Saulės elektrinė – investicija, verta kiekvieno cento

(2)

Kone kiekvieno lietuvio namai yra pilni įvairiausių elektrą naudojančių prietaisų – pradedant televizoriumi, kompiuteriu ir baigiant elementariais buitiniais prietaisais. 

Nestebina, kad dėl tokio intensyvaus elektros energijos vartojimo sąskaitos už elektrą gerokai patuština piniginę. Gali pasirodyti, kad išeities nėra, tačiau atsinaujinančios elektros energijos šaltiniai leidžia išspręsti šią problemą. Jūsų namui pritaikytas saulės elektrinės projektas, pora darbo dienų ir viskas – jau galite pradėti džiaugtis 30 metų truksiančia energetine nepriklausomybe.

Kyla abejonės? Keletas faktų, galinčių padėti apsispręsti

Saulės elektrinė gali skambėti kaip labai sudėtingai įgyvendinamas projektas, reikalaujantis daugybės žinių ir investicijų. Elektrinės vertė kai kuriems žmonėms taip pat gali atrodyti abejotina, tačiau visa tai išsisklaido sužinojus apie jėgainės naudą.

Saulės elektrinės – ilgaamžė investicija: ji sugeba vieną namų ūkį aprūpinti apie 30-35 metus. Vis tik didžiąją laiko dalį elektrinė padeda jums sutaupyti, o ne eikvoja jūsų pinigus – ji paprastai atsiperka per penkerius metus ir likusius metus jus lepina gerokai didesne finansine laisve ir energetine nepriklausomybe. 

Žinoma, daugiau savo lėšų investuoti reikia pradžioje, tačiau tai labai palengvina valstybės teikiama parama -  laiku pateikus paraišką suteikiama kompensaciją, kuri nuosavos saulės elektrinės įsirengimą atpigina iki 40 procentų. 

Kita galima jūsų nerimo ir dvejonių priežastis – Lietuvos klimatas. Natūralu, kad besibaigiant vasarai gali kilti klausimas, kaip saulės baterijos gebės namus elektra aprūpinti ūkanotomis rudens ir speiguotomis žiemos dienomis?  

„Skirtingais metų laikais elektrinė pagamina skirtingą kiekį elektros energijos: kovo – spalio mėnesiais apie 93 procentus, lapkričio – vasario – likusius 7 procentus elektros energijos. Laimei, saulės moduliai geba kaupti pagamintą perteklinę energiją ESO elektros tinkluose, tad jaudintis, kad šaltaisiais metų mėnesiais ar naktį elektros tiekimas nutrūks, tikrai nereikėtų. Tai – stabili ir puikiai apgalvota sistema“, – tvirtina saulės elektrines montuojančios bendrovės „Ekoenergas“ Klaipėdos regiono filialo vadovas Laimonas Černiauskas. 

Apsisprendėte, bet nežinote, nuo ko pradėti? Ne bėda

Saulės elektrinių įrengimas nėra labai komplikuotas procesas, tereikia turėti nuosavą namą, kiemą ar kitą erdvę, kurioje galima suprojektuoti saulės baterijas ir tada kreiptis į specialistus.

Saulės elektrinės dažniausiai montuojamos ant namo stogo. Tai – patogiausia lokacija, nes baterijas galima tvirtinti tiesiog prie esančios stogo konstrukcijos. Vis dėlto kiekvienas pastatas pasižymi skirtingos formos, tipo ir nuožulnumo stogu, tad elektrinės projektas taip pat yra rengiami atsižvelgiant į jūsų stogo savybes.

Dažniausiai visas saulės baterijas galima sutalpinti vienoje plokštumoje, tačiau esant įmantresnei stogo konstrukcijai kolektorius reikia išdėstyti skirtingose plokštumose.

„Jei saulės jėgainės ant stogo įrengti nepavyksta, ją galima pastatyti tiesiog jūsų kieme, sode ar kitoje vietoje, tačiau šis variantas yra brangesnis ir sudėtingesnis dėl papildomų konstrukcijų poreikio – betono arba gręžtų pamatų, kartais – specialių vamzdžių. Vis tik ir tai nesukelia didelių problemų, o darbas atliekamas taip pat greitai kaip ir montuojant baterijas ant stogo – vos per 1-3 dienas“, - sako L. Černiauskas. 

Saulės elektrines montuoja specializuota saulės elektrinių projektavimu, montavimu ir energiją gaminančios įrangos pardavimu užsiimanti įmonė „Ekoenergas“. Joje dirba tikri savo srities profesionalai, kurių darbų sąraše – daugiau nei 600 elektrinių įvairiuose Lietuvos miestuose. „Ekoenergo“ specialistai ne tik gali įrengti elektrinę, bet ir padėti paruošti reikiamus dokumentus bei reguliariai pasirūpinti moduliais. 

„Per 30 metų saulės elektrinė yra neišvengiamai paveikiama intensyvios saulės spinduliuotės, korozijos ir temperatūros, o bet koks elektrinės gedimas šviesiu paros metu gali sukelti finansinių nuostolių. Būtent dėl to reikalinga reguliari jūsų jėgainės priežiūra, esant būtinybei – ir remontas. Laimei, mes pasirūpiname savo klientais, sumontuotomis jėgainėmis ir užtikriname, kad elektros energijos gamyba vyktų sklandžiai,“ – tikina „Ekoenergo“ Klaipėdos regiono filialo vadovas.

Jūsų kieme – pažangios vokiškos konstrukcijos

2021 m. vasarį mėnesį „Ekoenergas“ tapo oficialiu vokiečių saulės modulių gamintojų „Bauer Energiekonzepte GmnH“ partneriu ir atstovu bei įgavo teises teikti visas šios įmonės gaminamų modulių montavimo ir garantinio aptarnavimo paslaugas Lietuvoje.

Vokietijos įmonė gamina itin kokybiškus ir pripažintus saulės modulius BAUER BS-M6HBB-GG. Tai – 2 mm. sustiprinto „stiklas-stiklas“ moduliai, atsparūs bet kokioms gamtos sąlygoms. 370-380 vatų dvipusiai moduliai geba sugeneruoti net iki 30 % daugiau energijos, o tai lemia, kad saulės elektrinės investicijos atsiperka kur kas greičiau. 

Šios saulės baterijos ypatingos ir tuo, kad jų efektyvumas metams bėgant beveik nesikeičia – net po 30 m. jis turėtų nusileisti tik iki 87 procentų, o visam modulių eksploatavimo periodui suteikia garantija.

„Ekoenergo“ Klaipėdos regiono filialo vadovas Laimonas Černiauskas tikisi,  kad Klaipėdos gyventojai supras, kokia yra didelė nuosavos saulės elektrinės nauda tiek jiems patiems, tiek miestui: „Atsinaujinančios elektros energijos šaltinio – saulės – vartojimas yra labai išmintingas sprendimas: taip tausojama gamta, neteršiamas oras, tausojami kiti resursai. Daugumai klaipėdiečių namus ,,papuošus“ saulės baterijomis galėtume tapti tvariausiu Lietuvos kampeliu“, - juokiasi L. Černiauskas ir priduria, kad patys gyventojai elektrinės naudą taip pat greitai pajustų pastorėjusioje piniginėje.

Pasirašius sutartį ir sutvarkius visus reikiamus dokumentus saulės elektrinę ant namo stogo galima įrengti per 1-3 dienas, priklausomai nuo elektrinės dydžio ir namo stogo šlaito. Norite gauti pasiūlymą? Kreipkitės.

www.ekoenergas.lt

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder