Sporto klubų savininkai: tai tarsi priešmirtiniai traukuliai, sėdime be darbo, uždaryti ir be paramos

Jau daugiau nei keturis mėnesius uždaryti sporto klubai nebetiki valdžios pažadais. Sveikatingumo centrų savininkai pabrėžia, kad tiek laiko negaunant jokių pajamų viltis neskelbti bankroto blėsta, o situaciją pagerintų tik „teisingi“ valdžios sprendimai. 

 

„Nemanau, kad tik „Fitus“ sporto klubas tokioje padėtyje. Taikliausias žodis būtų „priešmirtiniai traukuliai“. Mums žada sumažintą PVM, kai atsidarysime, atidėti mokesčius, esą bus geresnis gyvenimas kažkada – tokie tie valdžios pažadai. Šiandieninėje šviesoje aš to nelaikau pagalba.

Mes sėdim be darbo, uždaryti ir be paramos. Tai mažų mažiausiai – neteisinga“, – piktinasi „Fitus“ sporto klubo direktorius Sigitas Liaučius.

Vasaros laukia su nerimu

Anot Vilniaus sporto klubo direktoriaus, pelningiausias šio sektoriaus darbo sezonas yra žiema, tad esą, net jei Vyriausybė nuspręstų vasaros metu atidaryti sporto klubus, didelės naudos tai neduotų.

„Kaip verslas esame gavę 25 proc. paramą nuo sumokėto GPM, kalbu apie antrą karantiną. Šiandien tai būtų apie 7 proc. mūsų išlaidų nedirbant.

Visas kitas išlaidas dengiame patys. Ši priemonė nėra veiksminga. Pasigendu sektoriaus specifikos supratimo, sporto klubų plotas yra didelis palyginti nedideliam darbuotojų skaičiui. Pagrindinės išlaidos – nuoma ir komunaliniai, tai yra fiksuoti kaštai, kurie niekur nedingo.

Dar vienas pastebėjimas, pas mus vasarą ne sezonas, jeigu leis atsidaryti, sakykime, vasarą, vėl jokių garantijų, kad sulauksime antplūdžio.

Turizmas, lauko kavinės turbūt laukia vasaros, o mes jos laukiame su nerimu. Vis dar tikiu, kad nebūsime užmiršti, bet parama ir dabar jau vėluoja gana stipriai. Kai vyksta „priešmirtiniai traukuliai“, tai tikėjimas šviesia ateitimi mažai padeda, reikia pagalbos dabar“, – nuogąstauja S. Liaučius.

Traukinys rieda atgal

Uždaryti sporto klubai balansuoja ant bankroto ribos, o didesnės pagalbos iš valstybės sulaukti esą vis dar nepavyksta.

„Gaunant nulį pajamų ir turint fiksuotas išlaidas nesunku nuspėti, kad traukinys rieda atgal. Dėl bankroto sunku pasakyti – balansuojame ant ribos. Priklauso, kiek akcininkai turės lėšų ir ryžto išlaikyti neveikiantį sporto klubą“, – Alfa.lt teigė Vilniaus sporto klubo direktorius.

Anot S. Liaučiaus, nepaisant nulinių pajamų už patalpų nuomą tenka mokėti ir karantino laikotarpiu. „Fitus“ sporto klubo direktorius teigė, kad šiuo metu yra tariamasi dėl finansinės naštos pasidalijimo su nuomotoju. Pašnekovas taip pat pabrėžė, kad treneriams šiuo metu yra itin sunku išsilaikyti iš valstybės priskiriamos subsidijos – ji yra per maža.

„Čia taip pat yra paranormalių reiškinių, pavyzdžiui, grupinių užsiėmimų treneris, standartiškai vedantis 20 užsiėmimų per mėnesį, turi ganėtinai aukštą valandos kainą, bet kai skaičiuojamos prastovos, šiam žmogui skaičiuojamas elementariai valandos minimumas. (...) Įsivaizduokite bent trumpam – 120 eurų per mėnesį ir taip jau 5 mėnesius.

Žmonės, turintys šeimas, vaikus. Kiek galėjome, išleidome atostogų, kad bent kažkiek jiems padėtume. (...) Kai kuriuos darbuotojus jau praradome, o kiti kažkaip balansuoja ant ribos, veda užsiėmimus lauke, užsiima kita papildoma veikla, kad išgyventų“, – sakė „Fitus“ sporto klubo direktorius.

Archyvų nuotr.

Sporto klubas© Domantas Pipas

„Stengiamės savanoriškai prisidėti prie visuomenės sveikatos išsaugojimo“

Kitame Vilniaus sporto klube situacija analogiška – klubo pajamos nulinės, darbuotojų algos siekia vos kelis šimtus. „Hobby Fitness“ sporto klubo savininkas Paulius Fainas teigia, kad nors šiuo metu sporto klubo treneriai ir vykdo nuotolines mankštas – už jas pinigų neprašo.

„Tos nuotolinės treniruotės tai yra duoklė visuomenei, nes yra nemokamai daromos. Stengiamės savanoriškai prisidėti prie visuomenės sveikatos išsaugojimo“, – Alfa.lt sakė P. Fainas.

„Hobby Fitness“ sporto klubo direktorius teigė, kad už patalpų nuomą vis dar tenka mokėti visą sumą, o „į skolą“ mokėti negali – tenka skolintis. Anot P. Faino, jo darbuotojų gaunamos pajamos sumažėjo net penkis kartus.

„Mes nuomą mokame, bet mes turėjome skolintis, nes, jei mes nemokėsime, savininkai turės teisę nutraukti sutartį, na, ir tokiu atveju prarastume visas padarytas investicijas.

Kol kas visus darbuotojus išsaugojome, o pragyvenimas, žinoma, sudėtingas jiems. Čia gal nelabai tinkama sporto rinkai ta subsidija, nes ji vis dėlto yra apribota iki pusantro minimalaus dydžio, bet juk treneriai dirba per daugelį sporto klubų ir jų įkainis yra valandinis.

Tad sakykim, jei trenerio atlyginimas buvo apie 1000 eurų, tai šiuo atveju jie gauna tik apie kelis šimtus“, – nuogąstavo pašnekovas.

„Laikysimės iš paskutiniųjų, bankroto neskelbsime“

P. Fainas antrino prieš tai išsakytai nuomonei, esą vasaros sezonas daug naudos neduos.

„Praeitais metais pirmas karantinas, tada antras, ir nors buvo leista dirbti vasaros metu, tai yra ne mūsų sezonas, o tik prasidėjus rudeniui pradėjo augti užsikrėtimų skaičius ir natūraliai krito ir klientų kiekis. Kai jau turėjome ateiti į tą žiemos sezoną, tada mus uždarė.

Mes nuo lapkričio mėnesio turime nulines pajamas. Na, bet laikysimės iš paskutiniųjų, bankroto neskelbsime.

Treneriams persikvalifikuoti nelabai pavyks, juk dažniausiai trenerių darbas nėra tik darbas, tai pašaukimas“, – sakė „Hobby Fitness“ sporto klubo direktorius.

Archyvų nuotr.

Sporto klubo interjeras © Leonas Garbačauskas

„Esame nežinioje ir palikti likimo valioje“

Lietuvos sportininkas galiūnas, tituluojamas stipriausiu pasaulio žmogumi, Žydrūnas Savickas tikina jau parandantis viltį. Esą visų sporto klubų dabartinė padėtis tiesiogiai priklauso nuo Vyriausybės priimamų sprendimų.

„Savicko sporto klubas yra tokioje pačioje situacijoje, kaip ir visi sporto klubai. Esame nežinioje ir palikti likimo valioje. Tai kenkia ne tik verslui, bet ir darbuotojų emocinei būsenai.

Situacija absoliučiai priklauso nuo Vyriausybės, nuo jų veiksmų. Skandalinga yra tai, kad jau penktas mėnuo, o mes vis dar neturime paramos plano ir vizijos, kaip dirbsime ateityje, jei išvis kada nors dar dirbsime“, – Alfa.lt teigė „Savicko sporto klubo“ įkūrėjas.

Ž. Savickas tikina, jog valdžiai greitu metu nesiimant veiksmų su sporto klubais galima bus atsisveikinti visam laikui.

„Viskas priklausys nuo Vyriausybės subsidijų dėl uždarymo. Be subsidijų ir nevykdant veiklos neliks nieko kito, kaip uždaryti sporto klubus visam laikui ir skelbti bankrotą“, – nuogąstavo Vilniaus sporto klubo savininkas.

Archyvų nuotr.

Ž. Savickas © Andrius Ufartas / Fotobankas

„Tikriname patalpų nuomotojų kantrybę – kiek jie toleruos“

Anot. Ž. Savicko, jo klubui karantino metu nereikia mokėti nuomos, tačiau skola kaupiasi. Esą valstybė teikė finansinę pagalbą sporto klubų nuomai tik pirmojo karantino metu.

„Mokėti netenka, nes negauname pajamų. Kaupiame skolas ir tikriname patalpų nuomotojų kantrybę – kiek jie toleruos. Ne visada jų kantrybė išlaiko.

Matyt, pavargo laukti valdžios sprendimų. (...) Pirmo karantino metu buvo suteikta parama, nes valstybė padėjo nuomotojams, dabar nėra paramos iš valstybės, tai ir nuomotojai neteikia nuolaidų, nes ne jie uždarė sporto klubus. „Kas uždarė, tegul tas ir moka“ – labai logiškas nuomotojų argumentas“, – teigė Ž. Savickas.

Virusas ir mutacijos nesibaigs – reikia išmokti gyventi su juo

Vilniaus sporto klubo įkūrėjas teigia, kad šiuo metu gelbsti tik subsidijos darbuotojams, tačiau ir tai esą tėra menka paguoda.

„Darbuotojai gauna už prastovas, tai su tuo viskas gerai. Tačiau žmonės nori dirbti, jie nėra pašalpiniai ir jie galvoja keisti darbo sritį, jei karantinas užsitęs. Yra darbuotojų, kuriems neatlaiko kantrybė ir išeina į kitus sektorius, kuriuose valdžia leidžia dirbti. (...)

Labai tikimės, kad valdžia pagaliau supras, kad virusas ir jo mutacijos nesibaigs ir reikės pradėti gyventi su juo. Kuo ilgiau tempsime gumą, tuo bus blogiau žmonėms ir ekonomikai“, – pokalbio pabaigoje sakė Ž. Savickas. 

Sporto klubas   © Gediminas Savickis / Fotobankas nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder