Amerikiečių sekso vergėmis karštuosiuose taškuose tapo ir merginos iš Rytų Europos

Amerikiečių sekso vergėmis karštuosiuose taškuose tapo ir merginos iš Rytų Europos

Privačios saugumo firmos "Xe Service" (anksčiau žinomos kaip "Blackwater") darbuotojai vertė irakietes ir Rytų Europos merginas verstis prostitucija, o kompanija "ArmorGroup", kuri saugo JAV ambasadą Afganistane, buvo įkūrusi net kelis viešnamius, pranešė užsienio spauda.

Amerikiečių laikraštis "The Washington Post" informavo apie tyrimą, kurio rezultatai parodė, kad moterų išnaudojimu kaltinami liūdnai pagarsėjusios saugumo firmos "Blackwater" darbuotojai. Po skandalo, susijusio su civilių irakiečių nužudymu, įmonei netgi teko pakeisti pavadinimą į "Xe Service".

Vienas buvusių firmos darbuotojų, pageidavusių, kad jo pavardė nebūtų minima, pasakojo, kad Irake ilgai pagal kontraktą dirbantys darbuotojai surinkdavo pinigus, už kuriuos vėliau "nuomojo" 12-13 metų irakietes mergaites. Anonimas taip pat pasakojo apie tai informavęs savo tiesioginį viršininką, tačiau jokių veiksmų nebuvo imtasi.

Istoriją apie merginas iš Rytų Europos, kurios galvojo vykstančios į Dubajų dirbti tarnaitėmis, atskleidė viena nepriklausoma žurnalistė. Tik šį kartą privati saugumo firma dirbo atsargiau. Merginų gabenimą vykdė armijai ir "Exchange Service BBC" dirbę subrangovai. Užuot aptarnavę viešojo maitinimo punktus, darbuotojai užsiiminėjo visai kitais dalykais. Iš į Iraką atvykusių merginų buvo atimami pasai. Sekso vergės galėjo išsipirkti savo pasus už 1100 dolerių, tačiau tai buvo neįmanoma, atsižvelgiant į tuos grašius, kuriuos jos gavo už prostitučių darbą.

Taip pat išsiaiškintos ir "sekso fabrikų" Afganistane istorijos. Dar prieš 4 metus per keletą reidų viešnamiuose buvo išlaisvinta apie 100 kinių, tačiau nelegali prekyba žmonėmis tęsėsi. Ja užsiiminėjo ir "ArmorGroup" darbuotojai. Šios firmos darbuotojai iki šiol saugo JAV ambasadą Kabule. Duomenys apie "slaptą" kompanijos veiklą buvo perduoti Centrinei žvalgybos valdybai (CŽV), tačiau viskas tuo ir baigėsi.

Kaip žinoma, pagal kontraktą dirbantiems asmenims arba valstybės pareigūnams draudžiama dalyvauti seksualinių paslaugų teikimo veikloje konflikto ar karo zonoje. Visi, prisidėję prie prekybos žmonėmis, turi būti atleidžiami iš pareigų. Tačiau kokie to rezultatai?

"Nepradėtas nė vienas tyrimas, kitaip tariant, nevykdomi įstatymai", - teigė buvusi žmogaus teisių gynėjų organizacijos "Human Rights Watch" tyrėja Martina Venderberg (Martina Venderberg).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder