Finansų ministrė Gintarė Skaistė ir kiti ministerijos specialistai komiteto narius detaliau supažindins su siūlymais, ką ir kaip keisti mokesčių sistemoje, atsakys į parlamentarų klausimus. Jokių sprendimų komitetas nepriiminės.
Šis komitetas yra pagrindinis svarstant reformą, kuri apima septynių įstatymų projektų paketą, jis vertins kiekvieną Vyriausybės inicijuojamą pataisą bei parlamentarų ir verslo siūlymus.
Kol kas valdantieji liberalai ir „laisviečiai“ šiam paketui yra pateikę dešimt siūlymų, opozicija – vieną, dauguma susiję su individualios veiklos apmokestinimu ir kitais savarankiškai dirbančių žmonių pajamų reglamentavimais.
Opozicija tvirtina, kad pertvarka tebus mokesčių padidinimas, o ne reforma, ir baiminasi, jog pakeitimai gali būti įtvirtinti „buldozeriu“.
Laisvės partijos frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas birželio pabaigoje yra sakęs, kad jeigu svarstant mokesčių pertvarką Seime atsirastų iniciatyvos didinti mokesčius arba įvesti naujus, „laisviečiai“ stabdytų tokios reformos priėmimą.
Liberalai norėtų, kad būtų aiškiau nustatytos priemonės, skirtos pinigams ištraukti iš šešėlio, didinamas taršos ir turto apmokestinimas bei keičiamas Vyriausybės suplanuotas individualios veiklos apmokestinimas.
Seime pradedant svarstyti mokesčių reformą, 54 verslo ir profesinės asociacijos antradienį paragino nedidinti gyventojų pajamų apmokestinimo – jos kreipėsi į parlamentines frakcijas ir komitetus, įspėdamos, kad tai pablogins šalies verslo aplinką, pakenks Lietuvos konkurencingumui, paskatins šešėlinę ekonomiką. Verslas sako, kad daroma klaida bandant individualią veiklą prilyginti darbo santykiams.
Tuo metu finansų ministrė yra sakiusi, jog reforma padarys mokesčių sistemą patogesne, leis paskirstyti mokestinę naštą skirtingoms verslo formoms, o mokesčių mokėjimas bus patogesnis.
Seimui teikiamos septynių įstatymų pataisos. Jomis, be kitų dalykų, siūloma didinti individualios veiklos apmokestinimą, numatyti pokyčiai dirbantiesiems su verslo liudijimais, investicinė sąskaita, platesnis nekilnojamojo turto apmokestinimas.
Mokesčių reformos ekspertinį vertinimą, kurio siekia opozicija, Seimui iki rugpjūčio 18-osios pateiks Lietuvos bankas.
Rašyti komentarą