine pakeistos plytelės, pastatytas priestatas, uždengtas naujas stogas, įrengta sporto salė, drabužinės, dušai, tualetai, trenerių ir gydytojų kabinetai. Sudarytos visos sąlygos neįgaliesiems - įrengtas keltuvas į baseiną, taip pat jiems pritaikyti net keturi tualetai.
Įmontuota šiuolaikiška vandens valymo technika, kuri specialiomis technologijomis naikina besikaupiančias bakterijas ir blogą kvapą. Ši technika kainavo per 100 tūkst. Lt.
"Rekonstruotas baseinas turėtų mums gerokai sutaupyti lėšų, kadangi įdiegta nauja šildymo ir energijos taupymo sistema. Baseinas visiškai atskirtas nuo Vytauto Didžiojo gimnazijos - drabužinės ir dušai įrengti kitose vietose", - sakė savivaldybės administracijos Sporto ir kūno kultūros skyriaus vyr. specialistas Ignas Pocius.
"Patalpos - be baldų?"
Vytautas Valentinas ŠEPUTIS, "Gintaro" sporto centro direktorius
Džiugina, kad baseinas bus europinio lygio. Tačiau klaidų statybų planuotojai neišvengė: trijose patalpose buvo nenumatyta ventiliacija, tad reikėjo papildomai projektuoti. Įrengta ne tiek, kiek reikėtų elektros lizdų. Buvo pamiršta įrengti vandens čiaupą, kad galėtume prijungti žarną norėdami apiplauti baseino kraštus. Tai teko koreguoti paskutinę akimirką.
Drabužinėse nėra langų. Kai iškėliau šį klausimą, statybininkai nieko pakeisti nebegalėjo. Neva tai jau būtų labai didelis projekto pakeitimas ir sudarkytų visą fasadą. Tačiau jei būtų langai, dienos metu nereikėtų eikvoti elektros energijos ir švaistyti pinigų.
Džiugu, kad pagaliau treneriai turės metodinį kabinetą, galės vesti ir teorines paskaitas, rodyti skaidres, filmuotą medžiagą. Įrengta sporto salė, tačiau inventoriaus - treniruoklių - nenumatyta. Nėra ir baldų administracinėse patalpose. Kyla klausimas, kaip mums reikės įsikurti? Kaip pradės įstaiga dirbti tuščiose patalpose? Negi reikės atsivežti savo senąjį stalą, pagamintą tikriausiai 1980 metais? Negi reikės vežtis supuvusius senus suoliukus? Be to, juk baseino patalpos, taip pat ir administracinės, gerokai padidės - prieš rekonstrukciją plotas buvo 676 kvadratiniai metrai, o po rekonstrukcijos beveik dvigubai didesnis - 1226. Tad ir senų baldų pritrūktų. Skirta tik beveik 12 tūkstančių litų vaikinų ir merginų drabužinių spintelėms. Kitų baldų administracinėse patalpose nenumatyta. Situacija įsikuriant bus labai liūdna. Net neįsivaizduoju, kaip reikės dirbti.
Rašyti komentarą