SBA projektui – tarptautinis finansavimas: „Inno Line“ gamyklą kredituos „Raiffeisen Bank International“
Tai pirmoji šio tarptautinio banko ilgalaikio finansavimo sutartis Lietuvoje, tačiau tikimasi, kad šis žingsnis duos teigiamą postūmį konkurencijai šalies bankų sektoriuje.
Pramintas takas gali tapti greitkeliu
„Atsižvelgiant į smarkiai koncentruotą Lietuvos finansų sektorių, jau kurį laiką kėlėme strateginį tikslą išplėsti finansavimosi arsenalą ir geografiją. Įdirbis mezgant galimų partnerysčių tinklą užsienyje atsipirko su kaupu. Tarp kelių patrauklių stambių užsienio finansų institucijų pasiūlymų „Raiffeisen” bankas buvo konkurencingiausias, o finansavimosi sąlygos tiek kainos, tiek lankstumo požiūriu smarkiai pranoksta įprastus vietos rinkos standartus. Tai prisideda prie „Inno Line“ projekto sėkmės ir atveria naujas ilgalaikes galimybes“, – sakė SBA Iždo departamento direktorius Ignas Mačeika.
Pasak jo, SBA savo pavyzdžiu paneigia mitus, kad projektai Lietuvoje nedomina stambių Vakarų bankų. „Raiffeisen Bank International AG“ ir jo dukteriniai bankai veikia 13-oje valstybių, bankas turi daugiau nei 17 mln. klientų, valdo 182 mlrd. Eur vertės turtą ir ypatingą dėmesį skiria tvariems projektams.
„Mūsų bankui yra svarbu ir malonu prisidėti ne tik prie vienos moderniausių baldų gamyklos Lietuvoje vystymo, bet ir suteikti postūmį dar aktyviau vystyti tvarius ir gamtai draugiškus gamybinius pastatus. „Raiffeisen Bank International“ komandai svarbūs tiek projektai, prie kurių finansavimo prisidedame, tiek ir tų projektų vykdytojai – esame partneriškas bankas, todėl esame įsitikinę, kad tai bus tik pirmasis žingsnis į ilgalaikį, vaisingą RBI ir SBA grupės bendradarbiavimą“, – sako „Raiffeisen Bank International“ verslo klientų skyriaus vadovas Danielis Rathas.
I. Mačeikos teigimu, derybos dėl paskolos vyko per patį pandemijos įkarštį, bet nepaisant solidžios paskolos ir kompleksinės struktūros, visos reikalaujamos procedūros siekiant tapti banko klientu ir konkretus projekto finansavimas buvo sklandžiai suderintas nuotoliniu būdu, o sutarties pasirašymas įvyko neturėjus nei vieno gyvo susitikimo.
„Neabejojame, kad ši ilgalaikė paskola stambiam projektui paskatins ir daugiau verslų pasidairyti alternatyvų Vakaruose. Pasirinkimo galimybė sustiprina verslo derybines pozicijas vietinėje finansavimo rinkoje. Kartu besiplečiant Lietuvos verslo bendradarbiavimui su užsienio finansų partneriais tikėtinas ir strateginis naujų žaidėjų įžengimas į šalies verslo kreditavimo rinką“, – sako SBA Iždo departamento direktorius.
Paskola – moderniai inovatyvios gamyklos įrangai
Baldų gamybos įmonių grupės „SBA Home“ vystoma „Inno Line“ bus labiausiai robotizuota ir automatizuota baldų gamykla regione. 50 tūkst. kv. metrų gamykloje bus įdiegtos našios automatizuotos gamybos linijos ir net 30 robotizuotų technologijų. Kai kurie gamybos įrenginiai bus bene greičiausi ir moderniausi rinkoje.
„Raiffeisen Bank International“ suteikta ilgalaikė paskola bus panaudota šios gamyklos įrangai įsigyti ir ją įdiegti.
Jau dabar buriama patyrusių ir kvalifikuotų darbuotojų komanda – iš viso gamykloje darbuosis 600 žmonių.
Vystant projektą ypatingas dėmesys skiriamas tvarumui. Kaip ir kitos SBA įmonės, „Inno Line“ naudos vien tik žaliąją elektrą, daug dėmesio bus skiriama kitiems sprendimams, padėsiantiems mažinti CO2 emisijas.
„Inno Line“ statybos darbai SBA Industrinių inovacijų slėnyje Klaipėdos rajone jau įsibėgėję. Per kelis etapus į projektą numatoma investuoti ne mažiau kaip 92 mln. eurų. Planuojama, kad pirmieji baldai bus pagaminti 2022 m. pavasarį, o per metus pardavimai turėtų pasiekti 100 mln. eurų.
Dėl didelės įtakos regionui ir Lietuvos baldų sektoriaus stiprinimo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija šiam gamyklai pirmajai šalyje suteikė stambaus investicinio projekto statusą.
SBA grupė yra viena didžiausių Lietuvoje. Ji veikia baldų gamybos, tekstilės ir NT sektoriuose. SBA baldų gamybos sektoriui priklauso „SBA Home“, valdanti 6 gamybos įmones: „Klaipėdos baldus“, „Šilutės baldus“, „Germaniką“, „Visagino liniją“, „Mebelain“, „Laminn“ ir SBA industrinių inovacijų slėnyje veikiantį logistikos centrą „Innovo logistika“. SBA baldų sektoriui priklauso ir minkštųjų baldų gamintoja „Kauno baldai“.
SBA taip pat valdo robotikos sprendimus siūlančią bendrovę „Robotex“ ir „SBA Modular“, kuri numato gaminti modulinius daugiaaukščius namus. SBA grupėje dirba apie 5000 žmonių. Grupė savo produkciją eksportuoja į 50 pasaulio šalių, o pardavimai 2020 m. siekė 342,5 mln. Eur.
Rašyti komentarą