NEO GROUP rado būdą iš technologinio proceso išgauti 3,8 mln. kWh elektros

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikianti PET gamintoja UAB NEO GROUP antroje šių metų pusėje baigs diegti organinio Rankino ciklo (ORC) technologiją, leidžiančią iš gamybos proceso metu susidarančių vandens garų savo poreikiams pagaminti apie 3,8 mln. kWh elektros energijos per metus. 

NEO GROUP vertinimu, bendrovė taps pirmąja ORC technologiją į esamą gamybos liniją įdiegusia kompanija Lietuvoje.

Pati ORC technologija nėra nauja, tačiau dėl sudėtingo įrengimo ir didelių išlaidų nėra itin paplitusi. Be to, ją patogiau diegti projektuojant visiškai naujas gamybos linijas.

Vis dėlto patyrusi ir ne vieną pasaulinę naujovę Klaipėdoje jau sukūrusi NEO GROUP inžinierių ir technikų komanda pernai suprojektavo sprendimą, leidžiantį ORC įrenginius integruoti į jau veikiančias kompanijos PET gamybos linijas.

Šiuo metu NEO GROUP jau vykdo paruošiamuosius darbus gamybos linijose bei elektros infrastruktūroje ir laukia dviejų 250 kW galios ORC įrenginių pristatymo artimiausiu metu.

Antroje metų pusėje sumontavus ir ištestavus įrangą, iškart bus pradėta elektros generacija įmonės reikmėms.

NEO GROUP skaičiavimu, du ORC įrenginiai iš technologinio vandens garų per metus galės sugeneruoti apie 3,8 kWh elektros, o projektui pasiteisinus, bendrovė yra nusimačiusi galimybę naujovę pritaikyti ir trečioje savo gamybos linijoje.

Pasak NEO GROUP vadovo Ruslano Radajevo, šį projektą iš esmės galima laikyti atsinaujinančios energetikos iniciatyva, kadangi gamybos proceso metu išsiskirianti šiluma kol kas tiesiog patenka į aplinką.

„ORC projektas turi bent keletą verčių. Tai – tvaresnė gamyba, mažesnis pėdsakas aplinkai ir ekonomija. Bet ne mažiau svarbu tai, kad didelę dalį šio projekto sukūrė mūsų klaipėdiečių komanda, ne pirmą kartą padariusi tai, kas atrodė neįmanoma.

Šiuo atveju ORC technologija buvo pritaikyta esamose gamybos linijose be didesnių veiklos stabdymų ar inžinerinių korekcijų“, – komentuoja R. Radajevas.

Bendrovės pasiekimą sveikina ir Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas.

„Į mūsų bendruomenę prieš du dešimtmečius atėjusi kaip stambi tradicinė gamintoja, NEO GROUP toliau stebina savo inovacinėmis iniciatyvomis – prieš keliolika metų atrastu būdu gamybos atliekas paversti vertinga komercine medžiaga, prieš kelis metus užpatentuota cheminio perdirbimo technologija ar daugybe žaliosios energetikos taikymo projektų“, – sako E. Kiudulas.

Į ORC projektą NEO GROUP investuoja beveik 3 mln. Eur, dalį šios sumos sudaro ES parama.

NEO GROUP yra viena didžiausių Europoje PET gamintojų. Apie 90% pagamintos produkcijos bendrovė realizuoja ES šalyse, pirmiausia  – Lenkijos, Skandinavijos, Baltijos šalių rinkose. Kompanijoje šiuo metu dirba apie 210 darbuotojų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder