"Rosstat" konstatavo automobilių pramonės mirtį: gamyba Rusijoje sumažėjo 97 %

"Rosstat" konstatavo automobilių pramonės mirtį: gamyba Rusijoje sumažėjo 97 %

Rusijos automobilių pramonė - pramonės šaka, kurioje tiesiogiai dirba 300 000 žmonių, o atsižvelgiant į susijusias pramonės šakas - daugiau nei milijonas, išgyvena klinikinę mirtį, - skelbia hindustannewshub.com.

Užsienio koncernų pasitraukimas ir komponentų tiekimo iš užsienio nutraukimas paralyžiavo gamybą gamyklose nuo Kaliningrado iki Vladivostoko.

Dėl gegužės mėnesio lengvųjų automobilių gamyba Rusijoje sumažėjo 96,7 % - tai yra 33 kartus per metus, trečiadienį pranešė Rosstat.

Per mėnesį nuo surinkimo linijos nuvažiavo tik 4 000 automobilių, nors prieš karą jų buvo 100 000 ir daugiau.

Iš 20 automobilių gamyklų, dirbusių šalyje metų pradžioje, iki vasaros liko tik dvi: tai kinų "Haval" Tulos srityje ir ilgai kenčiantis "AvtoVAZ", kuris su pertraukomis, sustabdydamas konvejerį kartą per savaitę, bando gaminti "Lada Granta" be oro pagalvių ir ABS.

Tokiais automobiliais bus galima važinėti tik Rusijoje.

Tačiau kitų beveik neįmanoma nusipirkti: gegužę naujų automobilių pardavimai smuko 84 proc.

Keletas pardavėjų, kurie dar turi atsargų, jas išparduoda, ir jos greitai baigiasi, pastebi Azatas Timerchanovas iš agentūros "Avtostat".

Pasak jo, ieškoma alternatyvių tiekėjų, dažniausiai kinų.

Tačiau kol kas šios pastangos buvo bergždžios: Kinijos muitinės statistikos duomenimis, automobilių eksportas į Rusiją ne išaugo, o smarkiai sumažėjo - 83 % per metus.

"Padėtis nėra lengva", - sakė prezidentas Vladimiras Putinas, Sankt Peterburge į susitikimą sukvietęs vyriausybės narius ir didžiausių šalies automobilių koncernų "AvtoVAZ", "Kamaz", GAZ ir "Sollers Auto" vadovus.

"Iki metų pabaigos reikia padaryti viską, kas būtina, kad padėtis netaptų nepaprastąja", - sakė jis, ragindamas imtis skubių veiksmų, be biurokratinio delsimo.

V. Putinas pavedė vyriausybei iki rugsėjo 1 d. parengti automobilių pramonės plėtros strategiją, kuri de facto reikalauja sukurti naują pramonės šaką nuo technologinio nulio.

Būtina išsaugoti darbo vietas ir "prisotinti rinką", o pigius automobilius kurti remiantis vietine inžinerine ir technine baze, reikalavo Putinas. Nepaprastosios padėties atveju į rinką bus supilti pinigai: 10,2 mlrd. rublių - lengvatiniam skolinimui, 4,9 mlrd. rublių - lengvatiniam lizingui, 2,6 mlrd. rublių - nuolaidoms elektromobiliams.

Rusijos automobilių pramonei, kuri yra beveik visiškai priklausoma nuo importo, gresia suprimityvėjimas, mano HSE verslo tyrimų centro direktorius Georgijus Ostapkovičius: "Mūsų automobilių pramonė priklausė nuo užsienio komponentų.

Praktiškai nebuvo nė vienos gamyklos, kuri nedirbtų su užsienio platformomis.

Rusijoje buvo vykdomas tik surinkimas.

Dabar, apgailestauja Ostapkovičius, "nuo likusio pasaulio atsiliksime dešimtmečiu".

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Internete juokaujama, kad nuo šiol rusams teks patiems remontuoti senus automobilius

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder