Kaip išsimiegoti per karščius? Nuo miego ritualų iki patalynės spalvos ir medžiagiškumo

Vasarai įpusėjus ir sugrįžtant šilumai ieškome skirtingų būdų kaip su ja kovoti. Kondicionieriaus įsirengimui vasaros viduryje tampant misija neįmanoma tenka ieškoti priemonių, kurios padėtų išvengti perkaitimo dienos ar nakties metu.

Tinkamos patalynės pasirinkimas yra lengviausias būdas įveikti nakties tvankumą vasaros laikotarpiu. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis patalynę vasaros metu pataria natūralių audinių specialistė ir vilnos gaminių kūrėjų Flokati" atstovė Aura Grumbinienė.

Šviesesnės patalynės spalvos

Vasaros metu patariama rinktis šviesesnes patalynės užvalkalų spalvas. Tai gali būti balta, kreminė ar melsva spalvos.

„Tamsios spalvos „traukia" karštį ir ilgiau jį išlaiko. Šviesesni užvalkalai dienos metu sugeria mažiau šilumos, tad atėjus laikui miegoti patalynė bus vėsesnė.

Taip pat vasarą rekomenduoju rinktis natūralios sudėties, lino, medvilnės ar šilko, užvalkalus. Kitaip nei sintetiniai pluoštai, šie audiniai lengvai kvėpuoja, todėl kūnas mažiau sukaista. Vasarą ypatingai rekomenduojama rinktis lininius užvalkalus, nes pastarieji suteikia vėsumo",  kalbėjo specialistė.

Pasirinkite tinkamą antklodės storį

Jei žiemą ir pavasarį miegate po storesne antklode, natūralu, kad ji netiks šiltą vasaros naktį. Dėl to pravartu žinoti kaip antklodės skirstomos pagal jų storį.

„Žieminių vilnonių antklodžių storis yra 900-1000 gramų kvadratiniam metrui, o  vasarinė antklodė yra dvigubai plonesnė – 450-500 gramų kvadratiniam metrui.

Paprastai tariant, audinio gramatūra arba tankis lemia antklodės šilumą, o vilnonė patalynė gali būti naudojama  visais  metų laikais. Svarbiausia  tinkamai pasirinkti jos storį ir atsižvelgti į kiekvieno žmogaus miegojimo įpročius",  teigė A. Grumbinienė.

Per karščius tik natūralios medžiagos

Siekiant geriau išsimiegoti per didžiausius karščius patariama rinktis natūralaus pluošto patalynę. Tai gali būti medvilninė, plona vilnonė ar lininė antklodė.

„Linkusiems į prakaitavimą rekomenduojama rinktis vilnonę antklodę. Vilna padeda išvengti prakaitavimo, nes gerai absorbuoja bei išgarina drėgmę, todėl nejusite nei nemalonaus kvapo, nei drėgmės pojūčio",  pasakojo moteris.

Anot A. Grumbinienės, nenorint per karščius pabusti ant nuo prakaito sudrėkusios pagalvės, reikėtų rinktis orui pralaidžias natūralaus pluošto pagalves.

„Greičiausiai daugumai yra tekę pabusti naktį per karščius ant nuo prakaito sudrėkusios pagalvės. Jausmas nekoks. Stengiamės bent jau pagalvę apversti, kad drėgnas paviršius netrikdytų mūsų poilsio.

O to išvengti visiškai nėra sudėtinga – tereikia rinktis orui pralaidžias natūralaus pluošto pagalves. Medvilninės ar vilnonės pagalvės leis miegoti sausai ir per didžiausias karščius", – kalbėjo specialistė.

Moteris teigia, kad bene paprasčiausias patarimas norint geriau išsimiegoti per karščius – jei miegate su partneriu, užsiklokite atskiromis antklodėmis. Taip nešildysite vienas kito ir bus lengviau išlaikyti savo kūno vėsumą.

Kokybiškam miegui taip pat yra itin svarbus nuoseklumas bei miego ritualų laikymasis.

„Miegoti reikėtų eiti kasdien tuo pačiu metu ir ne vėliau nei vidurnaktį. Kūdikius ir vaikus dažnas stengiamės migdyti tuo pačiu laiku, laikytis miego rutinos.

Neskriauskim ir savęs – taip nubusime nelyginamai geriau pailsėję. Gal net be žadintuvo. Taip pat miegamajame nepamirškite užtraukti užuolaidų ar roletų, kad jame būtų visiška tamsa. Prieš miegą būtinai gerai išvėdinkite kambarį",  patarimu dalijosi specialistė. 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder