Klaipėdos sporto komplekso statyba ir koncesija brangsta 18 proc. iki 73 mln. eurų

Klaipėdos sporto ir laisvalaikio komplekso statyba ir valdymas 25 metus miestui gali kainuoti 18 proc. daugiau nei planuota – apie 73,3 mln. eurų (be PVM). 

Anksčiau buvo sutarta, kad komplekso statyba ir savivaldybės atlygis koncesininkui per visą sutarties laiką sieks 62,4 mln. eurų, dabar savivaldybė prašo padidinti finansavimą, kitu atveju projektui kyla grėsmė likti neįgyvendintu.

Savivaldybės administracija paruošė pernai gruodį jos ir bendrovės „Partnerystės projektai septyni“ (PPS) pasirašytos koncesijos sutarties pakeitimus ir artimiausiu metu miesto tarybos prašys jiems pritarti, BNS sakė Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

„Dabar mes einame su koncesijos sutarties pakeitimu, gautas prašymas iš privataus partnerio, kad nuo to laiko, kai jis pateikė pasiūlymą, šiai dienai yra pasikeitusi situacija, (...) statybų kaštai yra išaugę ir visi kiti kaštai tuo laikotarpiu, kai buvo visų tų kataklizmų pasaulyje, iškėlė viso projekto kainą“, – BNS sakė E. Simokaitis.

PPS vadovas Artūras Klangauskas sako, kad pagal dabar įtvirtintą apmokėjimą įmonė negalėtų įvykdyti sutarties. 

„Tiesiog mes negalime įgyvendinti sutarties, tie pakeitimai atsiranda dėl to, kad pagal pirminius pasiūlymus pasikeitė aplamai rinkos situacija ir sąlygos, prie tų pasikeitusių sąlygų projekto įgyvendinti negalime“, – BNS sakė A. Klangauskas.

Sutarties pakeitimo projekte nurodoma, kad vien komplekso statyba brangsta penktadaliu – nuo 18,7 mln. iki 22,3 mln. eurų, o savivaldybės išlaidos visam koncesijos laikui didėja 17 proc. – nuo 43,7 mln. iki 51 mln. eurų, metinis mokestis siekia 1,4 mln. eurų. Be to, brangsta techninė priežiūra bei darbo užmokesčio išlaidos.

Sprendimo projekte teigiama, kad pakeitimai būtini dėl aplinkybių, kurių šalys negalėjo numatyti ar kontroliuoti – tai rekordinė infliacija, daugiau nei 24 proc. brangę statybos darbai, energetikos ištekliai, pasikeitusios bankų skolinimo sąlygos.

Uostamiesčio taryba dėl pakeitimų turėtų apsispręsti liepą.

A. Klangauskas teigia, kad miesto valdžiai nepritarus pakeitimams įmonė galėtų derėtis toliau ir ieškoti abiem pusėms priimtinos išeities.

„Aš manau, kad vyktų derybos toliau kažkokios, priklausomai nuo to, kam nebūtų pritarta. Esame dvi šalys, kurios arba nori susitarti, arba ne (...) Visi tie dalykai, dėl kurių mes deramės, nėra išgalvoti, mes imame statistinius duomenis ir rodome, kad rinka pakito ir kaip pakito, visi argumentai yra pagrįsti.

Populiariai pasakysiu – mes čia reketu neužsiimam, nesiekiame daugiau uždirbti arba palankesnių mums sąlygų, su savivaldybe visada ieškome to konsensuso“, – kalbėjo A. Klangauskas.

Klaipėdos tarybos pernai gegužę patvirtinta sutartis numatė, kad koncesininkė įsipareigoja Paryžiaus Komunos gatvėje suprojektuoti, pastatyti ir valdyti naują sporto ir laisvalaikio kompleksą, o savivaldybė 25 metus pirks jo paslaugas.

Pagal sutarties sąlygas komplekso projektavimas truktų ne ilgiau kaip aštuonis mėnesius, o statybos – iki dvejų metų. 

Koncesininko konkurse, be PPS, dar dalyvavo fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmonė „Moelta“.

Komplekse turėtų būti įrengta ne mažesnė nei 5 tūkst. kv. metrų ploto transformuojama sporto erdvė, skirta įvairioms sporto šakoms, dvi ledo ritulio aikštelės su bent 650 sėdimų vietų žiūrovams.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder