Lazerinė patranka

JAV sukurta lazerinė patranka prieš dronus, vieno šūvio kaina – 3 doleriai

JAV kariuomenė ant šarvuočio „Stryker“ platformos išbandė kovos su bepiločių orlaivių sistema „Directed Energy“ (C-UAS DE) sistemą. C-UAS komplekse įrengtos „Leonardo DRS“ ir „BlueHalo“ sukurtos kinetinių ir nekinetinių ginklų sistemos. 

Viena iš jų – 26 kW galios lazerinė patranka – neseniai buvo sėkmingai išbandyta prieš bepiločius orlaivius.

JAV karinės pramonės įmonė „Leonardo DRS“ per trumpą aštuonių mėnesių laikotarpį suprojektavo ir pagamino C-UAS daugiapakopės kovos su dronais sistemos prototipą.

Kinetiniai ginklai – tai nuotoliniu būdu valdomas kovinis modulis R400 su automatine patranka XM914 ir raketomis APKWS II. Radarų sistema užtikrina tolimą aptikimą, nuolatinį sekimą ir sinchronizavimą.

Tarp nekinetinių ginklų yra „BlueHalo“ sukurta lazerinė patranka „Locust“. Ji įrengta šarvuotame transporteryje „Stryker“ ir išskleidžiama iškilus grėsmei.

26 kW galios spindulio paleidimo įrenginyje optinis tikslumas derinamas su programine įranga, kuri padidina taikinio numušimo galimybes.

Sistema, naudodama savo radarą, seka, atpažįsta ir sunaikina 1-3 kategorijos (iki 600 kg) bepiločius orlaivius, taip pat gali surasti ir nuslopinti nedidelius kvadrokopterius, naudodama „Titan C-UAS“ ir „Titan-SV REB“ sistemas.

Per dvi dienas trukusį bandymą Sokro poligone Naujojoje Meksikoje lazerinė sistema „Locust“ pataikė į visus taikinius.

Kaip rašo IE, vienas lazerinės patrankos šūvis kainuoja tik 3 dolerius. „Locust“ modulio kaina – 10 mln. dolerių.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder