Telefonas vaikui: būtinybė ar prabanga? Patarimai, renkantis pirmąjį įrenginį

(2)

Nauja kuprinė, sąsiuviniai, patogus rašiklis… o ar mano vaikui jau reikia telefono? O gal ryšiui palaikyti užteks ir išmanaus laikrodžio? 

Tokius klausimus artėjant rudeniui sau dažnai užduoda būsimųjų pirmokų tėveliai. Laura Saulėnaitė-Laukienė, „Tele2“ įrangos pardavimų vadovė, pataria, kaip išrinkti telefoną pradinukui.

„Vaikas praneša, kad nuėjo į mokyklą. Įspėja, jeigu anksčiau baigiasi pamokos. Patikina, kad suvalgė pietus. Telefonai leidžia tėvams jaustis ramiau, žinant, kur ir kaip laiką leidžia jų vaikai. 

Tėvų noras apsaugoti vaiką dažnai veda prie sprendimo padovanoti pirmąjį įrenginį”, – sako L. Saulėnaitė-Laukienė.

Kokį telefoną rinktis?

Nusprendę pirkti telefoną, atkreipkite dėmesį į ekraną ir dizainą: mobilusis turėtų būti patogus laikyti rankoje. 

Anot specialistų, geriausia telefoną rinktis drauge su vaiku – tam, kad įrenginį jis galėtų pasimatuoti  savo delne ir pats jį išmėginti.

„Geriausia rinktis telefono modelį, turintį tą pačią operacinę sistemą, kuri yra naudojama tėvų telefonuose – taip bus lengviau ir paprasčiau įrenginius suderinti tarpusavyje bei paaiškinti vaikui, kaip telefonu naudotis”, – sako L. Saulėnaitė-Laukienė.

Ieškantiems geriausio nebrangaus „Android“ modelio, verta rinktis „Samsung Galaxy A“ seriją. 

Ryškaus ekrano ir patikimi „A05s“ ir „A15 5G“ modeliai puikiai fotografuoja ir išsiskiria itin ištvermingomis baterijomis.

Jei jūsų vaikas mėgsta tyrinėti ir mokytis žaisdamas, metalinio korpuso planšetė „Samsung Galaxy Tab A9+ 5G" gali būti geras pasirinkimas.

 Didelis ekranas ir edukacinės programėlės padės ugdyti kūrybiškumą. Prieš naujus mokslo metus planšetę galima įsigyti išskirtinėmis sąlygomis.

Jei šeimos nariai naudoja „iOS“ ekosistemos įrenginius, vaikui drąsiai galima pirkti „SE” serijos arba seniau išleistus „iPhone“ modelius, kurių kaina taip pat yra draugiškesnė. 

„Apple“ įrenginiai reguliariai siūlo įdiegti atnaujinimus, todėl jie išlieka saugūs ir patikimi ilgesnį laiką.

Jei telefonui per anksti – išmanusis laikrodis

Jei nusprendėte, kad pradinukui dar per anksti naudotis telefonu, tačiau jau atsiranda poreikis palaikyti ryšį per atstumą – rinkitės specialiai vaikams pritaikytą išmanųjį laikrodį. 

Jis vaikui leidžia susisiekti su iš anksto nustatytais artimųjų kontaktais, o tėvams – stebėti vaiko buvimo vietą.

„Pirmokui puikus pasirinkimas išmanus laikrodis „Gudrutis Super-G Active Pro“. Jis turi telefonams būdingus balso ir vaizdo skambučius, gali skaičiuoti vaiko žingsnius, sekti kūno temperatūrą ar širdies ritmą”, – pataria įrangos pardavimų vadovė.

Dviguba apsauga: nuo ekrano iki interneto

Vaiko išmaniojo  apsaugai rekomenduojama  įsigyti ekrano stikliuką ir dėklą. Pastarasis bus smagia asmeninio stiliaus detale, taip pat apsaugos įrenginį nuo įbrėžimų ar smūgių.

Pirkdami telefoną, būtinai pasirūpinkite įrenginio draudimu – aktyvūs pradinukai dažnai įrėžia ar sudaužo telefonus net ir su apsauginėmis priemonėmis. Apdraudę telefoną, tėvai gali būti ramūs, kad netikėtos išlaidos nekels papildomo streso.

L. Saulėnaitė-Laukienė primena, kad internete nuolat auga įvairių grėsmių skaičius, tad ne mažiau svarbus yra ir vaiko saugumas.

„Tele2“ atliktas tyrimas parodė, kad tėvai tampa sąmoningesni ir net 8 iš 10 tėvų Lietuvoje riboja laiką, kurį jų vaikai praleidžia internete, o kai kurie iš jų – riboja ir turinį.

„Vaiko saugumą naudojantis telefonu užtikrinsite sukūrę ir pridėję jį prie bendros šeimos paskyros. Tai padės formuoti sveikus naudojimosi telefonu įpročius. „Android“ ekosistemoje tokią paskirtį atlieka „Google Family Link“ aplikacija, o „Apple“ – „Family Sharing“ funkcija”, – įžvalgomis dalijasi įrangos pardavimų vadovė.

Kitas efektyvus saugumo įrankis – „Tele2“ tinkle įdiegta interneto apsauga. Ji leidžia tėvams blokuoti netinkamą turinį: nustatyti, kad neveiktų tam tikri socialiniai tinklai, būtų užblokuota prieiga prie pornografinio turinio, uždraustos su lošimais susijusios ir kitos žalingos svetainės.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder