Iš perdirbtų atliekų gaminamos garso izoliacinės plokštės - lietuvių sprendimas triukšmo taršai ir klimato kaitai

UAB „Avago“ ir UAB „Provectus redivivus“ bendrai siekia sukurti akustines plokštes iš perdirbtų poliuretano, plastmasės ir gumos atliekų, skirtas izoliuoti garsą. Šios plokštės padės spręsti triukšmo taršos problemas ir prisidės prie tvaraus perdirbimo. Projektą finansuoja Norvegijos finansinio mechanizmo programa „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ žaliosios pramonės inovacijų srityje.

Pagrindinis naujos kartos garso izoliacijos produkto bruožas - jis gaminamas tik iš perdirbtų poliuretano, plastmasės ir gumos atliekų. Poliuretanas yra plačiai naudojama medžiaga statybose, automobilių pramonėje, taip pat baldų ir kitiems namų apyvokos reikmenims gaminti.

Tačiau jos šalinimas iš aplinkos yra sunkus ir brangus procesas. Dėl to perdirbtas poliuretanas yra gera alternatyva, nes jis suteikia antrą gyvenimą šioms medžiagoms ir prisideda prie žiedinės ekonomikos vystymo.

Garso izoliacinės plokštės, pagamintos iš perdirbto poliuretano, plastmasės ir gumos atliekų, yra ypač naudingos gamybos ir pramonės patalpose, kuriose triukšmas yra didelė problema.

Plokštės gali būti naudojamos patalpų viduje ir išorėje, kad būtų pasiektas optimalus garso izoliacijos efektas. Šios plokštės turi savybę ne tik užtikrinti garso izoliaciją, bet ir yra efektyvios garso absorbcijos srityje, kas yra labai svarbu tiems, kas kuria įvairias garso erdves.

Taip pat pastaruoju metu vis daugiau dėmesio yra skiriama garso izoliacijos reikalavimams gyvenamosiose patalpose, jų savininkai reikalauja vis aukštesnės kokybės sprendimų - tai dar viena patraukli rinka kuriamam produktui.

Produktui kurti - Norvegijos finansinio mechanizmo parama

Partneriai pritraukė 747 977 eurų paramą pagal Norvegijos finansinio mechanizmo programą „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ žaliosios pramonės inovacijų srityje.

Projekto tikslas yra suteikti kompanijoms UAB „Avago“ ir UAB „Provectus redivivus“ galimybes atlikti mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, siekiant sukurti technologinį procesą, skirtą garsą izoliuojančių akustinių plokščių iš perdirbtų poliuretano, plastiko ir gumos atliekų gamybai.

Po mokslinių tyrimų bus sukurtas naujos kartos garso izoliacijos produktas, kuris pakeis esamus garso izoliacijos produktus statybų rinkoje.

Projektas „Technologinis procesas, skirtas garsą izoliuojančios akustinės plokštės iš perdirbtų poliuretano, plastmasės ir gumos atliekų gamybai, sukūrimas“ prisideda prie svarbių Europos žaliojo kurso tikslų siekimo.

Iš atliekų kuriamų akustinių plokščių gamyba turėtų apimti nuodingų ar aplinkai kenksmingų medžiagų perdirbimą, taip pat skatinti žiedinės ekonomikos vystymą ir tvarius bei saugius namų ūkius.

Europos žaliasis kursas telkia įmones ir vartotojus tvarumo vardan

Klimato kaita ir pastaruoju metu jos padariniai aiškiai demonstruoja šio reiškinio grėsmę Europai ir pasauliui. Europos Sąjunga inicijavo Europos žaliojo kurso iniciatyvą, kurios užduotis - tvariai ir efektyviai spręsti šią problemą.

Žaliuoju kursu siekiama iki 2050-ųjų pašalinti iš atmosferos grynąjį šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, taip atsiejant ekonomikos augimą nuo išteklių naudojimo. Taip pat skatinama taršių ir ilgai yrančių medžiagų perdirbimas, žiedinė ekonomika ir tvari bei saugi namų ūkių plėtra, kuri pagerintų Europos Sąjungos piliečių sveikatą.

Poliuretano žala aplinkai yra seniai žinoma, ir jo pašalinimas iš gamtos bei tvarus perdirbimas yra būtinas Europos žaliojo kurso tikslams pasiekti. Perdirbimas yra galimas, ir tai yra svarbus žingsnis link žiedinės ekonomikos ir tvarių, saugių gyvenamųjų vietų vystymo. Projekto partneriai ketina pirmieji pasaulyje sukurti technologinį procesą poliuretano atliekoms perdirbti.

Garso izoliacinės plokštės, pagamintos iš perdirbto poliuretano, gali padėti spręsti vis augančius triukšmo klausimus ir skatinti gyvenamųjų vietų garso izoliaciją. Prognozuojama, kad iki 2050 metų daugiau nei du trečdaliai pasaulio gyventojų gyvens miestuose, o tai reiškia didėjantį kokybiškesnės garso izoliacijos ir triukšmo taršos problemų sprendimo poreikį.

Kodėl reikia saugotis triukšmo?

Triukšmo tarša yra laikoma pavojingu fenomenu, kuris gali turėti neigiamą įtaką žmonių ir gyvūnų sveikatai bei gerovei. Garsas, matuojamas decibelais, dažnai turi neigiamą poveikį žmogaus klausai. Netgi kasdienių garsų, tokių kaip žoliapjovė ar metro traukinys, spektras gali turėti žalingą poveikį.

Tai veikia milijonus žmonių kasdien ir gali sukelti klausos praradimą, padidėjusį kraujospūdį, širdies ligas, miego sutrikimus ar stresą. Vaikams triukšmo tarša gali sukelti ypač daug sveikatos problemų, tokių kaip sutrikusi atmintis, dėmesys ir stresas.

Įvertinus, kad modernus miestas yra kupinas įvairiausių garsų ir kad dėl augančio gyventojų skaičiaus miestai tik plėsis ir tankės, suprantama, jog žmogaus klausos ir sveikatos labui būtina užtikrinti geriausias garso izoliavimo galimybes.

Būtent šią problemą padeda spręsti UAB „Avago“ ir UAB „Provectus redivivus“ inicijuotas projektas, kuriuo siekiama plėtoti akustines, garsą izoliuojančias plokštes, kurių integravimas į įvairios paskirties pastatus galėtų prisidėti prie sveikesnės aplinkos gyventojams ir darbuotojams kūrimo.

Pavykus sėkmingai išvystyti garsą izoliuojančių plokščių technologiją, ši inovacija sukurtų didelę pridėtinę vertę Baltijos regionui, Norvegijai ir Europos Sąjungos bendrijai, padėtų spręsti opius atliekų perdirbimo klausimus.

Garso izoliacinių plokščių išvystymas suteiktų galimybę paskatinti žiedinę ekonomiką, atvertų duris tolesniam poliuretano medžiagų perdirbimui ir įvairesnėms perdirbtų medžiagų panaudojimo galimybėms.

Ši technologija taptų pramonės dalimi ir sukurtų naujas darbo vietas regione, paskatintų investicijų pritraukimą ir, svarbiausia, padėtų spręsti ypač opią triukšmo taršos problemą, turinčią neigiamą įtaką miestiečių sveikatai.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder