Pagal naujas rekomendacijas miego trukmė svarbi širdies sveikatai

Jei jums reikia dar vienos priežasties, kodėl reikia pakankamai miegoti, štai ji: Tai gali padėti jūsų širdies sveikatai.

Amerikos širdies asociacija miego trukmę įtraukė į savo širdies ir kraujagyslių sveikatos kontrolinį sąrašą.

Tai yra dalis klausimyno "Gyvenimo 8 svarbiausi dalykai", kuriame vertinamos aštuonios pagrindinės sritys, siekiant nustatyti žmogaus širdies ir kraujagyslių sveikatą.

Atnaujintas sąrašas trečiadienį paskelbtas žurnale "Cirkuliacija" ir pakeitė nuo 2010 m. naudotą asociacijos klausimyną "Gyvenimo paprastas 7".

Be miego, naujajame sąraše išliko pradinės kategorijos: mityba, fizinis aktyvumas, nikotino poveikis, kūno masės indeksas, kraujo lipidai, gliukozė ir kraujospūdis.

Pasak vyriausiojo gydytojo, atsakingo už prevenciją, daktaro Eduardo Sanchezo, miego trukmė į sąrašą pateko po to, kai tyrėjai išnagrinėjo per pastarąjį dešimtmetį gautus naujus mokslinius duomenis, kurie parodė, kad miegas atlieka svarbų vaidmenį širdies sveikatai.

"Žmonės, kurie nepakankamai miega, dažniau serga nutukimu, hipertenzija ir diabetu", - sakė E. Sanchezas.

Kas laikoma sveiku miegu?

Suaugusieji kiekvieną naktį turėtų miegoti 7-9 valandas, sakė Pietų Kalifornijos universiteto Keck medicinos mokyklos Los Andžele klinikinis docentas, plaučių kritinės būklės ir miego specialistas daktaras Radžas Dasgupta.

Tačiau, kad miegas būtų naudingas, žmonės turi miegoti kokybiškai, sakė Dasgupta, kuris taip pat yra Amerikos miego medicinos akademijos atstovas.

Dasgupta sakė, kad žmogus išgyvena kelis miego ciklus, kuriuos sudaro ne REM ir REM (greitasis akių judesių) miegas. Yra trys ne REM miego stadijos, o trečiojoje pereinama į gilųjį miegą, kuris atstato organizmą tiek psichiškai, tiek fiziškai, aiškino jis.

Jei nuolat prabundate, tai neleidžia jums pereiti į tas gilesnes stadijas, sakė Dasgupta.

Dėl to gali padidėti kraujospūdis ir cukraus kiekis kraujyje, o tai susiję su diabetu ir nutukimu, sakė jis.

Šios būklės prisideda prie prastesnės širdies sveikatos ir didina riziką susirgti širdies nepakankamumu, sakė Dasgupta.

Pakeistos gairės

Buvo iš dalies pakeistos kelios kitos kategorijos, įskaitant mitybą, nikotino poveikį, kraujo lipidus ir gliukozę kraujyje.

AHA sugalvojo naują būdą, kaip įvertinti, kaip gerai žmonės maitinasi, sakė Sanchezas.

"Rekomenduojame 16 punktų klausimyną, kuris gali būti naudojamas reguliariai vertinant sveikos mitybos įpročius ir kuriame daugiausia dėmesio skiriama savaitės maisto kiekiui", - sakė jis.

Sanchezas sakė, kad nikotino poveikis daugiausia susijęs su tabako rūkymu, tačiau dabar jis apima ir pasyvų rūkymą bei garinimą.

Šaltinis: CNN

 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder