Nauji verslai pradėti inkubatoriuje su pieštuku tarp dantų

Nuo balandžio mėnesio Klaipėdos „Kultūros fabrike“ veikia nauja intensyvi 12 mėn. inkubavimo programa kūrybiniams verslams ir menininkams. Šią savaitę šios programos dalyviai susitiko neformalių pusryčių, kad artimiau susipažintų.

O kad pažintis būtų sklandesnė ir vaisingesnė, inkubatoriaus programos organizatoriai pakvietė aktorių, režisierių ir lektorių Tadą Montrimą, kuris pasidalijo naudingais patarimais ir praktikomis, kaip pasiruošti viešai kalbai, efektyviai ir drąsiai prisistatyti galimam verslo partneriui.

Šešerius metus veikiantis „Kultūros fabrikas“ nuolat ieško naujų formų ir būdų, kaip įkvėpti ir paskatinti kurti bei dirbti Klaipėdoje jaunus talentingus menininkus ir kūrybinius verslininkus.

Nauja 12 mėn. trukmės inkubavimo programa - viena iš „Kultūros fabriko“ naujovių, siūlomų norintiesiems pradėti savo verslą kūrybinių industrijų sričių kūrėjams.

Susidomėjimas - didžiulis

„Inkubatorius - tai pirmiausia kūrybiška ir demokratiška erdvė, atvira 24 val. per parą. Tad dirbti joje galima kiek nori ir kada nori. Darbui yra įrengtos darbo vietos su sparčiu internetu, susitikimų kambariai, lauko terasos, virtuvėlės.

Inkubatoriaus programoje dalyvauja dešimt skirtingų sričių atstovų, tarp kurių gali gimti labai įdomios ir netikėtos kūrybinės interakcijos, - pasidžiaugė “Kultūros fabriko" vadovė Raimonda Masalskienė.

„Kultūros fabriko“ atstovė džiaugėsi, kad naujoji intensyvi inkubatoriaus programa sulaukė didelio susidomėjimo ir priviliojo įdomių kūrėjų. Programoje dalyvauja menininkė, kuri nori pristatyti savo meninę kūrybą ir surengti parodą, grafinio dizaino kūrėjai, kultūros ir turizmo jauna specialistė, kuri turi idėją, kaip parodyti, kad ir Klaipėdoje yra ką veikti, teikti konsultavimo paslaugas, teatro kūrėjai.

Vertingos paslaugos - nemokamai

Inkubatoriaus programos koordinatorė Gabrielė Račkauskaitė papildė, kad inkubatoriaus programos dalyviai gauna ne tik šaunią darbo erdvę ir potencialių partnerių komandą, bet ir labai vertingų paslaugų paketą.

"Verslo teisė, marketingas, reklama yra tos sritys, kuriose verslą pradedantys kūrybinių industrijų atstovai jaučia didžiausią žinių ir pasitikėjimo trūkumą. Mūsų tikslas - suteikti jiems svarbias ir reikalingas konsultacijas ir priemones.

Šiuo metu inkubatoriuje yra testavimo laikotarpis, kai susipažįstame su programos dalyviais, išsiaiškiname jų tikslus, ieškome konsultantų, mentorių pagal jų verslo specifiką. Šiais laikais nepasiūlysi bet ko.

Visi yra gerai informuoti, edukuoti, ir mentorius turi būti kompetentingas ir patikimas. Vieną kartą per mėnesį organizuojame grupinius seminarus, kurie, beje, yra vieši. Tad į juos registruotis ir dalyvauti gali visi, kam tai įdomu, ne tik inkubatoriaus dalyviai", - pažymėjo G. Račkauskaitė.

Pasak R. Masalskienės, vienas iš reikšmingų inkubatoriaus programos pranašumų yra tai, kad ši programa pirmąjį pusmetį jos dalyviams yra visiškai nemokama. Tokią išskirtinę galimybę kūrybinių industrijų atstovams tobulėti suteikia Klaipėdos miesto savivaldybė.

„Inkubatoriaus programoje rezidentai gali dalyvauti iki 12 mėnesių, tačiau mūsų tikslas, kad jie savo tikslus pasiektų greičiau ir kad rezidentų rotacija būtų kuo intensyvesnė. Rotacija padeda atsinaujinti visai bendruomenei, mezgasi naujos pažintys, nauji ryšiai ir sinergijos.

Kai žmonės užsisėdi vienoje vietoje, jie vienas kito ima nepastebėti. O inkubatorių esmė yra naujų pažinčių, partnerysčių užmezgimas ir plėtojimas“, - sakė R. Masalskienė.

Džiaugiasi įvairiapuse pagalba

Į pusryčius „Kultūros fabriko“ terasoje susirinkę inkubatoriaus programos dalyviai bei ir nauji „Kultūros fabriko“ rezidentai noriai dalijosi vieni su kitais savo lūkesčiais ir poreikiais.

„Mūsų kompanija vadinasi Naujų technologijų taikymo centras. Mes kuriame kompiuterinius žaidimus pagal užsakymą. Mūsų tikslas yra persikelti į naujas patalpas ir susikurti įkvepiančią darbo aplinką. “Kultūros fabriko" aplinka, pilna menininkų, kūrėjų, mums labai tinka, nes ir mūsų darbas nėra tikslus programavimas, o daugiau kūrybinis.

Šiuo metu kuriame tris projektus pagal užsakymus iš užsienio ir turime vieną asmeninį projektą, kurį greitu metu pradėsime viešinti. Įgyvendinti ir pristatyti šį asmeninį projektą, manau, mums padės ir kiti „Kultūros fabriko“ rezidentai.

Mums reikės grafikos dizainerių, aktorių. Manau, kad pasibelsime ir į šokių studijos duris, kad šokėjai pašoktų su mūsų personažų kostiumais ir padėtų sukurti animuotus siužetus.

Smagu vienoje vietoje sutikti būrį žmonių, kurie gali padėti augti mūsų verslui ir mes patys taip pat galime padėti kitiems", - inkubatoriaus įspūdžiais dalijosi Marius Kontrimas.

Kita inkubatoriaus programos dalyvė fotografė Loreta Norvaišaitė prisipažino norinti pristatyti naują savo veiklą - juvelyrikos kūrybinį projektą.

„Esu unikalių auksinių papuošalų su gintaru kūrėja. Noriu, kad mūsų Baltijos auksas sužibėtų naujai ir taptų geidžiamas. Pradedant naują veiklą, man aktualūs ir teisiniai dalykai, ir interneto parduotuvės veikla, ir efektingas produkto pristatymas, rinkodara, reklama.

Noriu startuoti su garsia žinia ir tikiu, kad “Kultūros fabriko„ suburti įvairių sričių specialistai padės man tai įgyvendinti“, - viltingai kalbėjo Loreta Norvaišaitė.

Trys pratimai, kaip pasiruošti viešajai kalbai

Po prisistatymo pusryčių aktorius, režisierius, lektorius T. Montrimas pakvietė visus kiek prasimankštinti.

„Lengva fizinė mankšta yra viena iš sudedamųjų pasiruošimo viešajai kalbai dalių, kurią būtina atlikti, kad atpalaiduotume fizinę įtampą. Tam pakanka kelių minučių, pavyzdžiui, kelioms sekundėms įtempti vieną ranką ir tuo pat metu atpalaiduoti visą kūną, po to įtempti kitą ranką, po to - pusę kūno“, - aiškino T. Montrimas.

Kad liežuvis nesipintų, artikuliacija kalbant būtų aiški, lektorius pasiūlė dar keletą paprastų ir lengvų kvėpavimo, kalbos padargų apšilimo pratimų.

Viena iš lektoriaus pasiūlytų praktikų sukėlė ypač daug gerų emocijų.

T. Montrimas pasiūlė įsikąsti horizontaliai tarp dantų pieštuką arba vienkartinį medinį peilį ir jį sukandus prisistatyti šalia esančiajam. Kalbėti su pieštuku tarp dantų kaip galima aiškiau ir ilgiau.

Pratimas iš šono atrodo labai juokingas, tačiau visi pripažino, kad tikrai efektyvus, nes akimirksniu pajuto, jog įprastai kalbėdami naudoja ne visus veido raumenis.

„Saugokite šiuos pieštukus ir prisiminkite šį pratimą, kai pristatinėsite savo verslus, pradėtus “Kultūros fabriko„ inkubatoriuje“, - palinkėjo aktorius, užbaigdamas pirmąjį smagų „Kultūros fabriko“ inkubatoriaus dalyvių susitikimą.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder