„Noriu paklausti apie kitą vadinamąją amžiną bėdą, apie pensininkus ir jų pensijas. „Sodros" rezervas septyneri metai yra perteklinis. Žadate, kad 2026 metais bus nebloga vidutinė pensija. Tai klausimas toks: kas vis tik trukdo aktyviau naudotis pertekliniu „Sodros" rezervu ir kas trukdo ne 2026 metams žadėti tokią pensiją, o jau 2025? Kokias projekcijas braižote pensininkams 2025 metų biudžete?", - M.Navickienės paklausė E.Sabutis.
„Tikrai ėmėmės tų sprendimų, ir įstatymas buvo pakeistas mūsų visų bendrais balsais ir sutarimu, kad kiekvienais metais nusprendus, kiek papildomai indeksuojamos pensijos mūsų pagyvenusiems žmonėms, iki 75 proc. nuo planuojamo perviršio gali būti skiriama papildomam pensijų indeksavimui. Kiekvienais metais žiūrėdami į ekonomikos tendencijas, į tai, kaip auga vidutinis darbo užmokestis, mes galime ir mes skiriame papildomus procentus indeksavimui.
Dėl kitų metų projekcijų kol kas yra anksti kalbėti. Mes matome, kiek pensijos turės indeksuotis pagal įstatymą. Tą tendenciją, kurią aš pristačiau, kad pakeitimo norma turėtų pasiekti 50 proc. darbo užmokesčio greičiau, negu planuota, mes pasieksime net be papildomo indeksavimo, jeigu indeksuosime taip, kaip numato įstatymas.
Tačiau kiekvienais metais mes čia, šioje Seimo salėje, sprendžiame, kiek galime papildomai indeksuoti pensijas iš to perviršio, kuris gali būti nukreiptas į rezervą, bet kaip tik būna nukreiptas į pensijų didinimą. Tai manau, kad tą darysime ir šiemet, tarsimės dėl biudžeto, tarsimės, kiek gali didėti Lietuvos senjorų pajamos papildomai", - atsakė M.Navickienė.
Rašyti komentarą