Planuojantys vykti į „Euroviziją“ apie tai galėjo ir nesusimąstyti: pataria, kaip patogiai pasiekti Malmę

Norintiems sutaupyti pataria keliones organizuoti patiems: į Tailandą nuskristi galima ir už 100 eurų

Vis daugiau žmonių jau ima planuoti vasaros atostogas ir keliones. Tačiau patikrinus kelionių agentūrų pasiūlymus gali kilti mintis atostogų atsisakyti, nes, pavyzdžiui, už kelionę į Turkiją gali tekti pakloti ir daugiau nei 1 tūkst. eurų. Vis tik vietoje įprastos kelionių agentūros galima pasirinkti savarankiškų kelionių organizatorius, kurie padės pigiau kelionę susiplanuoti patiems.

 

Štai portalo tv3.lt skaitytoja Vitalija pasakojo, kad jau seniai keliones organizuoja pati.

„Nenoriu permokėti kelionių agentūros, todėl ir skrydžių, ir nakvynės vietų ieškau pati. Pirmiausia užsisakau skrydį, o po to nakvynę. Galiausiai susidėlioju lankytinų objektų planą, ką noriu tam tikrame mieste aplankyti.

Dar prieš pandemiją pavykdavo rasti bilietus, pavyzdžiui, į Paryžių už 70 eurų į abi puses. Nuskristi į Ispaniją kainuodavo šiek tiek daugiau nei šimtas eurų. Tačiau dabar skrydžiai pabrango tris ar net keturis kartus. Šią vasarą bilietai į Ispaniją gali atsieiti ir 500 eurų“, – kainomis stebėjosi mergina.

Tačiau, anot jos, vis tiek kelionę geriausia ir pigiausia planuoti pačiai.

„Kelionių agentūroje pasiūlymai visada bus brangesni. Jie randa būdų, kaip įsiūlyti brangesnį variantą. Pavyzdžiui, pasiūlo brangesnį viešbutį, tuo metu aš sutikčiau nakvoti pigesniame“, – sakė Vitalija.

Šeimos kelionių akimirka

Kaip kelionę susiorganizuoti patiems?

Savarankiškų kelionių organizatoriai pataria nebijoti išdrįsti keliones planuoti patiems. Anot jų, dažnai žmonėms nusibosta tiesiog gulėti prie baseinų Turkijoje ar Egipte, todėl jie ieško įdomesnių krypčių, patys ieško skrydžių ir viešbučių.

O jeigu kyla keblumų, prašo pagalbos savarankiškų kelionių organizatorių.

Štai kelionių blogo „Ananaso kelionės“ autorė ir savarankiškų kelionių organizatorė Ugnė Rutkauskienė patarė bilietų kelionei ieškoti likus 2–3 mėnesiams iki skrydžio.

„Tačiau jei į kelionę norime vykti atostogų piko metu ar švenčių dienomis, bilietų jau reikėtų ieškoti likus 4–5 mėnesiams iki kelionės.

Vasarą skrydžiai Europoje visada brangesni, nes prasideda sezono pikas. Juk žmonės dažniausiai vasaros metu išnaudoja sukauptas atostogų dienas.

Todėl vasarą reikėtų traukti ten, kur sezonas jau baigiasi ir turistai ima skirstytis. Pavyzdžiui, Tailande ar Filipinuose.

Vasarą ten vykti pigiau. Į abi puses skrydžius galima rasti ir už 600 eurų. O kartais ir dar pigiau. O pragyvenimas ten dažnai būna ir pigesnis nei Europoje“, – skaičiavo U. Rutkauskienė.

Anot jos, galima gaudyti ir paskutinės minutės bilietus.

„Galima rasti tokių bilietų, kad kainos pasirodys neįtikėtinos.

Pavyzdžiui, Teko skristi maršrutu Vilnius–Kribi (Tailandas). Šis skrydis kainavo 105 eurus. Tačiau tokie atvejai yra loterija.

Neturint daug laisvo laiko, taip rizikuoti nepatartina“, – įspėjo keliautoja.

Taip pat ji pasidalijo nuorodomis, kur ieškoti pigių skrydžių, nakvynės ar tiesiog lankytinų objektų.

„Patiems susiorganizuoti kelionę tikrai neužtrunka daug laiko. Nebent žmogus nori suplanuoti kiekvieną detalę, tačiau to daryti nepatarčiau.

O pigių bilietų ieškoti reikėtų internetinėje svetainėje kiwi.com arba panaršyti ananasokeliones.com. Patartina skrydžių paieškoti ir Lenkijos ar Latvijos oro uostuose. Kartais ten jie kainuoja pigiau. Lankytinus objektus padės surasti google, o stogą virš galvos galima susirasti hotelscombined/booking/airbnb“, – vardijo U. Rutkauskienė.

Anot jos, norint sutaupyti nakvynei, reikėtų eiti ir gyvai šnekėtis su viešbučių darbuotojais. 

„Iš patirties galiu pasakyti, kad pradedantys keliautojai iš Lietuvos dažniausiai būna labai susikaustę ir bando viską suplanuoti iki paskutinės minutės. 9.00 val. jie eina į masažą, 9.30 val. į ekskursiją, o 10.30 val. jau į kitą ekskursiją.

Dėl to jie patiria didelį stresą ir pamiršta, kad atostogos ir kelionės yra skirtos atsipalaidavimui.

Dažnai žmonės taip išleidžia per daug, nes būna prisipirkę ekskursijų, už jas sumoka pinigus, bet nebeturi laiko visose sudalyvauti“, – savo įžvalgomis dalijosi keliautoja.

U. Rutkauskienė teikia savarankiškų kelionių konsultavimo paslaugas. Tokios konsultacijos kaina siekia 50 eurų.

„Ir jeigu anksčiau galvodavau, kad savarankiškai keliones planuoja tik jaunimas, dabar vis dažniau ir dažniau į mane kreipiasi vyresni 45–55 metų žmonės, kurie sako, kad visą gyvenimą atostogaudavo Turkijoje prie baseino. Bet dabar nori atostogauti kitaip“, – sakė U. Rutkauskienė.

Ispanija

Patiems suplanuoti kelionę sudėtingiau, bet pigiau

Tuo metu kitas keliautojas, kelionių konsultantas ir blogo kelionesplanas.lt autorius Marius teigė, kad skrydžių kaina priklauso nuo to, kokias oro linijas keliautojas renkasi.

„Pasirinkus pigias oro linijas galima rasti gerų pasiūlymų ir likus savaitei iki kelionės. Tačiau geriausia kelionę planuotis keletą mėnesių prieš.

Tokiu atveju realu gauti geriausią kainą. O jeigu bilietų ieškosite labai anksti, jie gali būti nebūtinai pigūs. Jų kaina gali būti didelė.

Šią vasarą, panašu, kad skrydžiai bus brangūs. Visi buvo perspėti, kad skrydžiai brangs, bet kad taip stipriai – niekas nesitikėjo.

Pats irgi medžioju bilietus vasarai ir kol kas labai nesėkmingai, bet kas žino, gal dar pamatysime ir kitokių tendencijų“, – komentavo Marius.

Anot jo, žmonėms, kurie pirmą kartą savarankiškai organizuoja kelionę, gali pasirodyti, kad tai sunkus ir varginantis procesas.

„Tačiau taip nėra. Kuo daugiau žmonės domisi skrydžių kainomis, tuo lengviau jiems juos įsigyti pigiau. Kalbant apie kaimyninius oro uostus, turbūt labai priklauso nuo gyvenamosios vietos.

Asmeniškai man, gyvenančiam Vilniuje važiuoti iki Varšuvos ar Rygos neatrodo labai patogus sprendimas. Kita vertus reikėtų labai pasverti, kiek iš tikrųjų yra sutaupoma.

O patiems ieškoti nakvynės dar paprasčiau.

Tereikia skaityti atsiliepimus ir stebėti viešbučio ar buto reitingus Be to, ne visada būtina užsisakyti didelį erdvų, brangų kambarį, ypač jeigu ten žmogus praleis labai mažai laiko“, – patarė Marius.

Anot jo, patys keliones organizuoja drąsūs ir užsispyrę žmonės.

„Ne visada pasiseka rasti gerą ir pigų skrydį ar nakvynės vietą, todėl ir gali nusvirti rankos.

Padedu žmonėms patiems susiplanuoti kelionę. Dažniausiai klientai prašo pagalbos padėti surasti nakvynę, lėktuvo bilietus ar suplanuoti ką nuveikti viename ar kitame mieste.

Įstrigo atmintyje vienas atvejis, kuomet vyresnio amžiaus moteris prisipažino, niekada nekeliavusi savarankiškai.

Bet po vienos savarankiškos kelionės ėmė pas pati organizuoti dažniau“, – klientų patirtimis dalijosi Marius.

Įspėja, kad patiems organizuoti kelionę ne visada bus pigiau

Tuo metu kelionių organizatoriai įspėja, kad ne visada verta patiems susiorganizuoti kelionę. Anot jų, kartais pigiau nusipirkti kelionės paketą.

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė tikino, kad vienareikšmio atsakymo, kuris variantas yra pigesnis – keliauti savarankiškai ar su kelionių organizatoriais – nėra.

„Visų pirma reikėtų atsižvelgti į keliautojų poreikius – ar jie turi keliavimo patirties ir gali prisiimti atsakomybę už neplanuotas išlaidas, galimus nesusipratimus kelionėje ir visa tai išspręsti savarankiškai.

Keliaujant į šalis, kur kelionių organizatoriai masiškai kelionių neorganizuoja, mažesnis biudžetas tikėtina bus organizuojant kelionę pačiam.

Vis tik apsigauti taip pat nereikėtų – kartais suvilioja pigūs skrydžių bilietai, tačiau neįvertinama apgyvendinimo kaina ar sezono tinkamumas.

Bet yra krypčių, kurioms kelionių organizatoriai užsako specialius skrydžius, tad natūralu, kad tokiais atvejais suveikia „masto ekonomika“ ir kainos yra patrauklesnės keliaujant su kelionių organizatoriumi“, – komentavo bendrovės atstovė.

Anot jos, daugiausiai laimi tie, kurie planuoja atostogas iš anksto – tiek savarankiškai keliaujantys, tiek keliaujantys su kelionių organizatoriumi.

Siūlo palyginti kainas

O kelionių organizatoriaus „Novaturas“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė pastebėjo teigė, kad savarankiškai keliones planuoja tie žmonės, kurie turi laiko arba nori lankstumo.

„Tačiau vienareikšmiško atsakymo, ar savarankiškas planavimas būtinai pigesnis, nėra. Nes tai priklauso nuo daugybės faktorių – kelionės krypties, laiko, trukmės, konkrečių poreikių apgyvendinimui.

Pavyzdžiui, savarankiškai keliaudami į tokias lietuvių ir kitų keliautojų ypač mėgstamas šalis, kaip Turkija, Egiptas, Tunisas ar kitas, į kurias šiuo metu tiesiogiai neskraidina pigių skrydžių oro linijos, sumokėsite gerokai daugiau nei keliaudami su kelionių organizatoriumi“, – sakė bendrovės atstovė.

Ji atkreipė dėmesį, kad sutaupyti pavyksta suradus pigius skrydžius.

„Savarankiškai planuodami atostogas keliautojai dažnai laukia gerų paskutinės minutės pasiūlymų, kurie tikrai gali padėti ženkliai sutaupyti.

Tik svarbu atkreipti dėmesį, kad tokiu atveju daugiau gali tekti sumokėti už viešbučius.

Pastebime tendenciją, kad kasmet vis daugiau keliautojų atostogas planuoja iš anksto, nes dėl išaugusios kelionių paklausos bei riboto viešbučių asortimento, paskutinę minutę, kyla ir kaina.

Be to, organizuojant patiems keliones svarbu nuspręsti, kokios kelionės norima.

Iš pirmo žvilgsnio galėtų atrodyti, kad kelionių paketas yra gerokai brangesnis, bet kai pridedam

e pervežimą (arba automobilio nuomą), viešbutį, maitinimą ir kitas paslaugas, šis skirtumas gerokai sumažėja. Taigi keliaujant savarankiškai galima sutaupyti, bet tam tikrais atvejais netgi ir permokėti“, – sakė M. Bielinytė.

Oro bendrovės siūlo naujas kryptis

Oro linijų bendrovės „airBaltic“ viešųjų ryšių atstovas Augusts Zilberts pastebėjo, kad kovo mėnesio pabaiga žymi artėjantį vasaros skrydžių grafiką.

„Intensyviausias laikas jau beveik atėjo, o 2023 m. vasarą bus pasiūlyta 18 naujų krypčių iš visų trijų Baltijos šalių sostinių 70 tiesioginių maršrutų. Malaga, Barselona, Milanas, Lisabona, Tbilisis, Paryžius, Roma, Atėnai ir Dubrovnikas yra populiariausios artėjančios vasaros kryptys.

Tuo pat metu galima fiksuoti didesnį keleivių susidomėjimą kelionėmis iš Lietuvos į Palma Del Maljorką, Nicą, Malagą, Dubrovniką, Amsterdamą ir Paryžių“, – vardijo A. Zilberts.

Anot jo, lėktuvų bilietų, kaip ir kitų mažmeninės prekybos prekių ir paslaugų, kainas labiausiai paveikė Rusijos karas Ukrainoje ir ekonomikos sulėtėjimas.

„Didėjant infliacijai, energijos, degalų ir oro uostų mokesčių kainoms, daromas atitinkamas poveikis ir oro transporto bendrovių verslui, kuris vis labiau aktualėja – žmonės po pandemijos vėl nori keliauti daugiau“, – pastebėjo A. Zilberts.

Organizatorių nuotr.

tv3.lt

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder