Tuo metu grynosios komisinių pajamos siekė 61 mln. eurų, o grynosios palūkanų pajamos sudarė 277 mln. eurų.
Anot pranešimo, antrąjį metų ketvirtį didėjo ir skolinimo apimtys Lietuvoje. Jos augo 14 proc., palyginti su 2022 metų antrojo ketvirčio pabaiga.
Gyventojų finansavimo apimtys didėjo 8 proc., o verslo klientų finansavimas išaugo 26 proc. Bendras „Swedbank“ paskolų portfelis 2023 m. antrojo ketvirčio pabaigoje siekė 8,0 mlrd. eurų.
Stebimas ir indėlių augimas. Anot banko, jų apimtys išaugo 9 proc., palyginti su praėjusių metų antrojo ketvirčio pabaiga. Indėlių augimas privačių klientų srityje siekė 7 proc., verslo klientų srityje – 14 proc.
2023 m. antrojo ketvirčio pabaigoje bendras „Swedbank“ Lietuvoje indėlių portfelis sudarė 13,8 mlrd. eurų.
Skelbiama, kad „Swedbank“ Lietuvoje per 2023 m. pirmąjį pusmetį uždirbo 195 mln. eurų grynojo pelno.
„Swedbank“ Lietuvoje vadovės Ingos Skisaker komentaras
„Swedbank“ Lietuvoje vadovės Ingos Skisaker teigimu, nors geopolitinė situacija regione ir toliau išlieka įtempta, o makroekonominė aplinka Lietuvoje bei pagrindinėse eksporto rinkose negerėja, iš klientų ir toliau jaučiamas stiprus finansavimo, taupymo bei investavimo produktų poreikis.
„
Mes ir toliau skatiname žaliąją transformaciją, todėl nuosekliai didinamos ilgalaikio skolinimo verslo įmonėms apimtys, ypatingą dėmesį skiriant tvarių ir didesnį efektyvumą užtikrinančių sprendimų finansavimui. „Swedbank“ žaliųjų paskolų verslui portfelis jau pasiekė 329 mln. eurų“, – sakė I. Skisaker.
„Gyventojų finansavimo apimtys taip pat auga – antrąjį šių metų ketvirtį privačių klientų finansavimo portfelis pasiekė 5,2 mlrd. eurų.
Pastebime ir tai, kad aplinkai draugiškų sprendimų poreikis ir toliau auga, nepaisant kurį laiką vyraujančių stabilesnių energijos resursų kainų. Pavyzdžiui, paskolų saulės elektrinėms įsirengti skaičius išaugo 1,5 karto“, – pažymėjo ji.
Anot banko vadovės, gana aukšti infliacijos rodikliai gyventojus ir toliau skatina ieškoti būdų įdarbinti savo turimas lėšas. Todėl pastebimas išaugęs klientų susidomėjimas banko valdomais investiciniais fondais, o augančios palūkanos nulėmė teigiamą pokytį terminuotų indėlių srityje.
Rašyti komentarą