Teismas: „IREC Baltic“ privalo sumokėti baudą už paimtus 0,5 mln. eurų grynaisiais

Teismas: „IREC Baltic“ privalo sumokėti baudą už paimtus 0,5 mln. eurų grynaisiais

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „IREC Baltic“, iš klientų priėmusi daugiau nei 0,5 mln. eurų grynaisiais, bet jų nepatikrinusi ir apie tai nepranešusi Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT), buvo nubausta pagrįstai, nutarė teismas. 

Vilniaus apygardos administracinis teismas vasario 27-ąją atmetė bendrovės skundą, kuriuo ji siekė panaikinti FNTT skirtą 11 tūkst. eurų baudą. „IREC Baltic“ pažeidimų neginčijo, tačiau nesutiko su sankcija – esą ji buvo neproporcinga, įmonė pakartotinai bausta už tą patį pažeidimą, be to, iš jų negavo jokios naudos.

„Bendrovės nurodytos lengvinančios aplinkybės buvo įvertintos skiriant baudą, pareiškėja nepateikia konkrečių argumentų, kurie rodytų, kad šios aplinkybės nebuvo įvertintos tinkamai“, – BNS pranešė teismas.

FNTT po 2021-ųjų vasarą atlikto patikrinimo nustatė, kad „IREC Baltic“  netinkamai vykdė pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją – netikrino klientų, atsiskaitančių grynaisiais, ir naudos gavėjų tapatybės, neišsiaiškino, ar jie veikia savo vardu. Nustatyta, kad bendrovė 2019–2020 metais iš trijų klientų grynaisiais priėmė 510,5 tūkst. eurų.

Įmonės direktorius Šarūnas Breivė BNS sako, kad ši byla tik įrodo, jog ne tik „IREC Baltic“, bet ir kitam verslui sunku suprasti, kaip veikti esant tokioms aplinkybėms. 

„Situacija mūsų buvo labai paprasta – mes eilinį kartą nesuprantame, kaip veikti ir dirbti, jeigu įvykęs vienas ar kitas, mūsų akimis, teisėtas sandoris mums sukelia tokias aplinkybes. Matyt, ne tik mums, bet ir kitam verslui“, – sakė jis.

Teismas teigia, kad dalį grynųjų pinigų – per 200 tūkst. „IREC Baltic“ priėmė iš vienos bendrovės, o tokie atsiskaitymai visada kelia abejonių dėl galimo pinigų plovimo.

„Tarp juridinių asmenų didelėmis sumomis vykstantys atsiskaitymai grynaisiais pinigais visais atvejais kelia pagrįsta abejonę dėl galimo tokių operacijų įtartinumo pinigų plovimo ir (ar) teroristų finansavimo prasme“, – teigia teisėjai.

Anot jų, kitais atvejais fiziniai asmenys dalimis sumokėjo 242 tūkst. ir 65 tūkst. eurų, tačiau bendrovė apie tai nepranešė  FNTT, nors tokią pareigą turi visada, kai atsiskaitant grynaisiais suma viršija 15 tūkst. eurų.

Įmonės vadovas sakė, kad dar nežinantis, ar bendrovė skųs teismo sprendimą.

„Šioje byloje mūsų komentarai yra pakankamai argumentuoti, tad jeigu vėl kažkas kažką atmetė, tai nežinau, kaip čia toliau bus“, – kalbėjo Š. Breivė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder