Vyrų disko metimo rungties finale antrąją vietą užėmusį švedą Danielį Stolą (Daniel Stahl) mūsų šalies disko metikas aplenkė 2 cm. Sėkmingiausias buvo antrasis A.Gudžiaus metimas. Pirmuoju mėginimu jis įrankį numetė 67 m 52 cm, trečiuoju - 63 m 43 cm, penktuoju - 63 m 98 cm, šeštuoju - 67 m 89 cm, o ketvirtasis bandymas nebuvo įskaitytas. Bronzą pelnė amerikietis Meisonas Finlis (Mason Finley, 68 m 3 cm). Estas Gerdas Kanteris diską numetė 60 m ir užėmė 12-ąją vietą.
Paklaustas, ar po antrojo savo metimo jau tikėjo tapęs čempionu, A.Gudžius teigė, kad jaudulį jautė iki pat paskutinės akimirkos.
„Kad viskas? Ne, galvojau, kad to metimo turėtų užtekti medaliui, bet iki pat paskutinio metimo nebuvau užtikrintas, - kalbėjo Vaclovo Kidyko auklėtinis. - Pergalę gali lemti ir antri geriausi bandymai, ir taip būna. Koks skirtumas, ar vienas centimetras, ar du metrai, ar dešimt. Neplanavau spalvos, bet medalio tikėjausi. Nežinau, ką pasakyti, pačiam dar sunku suprasti viską, kas atsitiko.“
Atrankos varžybose A.Gudžius jau pirmuoju bandymu įrankį numetė 67 m 1 cm ir įvykdė kvalifikacinį normatyvą (64 m 50 cm). Toliau diską metė tik D.Stolas (67 m 64 cm). Atrankos varžybose dalyvavo 32 sportininkai. Į finalą pateko 12 atletų.
„Su varžovais kalbėjome, kad varžybos buvo sudėtingos, - šalta, kūnas vargo. Antru metimu viską padariau labai gerai, galima sakyti, kaip iš vadovėlio, o trečiu bandymu bandžiau dar pagerinti rezultatą, tačiau labai stipriai suskaudo kelį. Matėte, kaip du kitus bandymus sekėsi, koja neatsigavo iki paskutinio metimo. Tada pasijutau geriau ir emocijos padėjo tą skausmą numalšinti. Žvėriškai buvo sudėtinga padaryti savo geriausius techninius ir fizinius dalykus, - pasakojo naujasis pasaulio čempionas. - Net nežinau, ramiai pavyko. Nesistengiau ramus būti, bet kažkaip visą laiką per varžybas toks būnu. Viduje be galo džiaugiuosi, rytoj gal skraidysiu, rėkausiu, žviegsiu viešbutyje atsistojęs, bet šiandien nėra tokio „oho“. Mėgstu pasidžiaugti savyje, pasidžiaugti su draugais, o tada džiaugtis su visais.“
„Viltis, kad auklėtinis gali tapti pasaulio čempionu, buvo. Šiaip planuose parašyta, kad pasaulio čempionate turi būti medalis, o kokios jis spalvos - parodo kova. Jei neklystu, antrąją vietą užėmęs švedas D.Stolas šiemet penkis kartus metė daugiau kaip 68 m, nekalbant apie geriausią jo šio sezono rezultatą - 71 m 29 cm. Švedijos disko metikas iki paskutinių bandymų turėjo šansą aplenkti Andrių. Tačiau sportas yra sportas ir nugali stipriausias. O kartais vienas ar du centimetrai lemia, ar tu būsi antras, ar pirmas. Šiuo atveju džiaugiuosi, kad Andrius užėmė pirmąją vietą“, - šypsodamasis kalbėjo A.Gudžiaus treneris V.Kidykas.
2005 m. pasaulio čempionato auksą iškovojo Virgilijus Alekna, o po 12 metų šį pasiekimą pakartojo A.Gudžius.
„Kažkaip negalvojau, kaip viskas dėliojasi istoriškai, dar reikia pačiam suprasti, kas atsitiko. Be galo džiaugiuosi, kad atsipirko mano, trenerio, kineziterapeuto, federacijos ir visos lengvosios atletikos bendruomenės, prisidėjusių prie mūsų darbo, stovyklų, pastangos“, - pridūrė disko metikas.
Tiesa, atostogoms kol kas A.Gudžius laiko neturės.
„Negaliu sau leisti ilgai ilsėtis, rugsėjo pirmąją laukia Deimantinės lygos finalas, bus ne ką lengvesnės varžybos, nes susirinks visi tie patys konkurentai. Kaip juokavau, šiemet jau turėjau tris pasaulio čempionatus, o šis ketvirtas, nes buvo trys Deimantinės lygos etapai ir visuose dalyvavo tie patys žmonės, kurie dabar pasidalijo medalius. Tad buvo truputį treniruočių šitoms varžyboms“, - sakė A.Gudžius.
Lietuvos lengvaatlečio teigimu, tai, kad su tais pačiais varžovais teko ne kartą kovoti Deimantinėje lygoje, pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis.
„Žinoma, jaučiausi daug ramiau, kai žinojau, kokie konkurentai, kas jie per žmonės, kokie sportininkai. Kitaip su jais jautiesi, nes varžybose esame konkurentai, bet už sektoriaus - draugai“, - akcentavo A.Gudžius.
Faktai
Andrius Gudžius. Gimė 1991 m. vasario 14 d. Padauguvoje (Kauno r.). Žmona Dovilė, sūnus Andrius (6 m.), dukra Viktorija (2 m.)
Diską mėto nuo 13 metų. Treniruojasi pas Vaclovą Kidyką. Kairiarankis, bet diską meta dešine. Rankų ilgis - 205 cm. Ūgis - 200 cm. Prieš lengvąją atletiką porą mėnesių žaidė krepšinį
Kiti rezultatai
Kitiems pirmosiomis dienomis pasaulio čempionate Londone startavusiems mūsų šalies lengvaatlečiams sekėsi kiek prasčiau. Moterų trišuolio rungties atrankos varžybose Dovilė Dzindzaletaitė užėmė 15-ąją vietą ir nepateko į finalą. Po motinystės atostogų grįžusi 24-erių lietuvė sėkmingiausiu, pirmuoju, bandymu nušoko 13 m 97 cm. Trečiuoju bandymu ji įveikė 13 m 43 cm, o antrasis mėginimas nebuvo įskaitytas. Iki 12-osios pozicijos ir kelialapio į finalą D.Dzindzaletaitei pritrūko 10 cm. Geriausiai atrankoje pasirodė Kazachstano sportininkė Olga Rypakova - 14 m 57 cm. Atrankos varžybose dalyvavo 26 trišuolininkės.
Vyrų maratono bėgime Remigijus Kančys finišavo 24-as. 30-metis bėgikas 42 km 195 m distanciją įveikė per 2 val. 16 min. 34 sek. Pasaulio čempionu tapo Kenijos atstovas Džofris Kipkoriras Kirujis (Geoffrey Kipkorir Kirui, 2 val. 8 min. 27 sek.). 32-ejų Ignas Brasevičius (2:22.20) užėmė 51-ąją vietą. Iš 98 startavusių bėgikų finišavo 71.
Moterų maratone Vaida Žūsinaitė užėmė 45-ąją vietą. 29-erių bėgikė 42 km 195 m distanciją įveikė per 2 val. 41 min. 44 sek. Nugalėjo Bahreino atstovė Rouz Čelimo (Rose Chelimo, 2 val. 27 min. 11 sek.). Iš 91 startavusios bėgikės finišavo 78.
O Liveta Jasiūnaitė nepateko į moterų ieties metimo rungties finalą. 23-ejų planetos pirmenybių debiutantė atrankos varžybose ietį numetė 55 m 80 cm ir A grupėje užėmė 14-ąją vietą. Sėkmingiausias buvo trečiasis lietuvės bandymas. Pirmuoju mėginimu ji įrankį numetė 50 m 51 cm, o antruoju - 55 m 5 cm.
Šiandien ir rytoj planetos pirmenybėse Didžiojoje Britanijoje lietuviai nestartuos. O rugpjūčio 10 d. savo jėgas Londono olimpiniame stadione išbandys kita mūsų pretendentė į medalį, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, ieties metikas Edis Matusevičius ir 800 m bėgikė Eglė Balčiūnaitė.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“
Rašyti komentarą