LGDĮA vienijamose įmonėse tėvai ar artimieji šių metų balandžio 30 d. buvo sudarę 113,4 tūkst. gyvybės draudimo sutarčių, per kurias kaupiama vaikų ateičiai. Tai yra 3,5 proc. daugiau, nei buvo prieš keturis mėnesius praėjusių metų pabaigoje (109,6 tūkst. sutarčių) ir 11,5 proc. daugiau nei 2019 metų pabaigoje (101,7 tūkst. sutarčių).
Dažniausiai tėvai lėšas vaikų ateičiai pradeda kaupti, kai jų vaikai yra nuo vienų iki šešerių metų amžiaus, kiek rečiau kaupiamuoju gyvybės draudimu apdraudžiami naujagimiai bei pradinukai. Tačiau kasmet būna po kelis šimtus 16-18 metų amžiaus jaunuolių, kuriuos tėvai taip pat apdraudžia gyvybės draudimu.
Pasak LGDĮA prezidento Artūro Bakšinsko, artėjant vaikų savarankiško gyvenimo pradžiai bei studijoms dažna šeima susimąsto, kad papildomos lėšos leistų kur kas ramiau laukti vaikų apsisprendimų. Vis dėlto kaupti su gyvybės draudimu vaikų mokslams ar kitiems poreikiams patartina pradėti kuo anksčiau.
„Kaupti su gyvybės draudimu efektyvu, kai tai pradedama daryti nuo gimimo ir disciplinuotai bei nuosekliai kaupiama, iki vaikui sueina pilnametystė. Kaupti vaiko labui gali ne tik tėvai, bet ir kiti artimieji — seneliai, dėdės ir tetos ar krikštatėviai. Gyvybės draudimas gali tapti puikia dovana gimus vaikui ar krikštynų proga“, — sako A. Bakšinskas.
Sudarant kaupiamojo gyvybės draudimo sutartis, tėvai gali pasirinkti ir papildomas draudimo apsaugas savo vaikams. Apklausos metu tėvų buvo klausiama, kokia draudimo apsauga jų vaikui būtų aktualiausia. Absoliuti dauguma (85 proc.) kaupiančių ar ketinančių kaupti tėvų sakė, kad jų vaikui aktualiausias yra draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. 12 proc. apklaustųjų kaip aktualiausią rinktųsi draudimą nuo kritinių ligų, 3 proc. – nuo neįgalumo.
Tėvų nuomonę atspindi ir draudimo įmonių turimi duomenys. Praėjusių metų pabaigoje papildomai traumų draudimo sumos buvo pasirinktos 90 tūkst. gyvybės draudimo sutarčių, per kurias kaupiama vaikų ateičiai, draudimo nuo kritinių ligų sumos — 26,7 tūkst. gyvybės draudimo sutarčių, o neįgalumo ir neįgalumo dėl nelaimingo atsitikimo sumos pasiriktos 17,3 tūkst. gyvybės draudimo sutarčių.
Apklausą atliko rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Spinter tyrimai“.
Rašyti komentarą