Būtent iš čia gaunama didžioji dalis "skysto aukso", dėl kurio Ispanija yra didžiausia pasaulyje alyvuogių aliejaus gamintoja.
"Euronews" keliauja iš Priego de Kordobos - regiono, kurį būtina aplankyti aliejaus mėgėjams, į Morón de la Frontera, kur sužinosite, kaip rauginamos valgomosios alyvuogės, o po to jų paragausite kaip tapas patiekalo Sevilijoje.
Priego de Kordobos alyvmedžių giraitės, esančios daugiau nei 1 000 metrų aukštyje, yra sunkiai prieinamos.
Iš šimtamečių alyvmedžių ir puikaus mikroklimato čia gaminamas daugiausiai apdovanojimų pasaulyje pelnęs aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus.
Alyvuogių derliaus nuėmimas yra sunki užduotis sudėtingoje vietovėje, kuri yra per stati, kad būtų galima pasinaudoti mechanine pagalba.
"Norint išgauti aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejų, alyvuogės turi būti renkamos tiesiai nuo medžio, o ne nuo žemės.
Iš šių šviežių alyvuogių išgaunamos sultys, iš kurių gaminamas aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus", - paaiškino Francisca García González, "Olive Oil Priego de Córdoba" DOP vadovė.
Ispanijoje auginama daugiau kaip 260 alyvuogių veislių.
Kai kurios alyvuogės naudojamos tik aliejui gaminti, kai kurios auginamos maistui, o kitos gali būti naudojamos ir vienam, ir kitam tikslui.
Mažiau nei per valandą Picuda alyvuogės tampa pirmojo spaudimo alyvuogių aliejumi dėl naujausių technologinių inovacijų, iš šviežiai nuskintų alyvuogių sukuriant vaisių sultis, nuo senovės graikų laikų vadinamas "skystuoju auksu".
Aliejus yra labai aromatingas. Vos vieną kartą paragavus atsiskleidžia aliejaus saldumas ir kartumas, o aštrumas išlieka gerklėje.
Senovės tradicijos
Alyvuogės yra per karčios ir turi per mažai cukraus, kad jas būtų galima valgyti žalias.
Todėl, norėdama sužinoti, kokiais įvairiais būdais alyvuogės apdorojamos, "Euronews" nuvyko į Morón de la Frontera, netoli Sevilijos.
Būtent romėnai sugalvojo technologiją, dėl kurios alyvuogės atsidūrė ant pietų stalo.
Alyvuogės fermentuojamos sūryme, jų kartumas neutralizuojamas šarminiame tirpale ir tik tada jas galima valgyti kaip paprastas alyvuoges.
Populiariausios alyvuogių rūšys yra Manzanilla, Gordal arba Hojiblanca.
"Alyvuogių aliejui gaminti naudojamos tos veislės, kurios duoda daug riebalų.
Valgomosioms alyvuogėms svarbesnės kitos savybės, pavyzdžiui, skonis, spalva, vaisių kokybė, minkštimo ir kauliukų santykis bei tekstūra", - "Euronews" sakė "Aceituna Guadalquivir" kokybės vadovė Yolanda Rodríguez.
Po fermentacijos juos galima marinuoti, įdaryti ir marinuoti.
Tačiau ispaniškos alyvuogės ypatingos būtent dėl padažo, vadinamo aliño.
"Be gero alyvuogių pasirinkimo, svarbu sukurti gerą receptą", - sakė Yolanda Rodríguez.
"Pavyzdžiui, gerame padaže turėtų būti pipirų, česnakų, šiek tiek aromato sūryme, prieskonių... Mes visada ieškome tradicijų."
Andalūzijos regiono lankytojai neturėtų išvykti neparagavę alyvuogių patiekalų.
Euronews kalbėjosi su virtuvės šefu Danieliu del Torro, kad išsiaiškintų, kaip jis alyvuogėmis pagyvina savo patiekalus.
"Gaminame putas su alyvuogių padažu su pankoliu ir apelsinais.
Alyvuogės turi keturis pagrindinius skonius: rūgštų, sūrų, kartų ir saldų. O tai bet kuriam patiekalui suteikia "umami", kurio ieškome.
Alyvuogės turi umami", - sakė "Euronews" šefas Danielis del Toro, ruošdamas kūrybišką tapasą.
Šis senovinis vaisius yra Viduržemio jūros regiono gastronominės kultūros šerdis.
Dėl savo pikantiškumo ir didelio kiekio antioksidantų, vitaminų ir skaidulų jis yra puikus sveikas užkandis, įdarytas viskuo, ką tik galite įsivaizduoti!
Rašyti komentarą