Pervedate pinigus internetu? Pasigailėsite įrašę tokius žodžius – daugelis daro tą pačią klaidą

(1)

Pervesdami vienas kitam pinigus, gyventojai nurodo įvairias pavedimo paskirtis. Kai kurie nevengia ir pajuokauti, pavyzdžiui, apie pinigus teroristams. Tačiau bankai įspėja, kad ir už juokelius gali sustabdyti pavedimus. Todėl klientai turėtų nurodyti tikslią ir tikrą pavedimo paskirtį.

 

Portalo tv3.lt skaitytoja Emilija teiravosi, ką būtina nurodyti bankinio pavedimo paskirtyje.

Ji pasakojo, kad gana dažnai draugų kompanijoje kažkuris vienas sumoka už vakarienę, bilietus į kiną ar spektaklį.

„Todėl, kai draugams darau pavedimus taip ir rašau – pinigai už kiną ar vakarienę. Tačiau draugai tikina, kad užtenka įrašyti sąskaitos papildymas ir tiek. Bet juk tikslus pavadinimas padeda suskaičiuoti kas už ką pervedė. Jeigu visi nurodys sąskaitos papildymas, bus neaišku, kas už ką pervedinėjo pinigus“, – rašė mergina.

Todėl ji teiravosi, ką reikia nurodyti mokėjimo paskirtyje ir ar apskritai būtina ten ką nors nurodyti?

Pavedimo paskirtis svarbi ir bankui, ir pinigų gavėjui

SEB banko atstovė žiniasklaidai Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė tikino, kad pagal banko paslaugų teikimo taisykles (t. y. sutartį su klientu), mokėjimo nurodymas yra oficialus dokumentas ir klientas yra atsakingas už jo turinį bei teisingumą.

„Jei mokėjimas atliekamas interneto banke, mokėjimo paskirtį klientas turi įrašyti pats, atliekant mokėjimą SEB mobiliojoje programėlėje iškart yra nurodoma standartinė mokėjimo paskirtis, „mokėjimas mobiliąja programėle“.

Jei mokėjimo gavėjui yra nesvarbu ir gyventojui mokėjimo paskirtyje nereikia nurodyti identifikacinio numerio, sąskaitos, už kurią apmokama numerio ar pan., tokią paskirtį galima ir palikti. Visais atvejais padaryti pinigų pervedimo be užpildytos paskirties negalima“, – komentavo banko atstovė.

Šiaulių banko komunikacijos grupės vadovė Monika Rožytė irgi sakė, kad banko pavedimas yra oficialus dokumentas, todėl pavedimo paskirtis turėtų būti nurodoma visais atvejais.

„Mokėjimo paskirtis padeda lėšų gavėjui identifikuoti mokėjimą, o bankui – atlikti operacijų stebėseną, kurią įpareigoja vykdyti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją, sankcijų įgyvendinimą reglamentuojantys teisės aktai, kiti teisės aktai.

Mokėjimo operacijos paskirtis turėtų būti nurodyta tiksliai ir aiškiai, įvardinant už kokią paslaugą ar prekę yra mokama, kokiu tikslu yra atliekamas mokėjimas. Tai padės ne tik gavėjui tiksliau identifikuoti mokėjimą, bet ir gali padėti operatyviau jį įvykdyti“, – komentavo banko atstovė.

Ką nurodyti pavedimo paskirtyje?

„Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė komentavo, kad mokėjimo paskirties laukelis yra skirtas tiek lėšų gavėjui identifikuoti mokėjimo tikslą, tiek bankui suprasti operacijos ekonominį pagrindą. Tad klientams visuomet rekomenduojame į jį įrašyti aiškią ir tikslią informaciją apie mokėjimą.

„Banke vykdome griežtą rizikos valdymo politiką, todėl šiame laukelyje netoleruojame jokių įrašų, kurie gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai siejami su bet kokia neteisėta veikla“, – aiškino banko atstovė.

„Swedbank“ atstovas Gytis Vercinskas sakė, kad atliekant mokėjimą klientas gali rinktis iš dviejų pasirinkimų: laisvos formos mokėjimo paskirtį ar įmokos kodą.

„Vieną iš šių mokėjimo laukų užpildyti privaloma. Jei atliekamas mokėjimas į VMI, Sodrą, Muitinės sąskaitas, tuomet privaloma nurodytu įmokos kodą.

Jeigu žmogus nežino, ką parašyti, ar galima įrašyti – sąskaitos papildymas. Ką nurodyti mokėjimo paskirtyje yra kliento pasirinkimas“, – komentavo banko atstovas.

Juokauti nepataria, pavedimas gali būti sustabdytas

Anot SEB atstovės, bankai nuolat atlieka operacijų stebėseną – tai juos įpareigoja atlikti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymas, taip pat ir ES įgyvendinamos tarptautinės sankcijos, kiti teisės aktai.

„Todėl net tuo atveju, kai klientai bando mokėjimo paskirtyje įrašyti netinkamus juokelius (pvz.: apie teroristų finansavimą) bei kitus pokštus, reikėtų priminti, kad bet kokie nelegalią veiklą indikuojantys žodžiai, nurodyti mokėjimo paskirtyje, gali sukelti įtarimų.

Klientas pagal sutartį yra atsakingas už pateikiamos informacijos turinį ir tokie mokėjimai gali būti nevykdomi, taip pat apie juos gali būti pranešama atsakingoms institucijoms.

Tačiau detalių taisyklių kaip stabdomi ir vertinami mokėjimai, atskleisti negalime, nes tai yra konfidenciali informacija“, – tikino I. Dauguvietytė-Daskevičienė.

Šiaulių banko atstovė M. Rožytė irgi sakė, kad banko operacijų kontrolės sistemos veikimo detaliau atskleisti negali.

„Tačiau žodžiai ar frazės, indikuojančios potencialiai nelegalią veiklą, bankui gali sukelti įtarimų. Taip pat, tokiais atvejais, jei paskirtis nurodoma dviprasmiškai, nėra aiški jos paskirtis, toks mokėjimas gali būti sustabdytas siekiant tiksliau išsiaiškinti operacijos ekonominį pagrįstumą, mokėjimo tikslą“, – pasakojo banko atstovė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder