Mokslininkai rado maisto krizės sprendimą

Mokslininkai rado maisto krizės sprendimą - ir jis yra jūsų martinio taurėje

Daugelis žmonių šiauriniame pusrutulyje vasarą praleido taip, kad baigiantis dienai griebdavosi alkoholinio gėrimo, kad atsikratytų alinančio sauso karščio. Pasirodo, išgerti gali būti naudinga ir augalams, - paskelbė CNN.

Ketvirtadienį žurnale "Plant and Cell Physiology" paskelbtame recenzuojamame tyrime teigiama, kad etanolis (arba alkoholis) gali padėti augalams išgyventi sausros metu, net dvi savaites be vandens.

Kai augalams trūksta vandens, jie natūraliai gamina etanolį.

Nors jo susidarymo priežastys nežinomos, Japonijos RIKEN tvariųjų išteklių mokslo centro mokslininkai iškėlė teoriją, kad alkoholio davimas augalams gali apsaugoti juos nuo žūties sausros metu.

"Šis atradimas atsirado ieškant junginių, kurie augalus padaro atsparius stresui, - CNN sakė pagrindinis tyrimo autorius Motoaki Seki.

Išvados naudingos ne tik pasaulio sodams, bet ir ūkiams, auginantiems gyvybiškai svarbias kultūras, pavyzdžiui, ryžius ir kviečius.

Pagrindinių kultūrų atsparumas sausrai galėtų padėti sumažinti maisto stygių, kuris šiuo metu aktualus daugelyje pasaulio šalių, nes jį dar labiau didina karščio bangos, Rusijos karas Ukrainoje ir tiekimo grandinės problemos.

Tyrėjai teigė, kad etanolis yra "naudingas ir paprastas" būdas padidinti maisto gamybą visame pasaulyje sausros ar vandens trūkumo metu.

Organizatorių nuotr.

Kviečių pavyzdžiai neišgyveno labai gerai, kai dirvožemyje trūko vandens (kairėje), tačiau tiems, kurie buvo iš anksto apdoroti etanoliu (dešinėje), sekėsi daug geriau.

Norėdami padaryti išvadas, mokslininkai augino kviečių ir ryžių augalus, reguliariai juos laistydami, o paskui į vienos grupės augalų dirvožemį per tris dienas įpylė etanolio.

Po to abiem grupėms dvi savaites nedavė vandens ir nustatė, kad alkoholio paveikti augalai laikėsi geriau nei "blaivūs".

Apie 75 % etanoliu apdorotų kviečių ir ryžių augalų išgyveno po pakartotinio laistymo, o neapdorotų - mažiau nei 5 %.

"[Išorinis] etanolio naudojimas augalams būtų naudingas, paprastas ir pigesnis žemės ūkio metodas įvairių augalų atsparumui sausrai didinti", - sakė Seki, nes nereikėtų genetiškai modifikuoti augalų.

Tačiau jis įspėjo, kad etanolį reikia naudoti taupiai, nes "didesnė etanolio koncentracija stabdo augalų augimą".

Kitaip tariant, nebandykite to daryti namuose.

Tyrime taip pat buvo nagrinėjama, kaip etanolis apsaugo augalą. Naudodami arabidopsį - nedidelį augalą, dažnai naudojamą eksperimentams, mokslininkai nustatė, kad kai etanoliu apdorotiems egzemplioriams buvo atimtas vanduo, mažytės lapų paviršiaus angos, vadinamos stomomis, užsidarydavo, sulaikydamos vandenį ir šilumą.

Seki ir jo kolegos ištyrė arabidopsis genų raišką ir nustatė, kad etanoliu apdoroti augalai ėmė elgtis taip, tarsi būtų patyrę sausrą, dar prieš tai, kai jiems iš tikrųjų buvo atimtas vanduo.

Ši genų raiška suteikia augalams pranašumą ruošiantis sausrai, aiškino Seki ir pridūrė, kad etanolį augalai taip pat naudoja energijos gamybai reikalingų cukrų gamybai.

Seki sakė CNN, kad jis ir jo komanda netrukus pradės etanolio bandymus su augalais tikruose laukuose.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder