Rusijos geležinkeliai pranešė apie metalo eksporto nuosmukį

Rusijos metalurgija - pagrindinė pramonės šaka, kuriai tenka 18 proc. produkcijos ir 8 proc. šalies BVP, ir toliau patiria pardavimų užsienio rinkose nuosmukį, - skelbia moscowtimes.

Sausio mėn. juodųjų metalų eksportas Rusijoje per metus sumažėjo 23 proc. iki 2,5 mln. tonų, pranešė "Interfax", remdamasi Rusijos geležinkelių statistiniais duomenimis.

Metalų eksportas į uostus sumažėjo 28 proc. - iki 1,6 mln. tonų.

Siuntų per sienos kirtimo punktus sumažėjo 10 % - iki 0,9 mln. tonų.

"Severstal", kuriai nuo birželio mėn. kartu su pagrindiniu akcininku, milijardieriumi Aleksejumi Mordašovu, taikomos blokuojančios JAV sankcijos, patyrė visišką eksporto nuosmukį.

Bendrovės, kuriai priklauso antroji pagal dydį Rusijos plieno gamykla Čerepoveco mieste, eksportas sumažėjo penkis kartus - iki 67 800 tonų.

NLMK, Rusijos metalurgijos lyderė, iki karo kasmet pagaminusi 14 mln. tonų plieno, prarado 21 proc. eksporto ir sausį eksportavo 662,9 tūkst. tonų.

"Evraz" įmonės prarado nuo 10 iki 30 proc. savo eksporto.

Iš didžiųjų metalurgijos įmonių tik MMK (Magnitogorsko geležies ir plieno kombinatas) sugebėjo atsispirti sankcijoms: jo eksportas išliko beveik toks pat kaip ir pernai - 176,5 tūkst. tonų, rodo Rusijos geležinkelių statistika.

Dėl Europos sankcijų, kuriomis plieno gamintojai buvo atkirsti nuo svarbiausios pardavimo rinkos, milijonai tonų plieno liko nenupirkti, o gamykloms iškilo grėsmė sumažinti gamybą ir masiškai atleisti darbuotojus.

Gruodžio pabaigoje Rusijos pramonininkų ir verslininkų sąjungos vadovas Aleksandras Šochinas teigė, kad šiuo metu Rusijoje "nėra kur dėti 30 mln. tonų" plieno gaminių.

Pasak jo, vidaus rinka gali absorbuoti tik 3 mln. tonų nesusigrąžinto kiekio.

"Kur yra likusi dalis? Į sandėlį? Kad išnaikintumėte žmones?" - Šochinas apgailestavo.

Bandymai nukreipti metalų eksportą į Rytus lėmė naujus metalurgijos pramonės nuostolius: rusiški produktai, kurie pirkėjų akyse tapo "toksiški", parduodami su 15-40 % nuolaida nuo pasaulinių kainų, todėl eksportas yra nuostolingas bet kuria vežimo kryptimi. 

"Mūsų įmonės patyrė tūkstančius rublių už toną nuostolių, tačiau nuo birželio mėnesio kelis mėnesius toliau vežėme į [Azijos] rinkas", - lapkričio pabaigoje skundėsi Rusijos plieno asociacijos direktorius Aleksejus Sentyurinas.

Pasak jo, po kelių mėnesių nuostolingos veiklos plieno gamintojai nutraukė šią praktiką, o palyginti su gegužės mėnesiu, eksportas į Aziją sumažėjo daugiau kaip 40 %.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder